Початку будь-якого будівництва передує здійснення цілого комплексу всіляких розрахунків: створення плану будинку, всіх необхідних креслень, інструкцій і пояснень до них, складання кошторису. Що ж являє собою проект будинку? Спробуємо розібратися.
Це загадкове слово проект
Людина, яка ніколи не брав участь у процесі будівництва будинку, побачивши стопки папірців з хитромудрими кресленнями, швидше за все, розгубиться. Адже він нічого не розуміє в цьому! Безумовно, новачкові не просто розібратися в проектній документації. Але, погодьтеся, починаючи будівництво власного будинку або котеджу, не зайвим буде мати хоча б загальне уявлення про те, яка інформація приховується в товстій папці проектувальника.
Пояснюємо: в робочій документації повинен бути представлений графічний ескіз будинку, а також комплект креслень, які допоможуть при будівництві будівлі. Даний ескіз і узгоджується з майбутнім господарем будинку.
Після узгодження з замовником фахівець починає роботу над основною частиною. План будинку, розроблений у відповідності з усіма нормами і правилами, містить три основні розділи: архітектурний, конструкторський та інженерний.
У першому розділі відображається проект фасадів, покрівлі, розташування віконних і дверних прорізів, приміщень, їх площа. Конструкторський розділ містить інформацію про фундамент для даної будівлі, кріпленнях балок, перекриттів, наявності сходів, ганку і т.п. Всі розрахунки щодо можливих навантажень на елементи конструкції також включені в цю частину. Крім того план будинку повинен містити інженерний розділ, в якому наведені дані про розташування вентиляційної, опалювальної, електричної, каналізаційної систем, а також системи водопостачання.
У пошуку оптимального рішення
Створення індивідуального проекту займає чимало часу. Фахівці повинні врахувати всі нюанси, пов'язані з технологічним процесом будівництва будинку, використовуваними матеріалами, місцевістю, грунтом і порою року, коли планується зводити будинок. Якщо ви вирішили скористатися готовим проектом, то майте на увазі, що попередньо він повинен буде пройти адаптацію. Це означає, що проектувальник, вивчивши всі ваші вимоги до будови, а також можливості конкретної ділянки, повинен буде внести відповідні коригування в обраний вами план будинку.
Купувати готові креслення або замовляти індивідуальний проект - вирішувати вам. Головне, щоб їх розробкою або адаптацією займався професіонал.
Ярлыки: хазяйнуймо