Садовий ділянка навколо будинку може бути рівним або похилим. Незалежно від його рельєфу, в процесі планування саду, обов'язково потрібно проект вертикального планування ділянки.
Під вертикальним плануванням мається на увазі проведення інженерних робіт по штучному зміни, перетворенню і поліпшенню рельєфу місцевості.
Вертикальне планування площі є однією з найбільш важливих процедур у процесі благоустрою та інженерної підготовки територій.
Займаючись організацією рельєфу ділянки, необхідно намагатися звести в мінімуму обсяг проведених робіт, при цьому зберігши рослинний грунт і виконавши деякі вимоги:
- Створюючи майданчики, потрібно враховувати їх поділ на функціональні зони, а також організацію відведення зливових та паводкових вод із земельної ділянки,
- Зниження рівня грунтових вод,
- Відведення зливових вод не повинен здійснюватися через зону житлової будівлі,
- Повна ізоляція від решти стоків відведення зливових вод з двору.
На земельній ділянці, обладающем перепадами в рівні розташування окремих територій відносно поверхні землі, потрібне проведення ретельної вертикального планування ділянки. Одним з найпростіших елементів вертикального планування є укоси, які представляють собою перехід з однієї ділянки на іншу при різниці їхніх рівнів.
На цьому відео можете подивитися реальний приклад вертикального планування від професійних архітекторів
Як правило, проект вертикального планування ділянки здійснюється в наступному порядку:
- Планування алей, паркових доріжок, майданчиків різного призначення та інше - тобто, планувальні елементи території, що вимагають уважного дотримання можливих ухилів поверхні.
- Виготовлення проектів для зелених насаджень - планувальні елементи, що допускають різноманітні ухили поверхні.
Етапи, що входять до проектування вертикального планування ділянки:
- Створення детальної схеми планування території, а також побудова її висотного каркаса з подальшим визначенням загального висотного рішення ділянки у відповідності з проектними відмітками і ухилами поверхні, забезпечують організацію стоку талих і поверхневих вод.
- Створення докладного проекту вертикального рішення ділянки за допомогою наведення нових горизонталей і проектування нового рельєфу місцевості.
- Робоча стадія, в яку входять розробка детальної картограми земляних робіт, з точним розрахунком об'ємів грунту.
Грамотно проведений план вертикального планування може значно покращити вигляд земельної ділянки, а також його гігієнічний стан, позбавивши територію від скупчень бруду і води.
За словами ландшафтних дизайнерів найбільш оптимальним рельєфом земельної ділянки вважається той, який рівний або нахилений на південь або схід. Інші напрямки, особливо, в північну сторону, слід уникати.
приклад вертикального планування ділянки
Методи вертикального планування
Дуже часто власники нерівних і похилих ділянок стикаються з тим, що на подібній місцевості просто неможливо втілити в життя багато ідей з оформлення ландшафту. З цієї причини, перш за все, необхідно звернутися за допомогою до фахівців, для яких розрахунок вертикального планування для вилучення користі з найбільш убогих ділянок не представляє ніякої складності.
Якщо ландшафт саду досить рівний, то тут можна розташувати житловий будинок, садові будівлі, різні зелені насадження. Як правило, поряд із стінами зводять ухили невеликих розмірів, призначені для відводу грунтових вод до кордонів ділянки або основним доріжках. Ухил створюють за допомогою насипу грунту в необхідних місцях ділянки, а самі доріжки роблять з твердих матеріалів. Крім цього, в обох сторін роблять дренаж я якісного відведення зливової води до дорожнього кювету. Ці роботи також можна проводити при багатьох інших видах планування ділянки.
невеликі ухили, зроблених при плануванні садової ділянки
Проект вертикального планування території з ухилом в південну сторону дозволяє отримати досить насичену рослинність, так як дерева і чагарники на такому схилі ростуть просто чудово. Житловий будинок у цьому випадку рекомендується розташовувати на самій верхній точці ділянці, як можна ближче до східного кордону. Господарські будівлі, в свою чергу, бажано розміщувати внизу площадки.
при такій вертикального планування житловий будинок розташований в самому верху ділянки
Якщо ділянка має нахилом в західну і східну сторони, будови необхідно розташовувати біля північної межі таким чином, щоб вони не заважали рослинності. Схема вертикального планування в цьому випадку увазі розташування перед будинком. Високі дерева рекомендується висаджувати за садовими будівлями, щоб тінь від будівель не заважала їм розвиватися.
Трохи складніше проводити земляні роботи, якщо ділянка має ухилом більше 20 ° (незалежно від того, в яку сторону йде ухил). Ухил досить-крутий, тому під час дощів нерідко утворюється велика кількість води, що змиває все на своєму шляху. У цій ситуації потрібно якісна вертикальне планування з дренажною системою.
приклад вертикального планування території з нахилом більше 20 градусів
Горизонтальні майданчики необхідно формувати додатковим грунтом, при цьому оформлюючи з боків за допомогою плитки, натурального каменю та цегляної кладки. Високі укоси зміцнюють дерев'яними кілочками і бетонним розчином. Оформляючи укоси каменем, його необхідно щільно зміцнити в спеціально підготовлених поглибленнях. Знизу, як правило, знаходиться великий кругляк, а зверху - дрібна галька.
Ярлыки: хазяйнуймо