Дачний будиночок є власним житлом, в якому можна відпочити на природі. Будуються такі будинки по самим різним технологіям з використанням всього різноманіття будівельних матеріалів. Найбільш популярною технологією в даний час є каркасне будівництво. Саме з легковозводімих каркасних будиночків починається будівництво на ділянці. На зміну каркасним спорудам можуть прийти котеджі і цегляні будинки, але стартувати значно зручніше і вигідніше з недорогих і легких у виконанні варіантів.
В даний час численні фірми пропонують свої послуги в споруді. Крім того, пропонуються готові проекти каркасних дачних будиночків. Однак перш ніж зупинятися у своєму виборі на якомусь з варіантів, необхідно передбачити всі особливості використання.
проект дачного будиночка
Сучасні каркасні будинки зводяться за канадською технологією. Всі, хто представляє географічну карту світу, знають, що Канада розташована в зоні вельми суворих кліматичних умов. Спеціально для цих умов і була розроблена технологія зведення каркасних будинків. У Канаді немає необхідності економити на будматеріалах з дерева. Але канадці воліють економити свої природні багатства і роблять процес будівництва максимально економічним і екологічним. При каркасному будівництві економиться до 70% деревини, якщо порівнювати з будівництвом з бруса.
каркас дачного будиночка
Каркасні будинки мають відносно малу вагу, тому є можливість не облаштовувати мощений фундамент. Це веде до економії. Складається такий будинок з дерев'яного каркаса, який потім обшивається спеціальними панелями. Між ними укладається утеплювач, що забезпечує відмінну теплоізоляцію. Будинок зводиться швидко, він не схильний до усадки, тому відразу ж можна проводити оздоблювальні роботи та заселятися. Архітектурних рішень надається величезна безліч, тому завжди є можливість підібрати проекти каркасних дачних будиночків, що відповідають всім бажанням і потребам.
Стіни каркасних будинків відрізняються високими теплоізоляційними характеристиками, тому їх можна експлуатувати протягом усього року. Інженерні комунікації прокладаються всередині стін, що робить їх максимально непомітними. Для більш тривалої служби каркас і всі дерев'яні складові будинку просочуються антисептиками і антипіренами.
розріз каркасного будиночка
Оскільки зведення каркасного будинку швидке і не надто трудозатратно, то багато зупиняються на такому варіанті. Але розглядаючи проекти каркасних дачних будиночків, слід враховувати багато особливостей.
Першим і одним з найбільш важливих фактів є тривалість проживання. Проект будинку для сезонного літнього проживання відрізнятиметься від проекту будинку для постійного проживання. Літній дачний будиночок взимку не опалюється. Отже, він буде повністю промерзати. Необхідно, щоб проекти каркасних дачних будиночків враховували цей факт. Силова конструкція будинку повинна бути стійкою до промерзання і не деформуватися. Зазвичай каркасні будинки без наслідків витримують багаторазові цикли відтавання і замерзання.
Будинок для літнього проживання немає необхідності опалювати, тобто в проекті не треба передбачати варіант стаціонарного опалення. А ось теплоізоляція повинна бути високою, щоб у спекотну погоду забезпечувати прохолоду, а при невисоких температурах давати можливість обігріву мобільними джерелами тепла, наприклад, електричними обігрівачами. Також можна передбачити в проекті облаштування печі або каміна для разового обігріву.
Зовсім іншим вимогам повинні відповідати проекти каркасних дачних будиночків для цілорічного проживання. У них повинна бути передбачена не тільки надійна теплоізоляція стін, вікон і дверей, а й джерело опалення для холодної пори року.
Будь-який проект комфортного дачного будинку повинен мати детально опрацьовану інформацію про інженерні мережі. Необхідно розрахувати потужність електромережі виходячи з конкретного електроспоживання. Потужність електричного чайника і бойлера для нагріву води відрізняються. Також необхідно передбачити водопостачання, відведення каналізаційних стоків та інші особливості.
Вибираючи проекти каркасних дачних будиночків, не слід забувати про безліч деталей, які в майбутньому можуть позначитися на комфорті проживання. Проект слід вибирати з урахуванням кількості осіб, які в ньому будуть проживати. Не варто в спробі заощадити будувати маленький будиночок для двох чоловік, якщо сім'я складається з шести осіб. Розміститися всім буде дуже складно.
Якщо в будинку проживатимуть літні люди, то слід врахувати і цей факт. Існують проекти каркасних дачних будиночків, в яких передбачені спальня, туалет і ванна на першому поверсі, а також в мансардній зоні. У цьому випадку літнім людям не доведеться підніматися по сходах.
Іноді проекти вибирають з точки зору, чим просторіше, тим краще, а також намагаючись уникнути мансардного проживання. Це має свої переваги, але тільки в тому випадку, якщо земельна ділянка досить великий. У разі якщо ділянка досить обмежених розмірів і на ньому планується розташувати город, сад, зону відпочинку, то високий будинок буде переважно. При великій житлової площі займається відносно невелику земельну ділянку.
Проект каркасного будиночка 3
Особливості ділянки слід взяти до уваги і при виборі форми будинку. Далеко не завжди квадрат є оптимальною фігурою. У деяких випадках зручніше розміститься на ділянці витягнута й вигнута споруда.
Особливостей безліч, але вибір проектів каркасних дачних будиночків не так складний, як може здатися. До того ж багато будівельні фірми надають безкоштовні консультації фахівців, що допомагають зорієнтуватися у всьому різноманітті пропозицій.
Каркасні технології відкривають відмінні перспективи в будівництві власного будинку.
Ярлыки: хазяйнуймо