Add Your Gadget Here

Кожна людина, яка має заміський ділянку, мріє про те, щоб на ньому зробити баню. Вона може бути російської, фінської або турецької, виконаної з цегли або бруса. Все залежатиме від фінансових можливостей і розміру самого дачної ділянки. Можна вибудувати баню з басейном. Проекти бань з басейном дуже різноманітні.

оптимальний проект для невеликої лазні з басейном

Матеріал і типи басейнів

Є кілька видом матеріалів, з яких буде більш раціонально вибудувати баню:

  • Деревина.
  • Цегла.
  • Піноблок.

Ці матеріали володіють високими показниками теплового захисту і здатні досить тривалий проміжок часу підтримувати постійний температурний режим.

Типи басейнів

Басейни в лазні можуть бути двох типів: внутрішні і зовнішні. Який саме басейн буде краще, залежить від розмірів лазні і можливостей. Можна зробити баню невеликого розміру з маленьким і затишним басейном. А можна буде зробити так, щоб була лазня з великим басейном. Внутрішній басейн розміщується усередині лазні. Для нього окремо потрібно буде спорудити приміщення.

Рада. Краще всього розмістити внутрішній басейн поруч з парною кімнатою. Після неї можна буде поринути в прохолодну воду.

Сам по собі басейн може бути представлений готової переносний конструкцією, а можна буде зробити його стаціонарним. Для цього усередині лазні повинно бути досить багато місця, щоб вирити котлован під басейн. Під готовий резервуар також буде потрібно окреме місце.

Після того, як котлован під ємність виритий, то у разі застосування стаціонарного басейну стіни бетонують, або обкладають цеглою. При цьому можна буде застосувати в бетонному розчині різноманітні добавки, які зроблять кладку більш міцною і вологостійкої. Після цього цегляні стіни басейну штукатурять і на них кладуть керамічну плитку. Цей обробний матеріал володіє всіма якостями, для того, щоб виконати з його допомогою стіни басейну.

Розмір майбутнього басейну визначаються самостійно. Але, можна буде в процесі планування майбутньої лазні використовувати вже готові проекти бань з басейном. Їх можна буде знайти в інтернеті на сайтах спеціалізуються на цьому фірм.

Процес самостійного будівництва басейну в лазні досить трудомісткий і тривалий. Найчастіше вдаються до більш простим і доступним методам створення. Найкраще зупинити свій вибір на готових пластикових басейнах. Вони можуть бути різноманітного розміру і глибини.

Для невеликої лазні з цегли з басейном буде раціонально зробити в ній басейн, розмір якого складе не більше 3х2 м. Він буде дуже зручний і практичний. Пластикові басейни стали популярні не тільки для банних комплексів. Дуже часто їх застосовують на заміській ділянці, так як пластик, з якого виготовляються такі штучні водойми, володіє високими показниками міцності і герметичності.

проект лазні з теплим басейном всередині

З його допомогою можна буде спорудити і теплий басейн. Баня з теплим басейном дуже популярна. Для того щоб це зробити застосовують спеціальне обладнання, яке за допомогою електричних тенів нагріває воду до потрібної температури.

теплий міні-басейн в лазні

Рада. Басейни такого типу найкраще будувати тільки в закритому приміщенні, так як для зовнішнього басейну буде не надто ефективно використовувати систему нагріву води (будуть впливати температурні зміни і в басейні постійно буде зміняться температура).

Зовнішній басейн досить простий у спорудженні. Він може розташовуватися на веранді лазні або поруч з будовою такого типу. Також можна буде використовувати готові конструкції басейну або можна зробити басейн власними руками.

відкритий басейн на веранді поруч з лазнею

Будівництво басейну

Зробити басейн в лазні цілком можливо і після її будівництво, але краще все спланувати заздалегідь. Пристрій басейну увазі організацію досить складну систему комунікацій. Циркуляція води в басейні повинна забезпечуватися скиммером. За ним йдуть піщані фільтри, і знову вода проходить через поворотні форсунки і повертається в басейн.

Спочатку потрібно буде скласти проект лазні з басейном. У ньому чітко прописуються всі параметри не лише лазні, а й басейну всередині неї. Перше, що потрібно буде зробити, це вирити котлован під басейн. Після цього прокладається труба з невеликим нахилом, по якій стоки з ємності будуть направлятися в зливну яму або в септик.

Рада. Необхідно зливну яму або септик розташовувати на відстані не менше 5-6 м від самого басейну. Це санітарні норми, яких потрібно дотримуватися.

Після того, як котлован виритий, і труба прокладена, роблять бетонну основу на дно цього котловану. Товщина його повинна становити не менше 25 см. Це забезпечить міцність і довговічність днища басейну.

Як правильно зробити таку підставу? На дно котловану насипається, розрівнюється і трамбуется пісок. Його шар повинен бути 50 см. На нього засипається шар дрібного щебеню (10 см). Після цього на них накладається сітка з арматури і заливається бетонний розчин. Таке дно басейну може служити довгі роки.

Щоб заощадити час і кошти з бетонуванням днища басейну відразу бетоніруются і стіни майбутнього басейну. У лазні з колоди попередньо робиться опалубка, армується і заливається бетонним розчином. Тобто, і стіни і днище басейну пов'язані між собою і не мають зазорів.

бетонування чаші басейну

Після всіх цих робіт підставу басейну має покриватися спеціальними ізоляційними матеріалами. На готові стіни і днище можна буде класти кахель. А можна використовувати готовий басейн заводського виробництва. Його поміщають в котлован і бетонують тільки із зовнішнього боку. Між басейном і бетоном в обов'язковому порядку повинна бути прокладена полімерна сітка.

Бетоніруются стінки басейну не відразу, а поетапно. На першому етапі басейн наповнюють водою на 30-40 см. Потім бетоніруются стінки на рівень води. Після цього знову наливається вода на такий же рівень, і знову бетонуються стінки. І так до тих пір, поки всі стінки басейну не буде закріплені за допомогою бетонного розчину.

Цегляні лазні

Цегляна лазня з басейном досить часто зустрічається на заміській ділянці. Такий будівельний матеріал забезпечує міцність всієї конструкції. З нього робляться не тільки стіни самої будови, але ще й стіни басейну та печі.

конструкція цегляної печі для лазні

На даний момент цегла є тим будівельним матеріалом, який досить часто застосовується в зведенні будівель. Він має низьку теплопровідність і достатньою міцністю. Цегла вважається дуже важким будівельним матеріалом і саме з цієї причини підставу або фундамент майбутньої лазні повинен мати достатню міцність і морозостійкість.

Такий будівельний матеріал вважається довговічним. Термін експлуатації цегли становить 50-80 років. При правильній експлуатації і якісній обробці цегла може служити і довше. Основною перевагою цегли є вогнестійкість. Такий параметр дуже важливий для зведення лазні на заміській ділянці. Особливо тоді, коли лазня буде з деревним опаленням. Також цей показник може зіграти значну роль в тому випадку, якщо виникне самозаймання електропроводки. Цегла не горить, будівля зможе витримати вплив на нього вогнем і при цьому не деформуватися.

невелика цегляна лазня

Цегла не вбирає вологу, його можна вільно застосовувати в будівництві басейну. Процес застосування цегли в будівництві дуже простий.

Одноповерхові і двоповерхові лазні з цегли з басейном

Проекти невеликих бань з басейном в один поверх можуть бути невеликого розміру. Побудувати таку споруду можна і своїми руками. Для цього потрібно буде чітко визначитися з площею майбутньої лазні і місцем під неї.

Після того, як місце під лазню вже визначено, грунт вирівнюється (знімається верхній шар озеленення). Потім потрібно буде спорудити фундамент.

план і проект невеликої лазні з басейном 6 на 8

Рада. Найкраще під цегляну лазню робити залізобетонна підстава, так як воно здатне витримати будь-які навантаження на нього.

Чим більше буде лазня, тим міцніше повинно бути її основу. Як правило, фундамент під невелику цегляну лазню з басейном робиться на глибину до одного метра.

Будівництво двоповерхової лазні з басейном буде аналогічним зведенню одноповерхового будови такого типу. Другий поверх може бути повноцінним або у вигляді мансарди.

Як правило, на першому поверсі розташовуються:

  • Парна кімната.
  • Передбанник або передпокій.
  • Кімната для відпочинку.
  • Басейн.
  • Проект двоповерхової лазні з басейном передбачає поєднану зону для відпочинку з басейном. Це в значній мірі може заощадити площу приміщення.

    проект 2 поверхової лазні з міні-басейном в кімнаті відпочинку

    Дерев'яні лазні з басейном

    Бані з басейнами на заміській ділянці вже давно перестали бути розкішшю. Все це обумовлено тим, що будівельні матеріали стали доступнішими, а також і роботи з організації такого банного комплексу можна буде здійснити власними руками.

    Баня з бруса користується великою популярністю. Все це відбувається з тієї причини, що деревина вважається екологічно чистим матеріалом. Також не варто забувати і про інші властивості цього матеріалу. Дерево відмінно підтримує температурний режим. Попередньо деревину для цих цілей заготовляють і обробляють спеціальними антисептичними засобами від комах.

    проект і креслення дерев'яної лазні з басейном

    Проекти дерев'яних лазень з басейном досить різноманітні. Вони можуть бути будь-якого розміру. Дуже популярною стала фінська сауна на заміській ділянці. Ця така ж лазня, тільки з сухою парою. Технологія її зведення досить складна, впоратися з нею може тільки фахівець у цій галузі.

    Рада. Щоб вибудувати баню з дерева з басейном, потрібно буде щоб ділянка була великого розміру. Все це необхідно з тієї причини, що будова вийде дуже масштабне.

    Під дерев'яні лазні також, як і під цегляні, потрібно буде зробити міцний фундамент. Він може бути:

    • монолітним-
    • пальовим-
    • стовпчастим.

    Для невеликих бань можна застосувати свайний або стовпчастий фундамент, який розташовують по всьому периметру майбутньої будови. Для великої лазні з басейном буде краще використовувати монолітний фундамент для більш міцної конструкції.

    проект лазні з великим басейном

    Будинок з лазнею

    На даний момент можна буде будувати баню окремо від будинку, а можна буде й зробити поєднану стіну з нею. Це допоможе заощадити на заміській ділянці місце. Будинок з лазнею та басейном являє собою досить складну конструкцію. По-перше, потрібно буде добре продумати систему вентиляції в такому приміщенні. Також не варто забувати і про відвід стоків з басейну в разі очищення води. Вигрібна яма повинна мати досить великий обсяг.

    будинок, поєднаний з лазнею

    Рада. Якщо будинок разом з лазнею та басейном, то найкраще на ділянці спорудити трьохкамерний септик з полями фільтрації. Але й ділянка повинна бути великого розміру, так як на полях фільтрації септика не можна буде садити дерева або інші культури. Можна організувати на цьому місці клумбу.

    Будинок і лазня повинні бути виконані з одного будівельного матеріалу. Якщо будинок цегляний, то і стіни лазні також повинні бути цегляними. Якщо будинок з бруса, то і лазня повинна бути дерев'яною. Фото показує приклад будинку з лазнею та басейном, які збудовані з одного матеріалу. Таке оформлення цих будов буде єдиним цілим і не внесе розбіжності з ландшафтний дизайн ділянки.

    на цих проектах лазня, дім і альтанка все виконані з одних будматеріалів і в одному дизайнерському стилі

    Якщо лазня і будинок мають спільну стіну, то вхід в баню може перебувати в такій суміжній стіні або бути окремим. Найкраще зробити окремий вхід в баню, щоб забезпечити більшу герметичність цього приміщення.

    Утеплення лазні

    З чого б не була вибудувана лазня, її стіни мають бути достатньою мірою утеплені. Це дозволить підтримувати в приміщенні потрібний температурний режим і не дасть можливості будівельному матеріалу руйнуватися під впливом високих температур.

    Утеплення цегляного будови такого типу здійснює за допомогою:

    • Мінвати.
    • Пінопласту.
    • Понополіуретана.

    Будь-який з цих матеріалів легко монтується на цегляній стіні за допомогою спеціального клею. Для дерев'яних стін рекомендують використовувати пінопласт. Він не вбирає вологу і не дає можливості конденсату збиратися на стінах. Єдиним мінусом в обробці дерев'яних стін буде те, що зовнішній вигляд всього будови буде зіпсований, так як утеплювальні та оздоблювальні роботи повністю закриють деревину. Їх можна буде здійснювати зовні або зсередини.

    схема утеплення лазні

    На цьому відео можете подивитися дизайн-проекти цілого комплексу для відпочинку на заміській ділянці, що складається з лазні з басейном і альтанки.

    Проекти бань з басейном можна буде скласти самостійно і врахувати в них повністю всі параметри заміської ділянки, а можна буде знайти цікаві і вже готові проекти, які є можливість трохи доопрацювати під потрібні параметри.


    0 Comments:

    Post a Comment