Add Your Gadget Here

Багато людей, які вирішують облаштувати для себе власне заміське житло, стикаються з проблемою його опалення - що краще вибрати, який варіант більше підійде саме для вашого будинку? Для таких цілей, як правило, найчастіше використовують різні проекти камінів і печей.

приклад проекту красивого каміна для дачі

Правила розміщення печі в будинку

Щоб правильно облаштувати піч, слід враховувати поверховість будівлі, матеріали та розміри огороджувальних конструкцій, а також особливості архітектури споруди. Печі слід розміщувати біля зовнішніх або внутрішніх стін, відповідно до внутрішнім інтер'єром приміщення. Якщо піч перебуває у внутрішньої стіни, то вона має гарну ефективністю, віддаючи більшу кількість тепла.

Незважаючи на це, таке місце розташування має деякі недоліки. Приміром, холодні потоки повітря, які стеляться у підлоги, поширюються від зовнішніх стін і вікон до печі, що стоїть посередині приміщення. У результаті цього виходить, що домогтися більш-менш рівномірного поширення тепла досить-таки складно, так як гріють поверхні печі знаходяться в одному місці кімнати, а охолодження, в свою чергу, здійснюється за рахунок зовнішніх стін і вікон. Крім цього, перегрів стелі в цьому випадку стає вище допустимих норм.

Розміщення печей біля зовнішніх стін, в свою чергу, призводить до того, що її експлуатація та планувальні рішення приміщення значно погіршуються. Як показує практика, найкраще віддавати перевагу компромісним рішенням: печі розташовуються таким чином, щоб камінна частину і топлообміну виходили в житлові кімнати, а варильна частину і топка - на кухню.

Тут ви можете подивитися інші правила ефективної і правильної кладки печей і камінів у вашому будинку

Вибираючи найбільш зручне розташування опалювальних печей, слід враховувати те, що тепловіддача їх поверхонь, які звернені в кожне приміщення, повинна покривати втрати тепла цих приміщень.

Найкраще облаштовувати печі поруч з внутрішніми капітальними стінами, там, де йдуть димові канали.

Проекти печей і камінів в однокімнатному будинку

В однокімнатному будинку краще зробити відкриту установку печі, при якій тепло віддавати будуть всі її поверхні. В іншому випадку сторони печі стануть віддавати тепло назовні, що підвищить витрату палива.

схема каміна, яка добре підійде для однокімнатного будинку

Між стіною будинку і стінками печі необхідно залишити проміжок близько 2 метрів. Якщо ця відстань зменшити, то тепловіддача печі буде менше. При цьому збільшувати його теж не рекомендується, так як для підключення печі до димового каналу довжина перекидних рукавів повинна складати не більше 2 метрів.

Проекти печей і камінів в двокімнатному будинку

Для найбільш ефективного опалення будинку з двома суміжними кімнатами, піч слід розміщувати у внутрішній перегородці. Завдяки такому розміщенню зведення димаря полегшується в кілька разів. Зверніть увагу на те, що вона повинна спиратися на внутрішню перегородку будинку, товщина якої становить не менше 0,25 м (один цегла). У результаті такого розміщення піч зможе обігрівати не тільки дві, а навіть три суміжні кімнати.

такий камін може обігрівати відразу кілька кімнат у будинку

Проекти печей і камінів в двокімнатному будинку з верандою

Якщо передбачається такий варіант розміщення печі, то її передня стінка з поддувальной і топкової дверцятами виходить на веранду. При цьому бічна і задня стінки розташовуються між внутрішніми перегородками приміщень. Завдяки цьому економиться корисне житловий простір, а пил і сажа не засмічують його. Зараз, як правило, все частіше каміни і печі з загальним димоходом встановлюються в суміжних кімнатах.

Планування вітальні з каміном

При розробці дизайну вітальні з каміном, найбільшу увагу слід приділити вибору підходящої фарби для стін. Центральне місце в дизайні приміщення займає камін, який привертає до себе найбільшу увагу.

приклад дизайну вітальні з каміном

Меблі в приміщенні потрібно розставляти грамотно, щоб в холодну пору року насолоджуватися теплом, що йде від каміна. Як правило, камін є домінуючим елементом, на якому грунтується розробка всього дизайну. Необхідно чітко визначитися з дизайном приміщення і подумати, чи можлива реалізація задуманої вами планування.

Ідеї ​​з оформлення каміна

Камінь

Якщо інтер'єр вашого будинку в цілому можна охарактеризувати, як традиційний, то ідеальним варіантом стане облаштування відкритої каменой печі. Варіанти її колірного оформлення воістину різноманітні: чорний, коричневий, бежевий, білий, кремовий і багато інших.

По стіні до стелі можна покласти камені або прикрасити камін дерев'яної полицею. Якщо дизайн будинку виконаний, більшою мірою, в одному з сучасних стилів, то найкраще підійде квадратна піч з рівними краями. Якщо будинок оформлений в ретро або вінтажному стилі, ідеально підійде камін з піччю у формі арки.

красивий кам'яний камін

Цегла

Одним з найпоширеніших способів оформлення камінів є використання цегли, який так само відрізняється різноманіттям своїх забарвлень - від червоного до світло-коричневого відтінку. Завдяки облаштуванню декоративного каміна в приміщенні можна створити особливу атмосферу простого, але вишуканого сільського стилю. Щоб завершити образ можна додати декілька відповідних елементів, наприклад, полку з состаренного дерева. До її нижній частині слід прикріпити міцні гачки, на які можна повісити литі металеві горщики.

приклад цікавого проекту каміна з цегли з бічними полками

Метал

Каміни, традиційні елементи багатьох інтер'єрів, чудово поєднуються з оформленням у сучасному стилі. У тому випадку, якщо ваша вітальня обставлена ​​глянсовою меблями, металевий камін буде виглядати в ній просто ідеально. За його краю слід прикріпити металеві панелі золотистого, сріблястого, мідного або будь-якого іншого відповідного відтінку, який буде гармоніювати із загальним оформленням. Над піччю слід повісити картину або дзеркало, звичайна дерев'яна полку буде виглядати не дуже добре.

металевий камін теж можна зробити дуже красивим і цікавим

Після того, як камін оформлений, можна приступати до фарбування приміщення. Тут є два можливих варіанти: фарбування стін в контрастний відтінок (для його візуального виділення) або фарбування стін в такий же колір, що дозволить візуально збільшити простір. У тому випадку, якщо камін виконаний, наприклад, з червоної цегли (тобто з матеріалу яскравих відтінків), стінам краще надати нейтральну забарвлення.

Потім навколо каміна необхідно розставити меблі. Елементи інтер'єру великих розмірів (столики, крісла, дивани) розставляють по кімнаті в рівномірному порядку, утримуючи певну симетрію.

Наприклад, навпроти каміна можна поставити диван, а з боків від нього - крісла. Завдяки такому квадратному розташуванням можна створити розслабляючу і затишну обстановку, що ідеально підходить для вечірніх посиденьок.

На камінній полиці можна розставити різні аксесуари: статуетки, свічки, вази з квітами. При цьому бажано, щоб використовувані аксесуари гармоніювали з оформленням стін і каміна. Крім цього, можна повісити на стіну велику картину, що додасть зоні відпочинку ще більший акцент.

Схема кладки каміна

Перш ніж починати будівництво каміна, слід підготувати всі необхідні документи і розрахувати потрібну кількість матеріалу. При роботі обов'язково має бути присутня схема кладки каміна, на якій відображаються всі дії, що дозволить уникнути багатьох помилок. Проект каміна можна розробити самостійно або скористатися вже готовими кресленнями.

схема простого каміна

Кожен, хто збирається самостійно класти камін, повинен знати необхідний порядок робіт. Цегла, який буде використовуватися при роботах, є досить міцним матеріалом, що може гарантувати повну безпеку і надійність конструкції.

Як і при зведенні будинків, будівництво камінів слід починати з облаштування фундаменту (найкраще підійде стрічковий варіант).

Бетонну суміш заливають в заздалегідь зібрану опалубку. Між підставою каміна з основним фундаментом будівлі повинен залишатися проміжок близько 25 см. На підстава каміна укладають шар ізоляції, який запобігає потраплянню вологи.

На самому початку робіт найбільшу увагу необхідно приділити облаштуванню топливника, де визначальним фактором є його глибина. Її необхідно розраховувати з урахуванням такого: дим з каміна не повинен потрапляти в приміщення, а втрати тепла повинні бути мінімальними (в ідеалі їх взагалі не повинно бути). Найбільш прийнятною в цьому випадку вважається глибина в 50 см. Після облаштування топливника в нього ставлять колоскову решітку і зольник.

Пол, який примикає до основи каміна, слід виготовляти з вогнетривкого матеріалу. З нього ж створюється обробка для стін конструкції.

Технологія кладки камінів володіє своїми деякими особливостями, які обов'язково необхідно знати. Наприклад, нахил верхньої частини задньої стінки робиться не занадто великим, завдяки чому можна значно збільшити тепловіддачу каміна.

Після того, як завершена кладка корпусу, пора починати кладку нижній частині димоходу. Вона виглядає у вигляді пірамідальної конструкції, яка розходиться до низу. Головним призначенням цієї ділянки є збір диму, який надалі направляється в димохід. Через те, що камін використовують непостійно, через димовий канал можливе проникнення холодного повітря в приміщення. Щоб уникнути цього, потрібно заслінка, яка монтується у верхню частину підстави димоходу.

схема димоходу каміна

Після того, як всі дії завершені, слід почекати якийсь час (приблизно близько місяця), перш ніж затоплювати камін. За цей час він придбає необхідну міцність. Силу і час горіння слід нарощувати поступово, не використовуючи його відразу на повну потужність.

0 Comments:

Post a Comment