Add Your Gadget Here

Перш ніж починати будівництво заміського житла, в першу чергу необхідно визначитися з метою побудови: для постійного або тимчасового проживання. Відповідно до цього буде відбуватися вибір відповідних матеріалів і технології будівництва, вимог до опалення і теплопровідності, наявності необхідних зручностей.

Кращі матеріали для будівництва приватного будинку постійного проживання

Щоб мрію про власний заміському житло втілити в реальність недостатньо зібрати кошти, придбати всі необхідні матеріали і найняти робітників. Пам'ятайте про те, що процес зведення житла повинен відповідати особливостям холодного російського клімату, в іншому випадку готовий будинок навряд чи порадує вас довгим терміном служби.

Піноблок

На сьогоднішній день одним з найпопулярніших матеріалів для будівництва будинку є піноблок, який характеризується дуже незначними навантаженнями, надаваними на фундамент. З ним дуже легко працювати, але в процесі будівництва слід враховувати деякі деталі.

Піноблок має безліч переваг: цей матеріал має низьку теплопровідність, хорошими показниками пожежобезпеки, звуко-і вологоізоляції, невеликою вагою (що дозволяє заощадити додаткові кошти на зведенні фундаменту).

Цей матеріал ідеально підійде для використання в сухому кліматі, де не спостерігається різких температурних перепадів. Морозостійкість у піноблоку становить порядку 15 циклів. При цьому варто враховувати, що волога, ввібрана матеріалом, залишається в стінах і не вивітрюється. В результаті цього, в умовах зимових морозів стіни будинків часто покриваються мікротріщинами.

Брус

Деревина є в нашій країні традиційним матеріалом для будівництва будинків. Цей матеріал гарний, доступний, має чудові тепло-і вологорегулюючими властивостями. При цьому деревина володіє невеликою питомою вагою, що дозволяє застосовувати її при будівництві на пучиністих і складних грунтах. Будинки з цього матеріалу дуже комфортні, не вимагають додаткової обробки. Взимку в них тепло, а влітку - прохолодно.

Будинки, виготовлені з цілісної деревини, володіють високими показниками екологічної чистоти. Якщо мова заходить про клеєному брусі, то при виборі матеріалу особливу увагу слід приділяти якості клею, який може виготовлятися на натуральній і штучній основі.

За словами будівельників, на заміських ділянках найкраще зводити саме дерев'яні будинки, так як вони більше поєднуються з навколишнім ландшафтом. При цьому варто враховувати, що для будівництва будинку для постійного проживання слід купувати брус товщиною не менше 150мм. Брус з меншою товщиною підходить лише для будівництва літніх садових будиночків. Якщо ж немає можливості придбати брус з необхідною товщиною, то стіни будинку надалі доведеться додатково утеплювати. Крім цього, брусові будинки інший раз вимагають проведення зовнішньої обробки, що дозволить надати готовому житлу більш привабливий зовнішній вигляд.

Враховуйте, що будинок, зведений з непросушенной матеріалу, з часом дасть деяку усадку. Крім цього, його стіни перший час доведеться регулярно конопатити.

Каркасні будинки

Як вже було сказано, традиційними матеріалами при будівництві житлових будинків вважаються цільна деревина або брус. Разом з цим все більше популярності набирають каркасні модульні будиночки, що характеризуються легким і відносно бюджетним будівництвом. Для основи каркаса застосовується цілісна деревина, яку обшивають деревостружкових плитами і утеплюють.

Зверніть увагу, що в багатьох регіонах Росії без утеплення не обходиться жоден будинок. Що кам'яний, що дерев'яний, що каркасний - їх можна утеплювати скільки завгодно, але екологічні якості від цього втрачені не будуть. Особливо в цьому питанні варто відзначити саме каркасні будинки, так як при виготовленні ДСП застосовують клей виключно на натуральній основі.

Основною перевагою збірно-розбірного будинку можна вважати можливість зведення конструкції житла всього лише за кілька днів, після яких настає черга заключних оздоблювальних робіт.

каркасний дачний будинок можна звести досить швидко

Будівництво каркасно-щитових будинків відбувається із застосуванням самих різних технологій. У більшості випадків, пропозиції будівельних фірм розрізняються тільки матеріалом, який використовується при виробництві панелей, а також ступенем готовності конструкції житла. Найбільш популярними матеріалами для обшивки стін є ОСБ, ізоплат, фанера, а найпоширенішими наповнювачами щитів: пінополістирол, базальтова і ековата. За словами фахівців самими комфортними для проживання вважаються ті каркасні будинки, конструкція яких по максимуму виготовлена ​​з натуральних матеріалів (наприклад, деревини і базальтової вати).

Незважаючи на це, деякі люди сумніваються в достатній теплоті і надійності каркасних будинків. Подібні побоювання марні, так як за рахунок використання сучасних технологій каркасні будинки радують своїх власників міцністю і довговічністю.

Чим відрізняється будинок для постійного проживання від будинку для сезонного проживання?

  • Проекти будинків для постійного проживання, характеризується, передусім, наявністю якісної гідро-, паро-та теплоізоляції, а також проведенням усіх необхідних інженерно-технічних комунікацій в повній відповідності з технічними вимогами і нормами безпеки.
  • Житловий будинок для постійного проживання, при зведенні якого використовувався типовий проект, можна побудувати в максимально короткі терміни. Усі комплектуючі доставляються на будмайданчик протягом одного дня, що дозволяє відразу ж приступити до збірки конструкції житла.
  • Якщо мова йде про каркасному будинку, то оздоблювальні роботи можна починати відразу ж після завершення збірки конструкції. При будівництві дерев'яного будинку, наприклад, доведеться ще почекати певний час, за який будинок дасть усадку.

Як правильно вибрати проект будинку для постійного проживання?

Проекти каркасних і щитових будинків, за рахунок схожої технології зведення, можуть практично не відрізнятися один від одного. Типові проекти будинків для постійного проживання, як правило, вже включають в себе все найнеобхідніше: санвузли, кухні-вітальні, спальні, кімнати загального користування, підсобні або технічні приміщення. Природно, при бажанні подібні проекти завжди можна підкоригувати і чимось доповнити.

Якщо ви не можете визначитися, який саме проект вам потрібен, спробуйте відповісти на кілька запитань, за результатами яких ви зможете підібрати найбільш оптимальний для себе варіант.

  • З якою метою ви збираєтеся зводити житло?
  • Хто буде в ньому жити?
  • Де саме має розташовуватися ваше майбутнє житло?
  • Чи є у вашій сім'ї діти або старі батьки?
  • Що в проекті є для вас обов'язковою умовою, а що - ні?

проект просторого 4-х кімнатного одноповерхового будинку

Після того, як ви відповісте на всі питання, ви зможете звести свої пошуки до самого необхідного. Наприклад, якщо у вашій родині є маленькі діти або літні батьки, рекомендується віддавати перевагу одноповерховим будинкам, в яких всі приміщення знаходяться на одному поверсі. В крайньому випадку, підбирайте варіанти з максимально безпечними сходами, так як для дітей і старих вона деякою мірою несе загрозу. Якщо ви любите приймати гостей, то ідеальним варіантом стане будинок з великою і просторою вітальні або терасою.

Проект одноповерхового житлового будинку до 100 кв. м. для невеликої сім'ї

Для невеликої родини ідеально підійде дерев'яний житловий будинок площею близько 75-80 кв.м. За рахунок легкості основного будівельного матеріалу можна обмежитися зведенням простого стрічкового фундаменту на піщаній подушці. Внутрішні і зовнішні несучі стіни, як неважко здогадатися, виготовляються з бруса (оциліндрованих або клеєного). Утеплення й облицювання зовнішніх стін при бажанні можна виконати з використанням металосайдингу. У житлових кімнатах при зведенні перегородок застосовуються гіпсокартонні листи на металевому каркасі. При цьому в приміщеннях, в яких буде підвищена вологість, при облаштуванні стін можна використовувати керамічна цегла на цементному розчині.

Для міжповерхових перекриттів, як правило, застосовуються балки з деревини. Дах часто облаштовується двосхилим, із застосуванням м'якої металочерепиці. У тому випадку, якщо планується облаштування мансардного даху, фронтони можна виготовити за каркасною технологією (тобто, мансардний поверх буде каркасно-щитовим). Фронтони з бруса виготовляються тільки під замовлення, тому витрати на подібні проекти будуть дещо більше, ніж на типові варіанти. Основною перевагою мансардного даху є те, що вона дозволяє істотно збільшити кількість житлового корисного простору, при цьому вартість готового споруди стає вище всього лише на 20-30%. 


0 Comments:

Post a Comment