Add Your Gadget Here

Фахверкове будівництво користувалося особливою популярністю приблизно в 16 столітті, в Західній Європі. Однією з найбільш відмінних характеристик котеджу такого типу є наявність каркаса будинку, що володіє комірчастої текстурою, завдяки чому будівля набуває привабливий і індивідуальний зовнішній вигляд. Проекти фахверкових будинків мають різну площу, поверховість і форму будівлі, за рахунок чого можна зводити, як невеликі будиночки, так і великі котеджі.

проект будинку в стилі фахверк

Завдяки легкості конструкції навантаження на грунт знижується, в результаті чого можна використовувати мелкозаглубленний і більш економічний фундамент. Чудова теплоізоляція забезпечує комфорт проживання при будь-яких температурних перепадах.

Крім цього, необхідно відзначити, що практично всі німецькі будинки, побудовані в стилі фахверковом, оснащені системою «тепла підлога», що дозволяє отримати найбільш сприятливі кліматичні умови проживання в холодний зимовий час. У процесі виготовлення фахверкових конструкцій також використовується високотехнологічне обладнання, що суттєво впливає на швидкість монтажу будинку - як правило, зведення займає не більше двох тижнів.

На цьому відео ви можете подивитися як виготовляються фахверкові конструкції і робиться будинок за цією технологією

Загальна вартість робіт з будівництва включає в себе ціну за проектування житла, облаштування фундаменту, монтаж конструкції будинку і даху, проведення шліфувальних і лакофарбових робіт, створення системи каналізації, влаштування зовнішніх стін і внутрішніх перегородок, залагодження покрівлі з паро-і гідроізоляцією, влаштування підлоги і стель, скляні, столярні та інші види робіт.

Проект фахверкового будинку - особливості конструкції будівлі

Головною особливістю конструкцій таких будинків є каркас, виконаний з прямих і нахилених під різним кутом дерев'яних балок. Ці балки в облицюванні котеджу знаходяться не під обшивкою, а на виду, за рахунок чого створюється унікальний і красивий орнамент, що давно став своєрідною візитною карткою таких будинків.

оригінальний фахверковий будинок

Якщо у звичайних будинках навантаження на фундамент створює вся конструкція будівлі, то в котеджах фахверкового типу основне навантаження створюється дерев'яним каркасом будівлі, а на стіни вона і зовсім відсутня. Ця технологія будівництва має багатьма перевагами:

  • Каркас фахверкових будинків досить легкий, тому немає потреби в будівництві потужного і дорогого фундаменту.
  • Зведення каркасу здійснюється в самі найкоротші терміни.
  • Міжстінного простір можна заповнити будь-яким утеплювачем, за рахунок чого готовий будинок стане ще тепліше і затишніше.
  • Завдяки використанню каркасної системи є можливість в життя найнесподіваніші архітектурні рішення.

Міцність каркаса отримують завдяки застосуванню жорсткості трикутників, які отримують при перетині прямокутних рам з балками, розташованими по діагоналі. З'єднання деталей каркаса досить міцні і надійні.

Враховуючи те, що навантаження на стіни практично відсутня, архітектори створюють справді унікальні і красиві проекти фахверкових будинків, зводячи і прибираючи стіни саме там, де це потрібно за дизайнерським задумом.

ще один будинок у стилі фахверк

Всі дерев'яні конструкції будинків просочуються спеціальними розчинами, що дозволяє надійно захистити будівлю від гниття, впливу атмосферних опадів, можливості спалаху, а також пошкодження комахами.

Залежно від обраного проекту, осередки каркаса підлягають склінню, а в деяких випадках - обшивання всілякими будівельними матеріалами, які містять теплоізоляційний шар. Завдяки проведенню тих чи інших оздоблювальних робіт, готове споруда може бути виконано в строгому або достатньо ошатному стилі - залежно від уподобань майбутнього власника котеджу. Ділянки каркаса, що не склять, можна декорувати будь-якими іншими придатними способами. Скління можна проводити за допомогою «глухих» склопакетів або вікон з відкидною фрамугою, які можна монтувати безпосередньо в сам дерев'яний каркас.

Зведення всіх внутрішніх перегородок здійснюється за аналогією із зовнішнім каркасом, після чого заповнюється звукоізоляційним матеріалом.

На цьому відео ви можете подивитися, як здійснювався монтаж і установка фахверкового будинку Kager зі Словенії

Проекти будинків в стилі фахверк - планування споруд

Будинки фахверк хороші тим, що у замовника є можливість самостійно визначити, який буде планування майбутнього будинку. Її можна зробити саме такий, що вона буде максимально зручною, функціональної і повністю відповідати всім вимогам.

При використанні конструкції фахверк можна замінити зовнішні стінові панелі на спеціальні енергозберігаючі склопакети. Цей момент в майбутньому здатний значно вплинути на краще на проведення ремонту та планування котеджу. Природно, планування фахверкового будинку, так само як і будь-якого іншого будівлі, передбачає розподіл загальної площі на дві зони: активну зону і зону відпочинку.

У першій повинні знаходитися робочий кабінет, тренажерний зал, кухня та інші подібні приміщення. У зоні відпочинку слід облаштувати спальні (для батьків, дітей та гостей), санвузол і гардероб. Спальні приміщення, при бажанні, можна розташувати з сонячної сторони, при цьому їх вікна повинні бути звернені на схід. Якщо будинок багатоповерховий, то зона відпочинку, як правило, знаходиться на верхніх поверхах.

приклад планування будинку в стилі фахверк

Оздоблення будинку в стилі фахверк

Незважаючи на те, що зовні конструкція будівлі виглядає досить-таки крихкою, будинок сам по собі є цілком міцним і надійним спорудою. Фундамент, в більшості випадків, виготовляється з монолітного армованого бетону.

Заповнення каркаса і обробка будинку може зайняти приблизно 2 місяці. Монтаж необхідно виконувати виключно з шліфованого, струганого і обробленого спеціальними розчинами клеєного бруса. Рекомендується використовувати деревину хвойних порід, що поставляється з європейських країн. Після того, як монтаж повністю закінчений, брус необхідно ретельно відшліфувати. Всі несучі елементи конструкції покриваються спеціальними захисними складами.

Приміщення всередині будинку можна оформляти практично в будь-якому стилі - починаючи мінімалізмом, закінчуючи німецьким кантрі.

приклад внутрішньої обробки фахверкового будинку

У першому випадку кімнати повинні бути просторими і світлими, тому не рекомендується використовувати в оформленні яскраві та насичені кольори. Меблі слід підбирати просту і компактну.

На цьому відео ви можете подивитися приклади внутрішньої обробки будинків в стилі фахверк

Інтер'єр в стилі німецького кантрі відрізняється великою кількістю дерева в оформленні приміщень. Стіни повинні бути без внутрішньої обробки, а балки бажано штучно зістарити. Інтер'єр доповнюють щільними фіранками і покривалами, грубими килимами, плетеними і кованими виробами. 


0 Comments:

Post a Comment