Паркани і огорожі для дачі, по праву, можна віднести до одного з найстаріших людських винаходів, які за своїм різноманіттям забарвлень, стилів, форм, використовуваних матеріалів для виготовлення навряд чи можна порівняти ще з чимось. Весь асортимент зборів можна обчислювати сотнями різних видів і матеріалів: тини, земляні вали, металеві сітки, кріпосні стіни.
є дуже багато варіантів парканів та огорож для дачі
Паркани і огорожі для дачі - правила установки
Щоб вибрати паркан, який буде найкраще підходити вашій ділянці, для початку слід розібратися з деякими питаннями: за який час потрібно встигнути встановити паркан, які функції він має виконувати, скільки часу ви можете приділити на догляд за ним і, природно, яка кількість грошових коштів ви можете витратити на його придбання?
В ідеалі паркан повинен не тільки захищати і огороджувати вашу територію, але й служити прикрасою вашого ділянки. Примітний момент в цьому випадку полягає в тому, що дійсно гарний і надійний паркан здатний істотно збільшити ринкову вартість вашого житла (якщо ви, приміром, надалі збираєтеся продати будинок).
Паркани для дачі включають в себе кілька елементів:
- Опорні стовпи,
- Прольоти (прогони),
- Вхідні отвори (ворота і хвіртка).
Щоб паркан був міцним і міг прослужити своїм власникам довгий час, потрібне обов'язкове дотримання деяких умов: ретельний вибір матеріалів, з яких зводиться огорожа, а також ретельне дотримання всіх вимог і правил, що стосуються установки цієї споруди.
Норми, встановлені російським законодавством, дозволяють зведення високого глухого паркану тільки з боку фасадної частини території і в тому місці, де проходить межа ділянки з дорогою. На кордонах з ділянками сусідів вирішаться встановлювати тільки лише огорожу з металевої сітки або паркану заввишки не більше 180 см. Вибираючи матеріал для забору, слід відштовхуватися від ландшафтного дизайну ділянки, а також розмірів і архітектурного стилю заміського будинку.
такий невеликий паркан з паркану можна поставити між сусідами за правилами
Який паркан поставити на дачі?
Паркани для дачі дерев'яні
Один з найбільш поширених варіантів, перш за все, з причини своєї дешевизни. Основним недоліком є недовговічність матеріалу (огородження з деревини здатне прослужити 10-15 років, потім доведеться ставити новий паркан).
простий дерев'яний паркан з паркану
Стовпи для забору виготовляються з використанням бруса або колод. Нижні кінці стовпів обробляють антисептиками і смолою, обпалюють, після чого обертають руберойдом (можна толем). Обробка верхніх кінців здійснюється «на скіс», завдяки чому дощова вода буде стікати з них вниз. Лати виготовляються з товстих брусків, дощок або жердин, очищених від кори. Вони кріпляться до стовпів із застосуванням накладок або врубок.
До речі, стовпи з металевих або азбестоцементних труб набагато довговічніші, ніж з деревини. Їх попередньо слід заповнити розчином: у верхню частину забити просмолені дерев'яні пробки (які можна накрити обрізаними пластиковими пляшками). Лати до цих стовпів кріпляться із застосуванням кронштейнів, хомутів і дужок, які виготовляються із смугового заліза шириною близько 2-3см.
дерев'яний паркан з металевими стовпами
Огорожі з металевої сітки
Металеву сітку натягують по стовпах (із залізобетону, металу або дерева) таким чином, щоб нижній край сітки знаходився над землею в межах 8-12см. Отриманий проміжок в подальшому заповнюється каменем, щебенем, дошками або цеглою.
проста огорожа з металевої сітки
При цьому зверніть увагу на те, що натягувати дротяну сітку краще удвох, так як це зручніше. Одній людині потрібно розмотувати бухту дроту і ретельно стежити за тим, щоб вона не сплуталася. У цей час інша людина бере її вільний кінець і простягає через отвори стовпів і петлі.
Після того, як ви дійшли до кутового стовпа, використовувану дріт необхідно зігнути петлею, накласти на гак і акуратно закрутити в кілька витків. Потім сітка розмотується вздовж огорожі по землі. Якщо потрібно, то окремі її полотна можна «зростити» із застосуванням м'якої оцинкованого дроту.
На початок сітки слід протягнути невеликий шматок міцної арматурного дроту, після чого навісити його на гаки кутового стовпа. Поступово піднімаючи полотно по довжині, тимчасово закріпити його між стовпами до основної верхньої несучої дроті, використовуючи м'яку дріт. На відстані приблизно одного метра до другого кутового стовпа в сітку необхідно вставити 1 металевий штир, після чого вона натягується.
Після цього слід протягнути стрижень з арматурного дроту, який накидається на гаки кутового стовпа. Приблизно через кожні 30-40см. сітка прив'язується до несучих проволокам за допомогою іншої дроту. Фарбувати сітку також рекомендується удвох, з обох сторін таким чином, щоб не допустити утворення патьоків в осередках.
схема установки паркану з сітки-рабиці
Залізобетонні огорожі
По своїй міцності залізобетонні огорожі дещо поступаються цегляним і кам'яним виробам, а й, природно, обходяться набагато дешевше. На сьогоднішньому ринку будівельних матеріалів можна знайти величезну кількість різних варіантів огорож з цього матеріалу - як невисокі ажурні декоративні парканчики, так і глухі триметрові стіни.
високий декоративний залізобетонний паркан
Основною перевагою таких огорож є те, що їх легко монтувати - з роботами по зведенню одній конструкції легко впораються 3-4 людини, що не володіють спеціальними навичками.
Паркани з профнастилу
Установка огорож з профнастилу займає, як правило, лише кілька днів. Завдяки величезним можливостям цього матеріалу, розміри металевих листів можна варіювати практично будь-яким чином (аж до 3-4 метрів у висоту). Установка огорожі здійснюється шляхом кріплення до стовпчиків огорожі вже готових листів. Зводячи паркан з профнастилу, можна не обмежуватися тільки цим матеріалом, а успішно поєднувати його з цеглою, каменем і т.д.
Паркани для дачі своїми руками - встановлюємо паркан з профнастилу
Перш ніж починати монтаж огорожі з профнастилу, слід зробити ретельну розмітку кордонів майбутньої огорожі, щоб можна було визначити як можна більш відповідне місце установки хвіртки і воріт. Після цього, відповідно до наміченого плану, можна починати монтаж опорних стовпів глибиною приблизно 1,2 метра через кожні 2,5 метра. До стовпів приварюються лаги з металу в 2 або 3 ряди (кількість рядів залежить від типу конструкції встановлюваного забору), а місця зварювання ретельно грунтуються.
схема установки паркану з профнастилу
Монтаж профлистів до прожілінам слід здійснювати за допомогою сталевих саморізів. Матеріал піднімають над землею, в середньому, на 10-15 см., завдяки чому можна нівелювати нерівності невеликих розмірів, що йдуть по межі паркану. Якщо ділянка має ями або ухили, то рекомендується зробити щаблі, якщо рівний - то полотно забору має йти прямо. Природно, паркан стане виглядати дещо інакше, але при цьому він буде більш надійним і міцним.
Якщо ви збираєтеся робити забір вище над землею, а потім просто зробити досипання грунту після його встановлення, то враховуйте те, що поки грунт не засинає, паркан буде не надто стійкий. З цієї причини спочатку рекомендується все ретельно продумати, а ще краще - провести планування ділянки. Якщо довжина огорожі перевищує 50 метрів, то установка паркану здійснюється поетапно. У перший день слід встановити стовпи і ворота з хвірткою, а каркас обробив лагами. На другий день здійснюють безпосередньо монтаж самих профлистів.
Проекти зборів - найпопулярніші варіанти
Одним з найбільш красивих і сучасних рішень стане установка сталевого зварного паркану з тонованим полікарбонатом. Паркан, побудований з цього матеріалу, візуально не робить важчою ділянку, відмінно пропускає світло, дає хорошу видимість, при цьому не даючи можливості «підглядати» за його власниками. На жаль, полікарбонат, втім, як і будь-який інший пластик, здатний поступово руйнуватися під дією сонячних променів. З цієї причини термін його експлуатації складає в межах 10-15 років.
зварної паркан з тонованого полікарбонату
Завдяки поєднанню глухого паркану з газобетону із зеленою ялинової огорожею можна візуально зменшити ваговитість газобетонного огорожі та забезпечити на ділянці повну приватність. Якщо ви хочете сховати від сторонніх очей весь будинок, просто не будете стригти огорожа - приблизно через 5-7 років ялинове огорожу досягне висоти 4-5 метрів.
Крім цього, щільна і висока ялинова огорожа може не тільки приховати вашу ділянку від докучливих, цікавих поглядів сусідів, але і послужити відмінною перешкодою від проникнення на вашу територію. Хоча, призначення будь-якого огорожі, насамперед, полягає в позначенні меж власності та оздобленні ділянки.
Дерев'яні паркани також призначені для того, щоб захищати і прикрашати ділянку власника, не дозволяти вибігати на вулицю маленьким дітям і домашнім тваринам. Хвіртку дерев'яних парканів можна виконати з іншого матеріалу або виділити іншим кольором, створюючи контраст з рештою огорожею.
Якщо необхідно захистити свою ділянку від шуму, вітру, непотрібних поглядів, то можна посадити вздовж паркану високі і щільні чагарники або дерева (ідеально підійдуть вічнозелені).
Ярлыки: хазяйнуймо