На даний момент на ринку будматеріалів представлений воістину величезний асортимент зборів для дачі, починаючи традиційними дерев'яними, цегляними, металевими, закінчуючи пластмасовими виробами. Всі вони виконують одну функцію - огороджують, захищають особистий простір від сторонніх очей, «показуючи» розміри площі, але, на жаль, не завжди і не у всіх служать прикрасою самій території. Тому в процесі будівництва нерідко виникає питання - «Які дешеві паркани для дачі найнадійніші і який краще вибрати?»
Спочатку потрібно вирішити, для чого ж, власне, необхідний паркан, адже кожному будовою потрібно своє огорожу. Наприклад, для житлового котеджу слід вибирати одні огорожі, а для літнього будиночка-дачі - інші.
Відповідно, матеріали для будівництва потрібно вибирати, враховуючи особливості будинку та прилеглої до нього території.
Важливо прорахувати всі за ціною і доступності ще при плануванні, враховуючи те, що до ціни за сам матеріал додається ще й ціна за установку. При цьому буває таке, що різні види огороджень можуть коштувати приблизно однаково, тоді як для монтажу потрібні додаткові витрати.
паркан з паркану потребують достатньо часу для установки
Наприклад, простий дерев'яний паркан-штахетник можна купити на пилорамі за невелику вартість, але це виріб, що вимагає багато роботи, в той час як металеву сітку - рабицю досить просто розгорнути і прикріпити (природно за наявності встановлених стовпів). Кожен покупець повинен узгоджувати осмисленість витрат.
паркан із сітки рабиці ви поставите набагато швидше
А на цьому фото показаний найдешевший варіант паркану для дачі - коли не треба купувати ніяких будматеріалів і не треба думати як і правильно встановити
Найдешевші паркани для дачі - порівняльна характеристика
Плетений паркан для дачі з гілок
Хороше, недороге рішення для огородження дачі - плетений паркан.
красива плетена огорожа
Для його виготовлення дачники вибирають, в основному, вербові прути, які заготовляють зазвичай або навесні, або пізно восени. Їх товщина варіюється від виду огорожі - для декоративного призначення беруться більш тонкі прути, діаметром від 1-2 см., для більш вагомого, солідного виду в хід йдуть товсті, великі гілки від 2-3 см.
Ось на цьому відео можете подивитися як зробити своїми руками дуже швидко декоративний плетений паркан
Прути верби потрібно використовувати відразу після того, як їх зібрали, поки вони ще володіють достатньою гнучкістю. Якщо весь зібраний матеріал не вдається використовувати відразу, то його потрібно висушити і прибрати для подальшого використання. У цьому випадку, для полегшення зняття кори і додання їм податливості і гнучкості, заготовки ставлять в бочку з водою на сім днів.
Починати виготовлення самого паркану слід з основних колів, розташованих поперечно один від одного в межах 40 сантиметрах. Товсті гілки використовують для вертикальних опор (від 5см) або, як альтернативний варіант, металеві прути, які є більш міцними. Плетіння завжди необхідно починати знизу.
Прути заводять по черзі з протилежних сторін від кілків, простягаючи на всю довжину. Якщо прути короткі, їх слід подовжити, щоб не було дірок і щілин, якщо ж вони довгі - обрізати секатором. Таке огородження рекомендується зміцнювати ближче до країв частими поперечними кілками. Для більш тривалої служби експлуатації необхідно своєчасно проводити обробку безбарвним антисептиком.
Від того, якої висоти буде планований паркан, залежить глибина вбитих загострених вертикальних колів (при цьому вона повинна бути не менше 30 см).
Щоб уникнути перекосу при зведенні, під час плетіння необхідно закріпити верхню дерев'яну планку, яка буде служити рамою для майбутнього тину. Для запобігання гниття, кілки слід закріпити в шматку пластикової чи металевої труби.
схема установки плетеного паркану на дачі
Для кольорового тину слід використовувати різні фарби по дереву або морилки. У більш економному варіанті можна додати колір, використовуючи побутові засоби: розчин марганцівки для коричневого кольору, залізний купорос для сірувато-коричневого ефекту состаренного дерева і т.п.
красивий недорогий плетений паркан
Частокіл - бюджетний паркан для дачі з колів
Для виготовлення частоколу будуть потрібні ялинові кілочки довжиною від 2 м., стовпи і лати. Щоб виготовити частокіл, знадобляться кілки круглого, напівкруглого або прямокутного перерізу, які ідеально підійдуть для зведення огорожі або підпірної стінки. Частокіл з гострих колод може бути використаний для облаштування мальовничій огорожі, з оформленням під старовину.
приклад паркану з колів
Забір такого типу є надійним захистом, наприклад, від вітру, але на його будівництво потрібно велика кількість деревини. Добре побудований частокіл, здатний прослужити не менше 5 років, повинна бути злегка випуклою формою.
Початок побудови
Для початку вкопують стовпи, потім набивають на них лати. Розміщують ялинові кілочки наступним чином: потрібно зайти зовні, увіткнути кілочок під нижню слегу таким чином, щоб встромлений кінець опинився з внутрішнього боку. Верхній кінець кілочка згинають і його потрібно завести під верхню слегу, щоб він утримувався в розпір. Таку ж процедуру потрібно зробити і з внутрішньої сторони. Кілки повинні бути виготовлені з матеріалу, що пройшов обробку антисептиком, так як в цьому випадку вони володіють більшою стійкістю до гниття і дії вологи.
Нижню частину колів піддають термічній обробці і обсмолюють. Визначивши кордону захищає ділянки, їх потрібно розмітити за допомогою шнура-причалювання і риють траншею необхідної глибини. Потім у траншею потрібно засипати дренажний шар щебеню, що допоможе збільшити термін служби споруди.
схема побудови частоколу
Для піщаного грунту товщина дренажного шару повинна скласти приблизно 150 мм, а для вологого або глинистого - близько 300 мм. Кілки потрібно встановити на щебінь з невеликою відстанню один від одного або впритул.
Забивати кілки кувалдою не має сенсу, так як головки ушкодяться, і, відповідно, вода швидше проникне в деревину, поступово руйнуючи її. Для зведення підпірної стінки на схилі з боку його вершини між грунтом та киями прокладають вологозахисний шар. Перед тим як ви станете закопувати траншею, слід пролити водою підставу колів, після чого її закопують, як можна щільніше утрамбовуючи грунт. При зведенні забору таким способом виступає частина із землі колів зазвичай скріплюється слегами.
найпростіший і недорогий частокіл
Паркан для дачі з сітки-рабиці
Ще один з бюджетних варіантів побудови огорожі - використання металевої сітки-рабиці. Надійна і міцна, сітка-рабиця стала використовуватися для подібних цілей ще в далеке радянське час, не втрачаючи популярності, донині.
Тут можете подивитися як поставити недорогий паркан із сітки-рабиці на дачі своїми руками
Для установки такого виду забору слід зробити розмітку, при якій на однаковій відстані один від одного встановити опори - вертикальні балки, арматура і труби.
Найбільш оптимальною відстанню між розташуванням стовпів слід вважати відрізок до 3 м. Щоб уникнути несприятливих ситуацій в дощову погоду, стовпи рекомендується забетонувати. Як тільки ви надійно закріпили опори, слід намотати на них полотнище сітки.
приблизний план-схема установки паркану з сітки-рабиці
При довгостроковому монтажі рабиці, між опорами намотується міцна і туго натягнута спрямовуюча дріт, яка повинна бути пропущена через осередки сітки і закріплена краями на сусідніх стовпах.
Ярлыки: хазяйнуймо