Add Your Gadget Here

Підключення до газу - це процес, який супроводжує будівництво будь-якого житлового будинку, господар якого піклується про власний зручність і комфорт. Проведення газової системи є обов'язковим, так як в сучасних будинках наявність газу забезпечує вирішення відразу цілого ряду питань, серед яких переважає як приготування їжі, так і опалення житла. Проектування систем газопостачання та їх подальше облаштування є досить складною роботою, здійснювати які повинні тільки фахівці.

Проектування систем газопостачання є найважливішою стадією газифікації систем і вимагає виконання проекту, відповідно до вимог всієї нормативної документації. Проектування допоможе дізнатися характеристики газового джерела, особливості паливного режиму, місце прокладання газопроводу, його розмір і труднощі, які можуть з'явитися в процесі монтажу. Для того щоб забезпечити безпеку системи, проводяться заходи щодо її захисту від різних явищ, таких як корозія і старіння.

проект системи газопостачання

Виділяють два види газопроводів: магістральний газопровід (коли газ перевозять на велику відстань), система розподільних мереж (від розподільної станції до споживача). Також по типу прокладки можна виділити підземні та підводні газопроводи. За розташуванням виділяють: дворові, вуличні та внутрішньоквартальні газопроводи. За мети використання - розподільні, імпульсні, ввідні, міжселищні. Складання проекту розподільчої мережі проводки газу - це найбільш серйозний етап у газифікації. За допомогою нього виконують розрахунок положення вентиляції, димоходу в будівлі і тип газового обладнання.

Етапи підключення будинку до газу

Підключення газу - досить складний процес, який проходить у кілька етапів. Вартість усіх проведених робіт залежить від складності об'єкта. З урахуванням існуючих правил, перед початком робіт необхідно здійснити збір всіх необхідних документів. Для отримання дозволу на газифікацію, будуть потрібні документи, здатні підтвердити право володіння власністю, що підтверджують факт створення об'єкта будівництва, паспортні дані та ІПН, дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію, заяву, де вказано бажання отримати технічні умови на підключення газу і т.д.

Після того, як дозвіл отримано, вам потрібно проект газифікації, який виготовлявся з урахуванням тих чи інших особливостей вашого житла. Проектування газопостачання будинку відбувається наступним чином: для початку здійснюються всім необхідні виміри, а також узгодження місць розташувань газового обладнання у приміщеннях і марок опалювальних приладів. Коли проект підготовлений, можна розрахувати більш-менш приблизну вартість всіх робіт.

схема автономної газифікації приватного будинку

Після підготовки проекту газифікації можна починати узгодження термінів проведення будівельно-монтажних робіт, які залежать від складності об'єкта та ваших потреб. Коли рішення організаційних питань завершено, можна починати монтаж газопроводу і всього іншого обладнання, необхідного для підключення газу. Після виконання монтажних робіт та встановлення обладнання пора складати виконавчо-технічну документацію.

Потім настає черга прийому готових робіт виконавчої комісією, на що йде близько 15-30 днів. Перш ніж відправляти роботи на прийом, необхідно перевірити всі встановлене обладнання на предмет підключення до житлового будові. Якщо зауваження з боку перевіряє комісії відсутні, вам випишуть квитанцію технічного нагляду.

Після того, як комісія проведе всі необхідні заходи, технічна документація буде передана до відповідних органів, де на протязі 3 тижнів повинні будуть провести пломбування лічильника і укладення договору щодо постачання газу у ваш будинок. Крім цього, буде укладено ще один договір - на обслуговування газопроводу та газових приладів всередині приміщень.

Після підключення обладнання та збору всієї документації, ви повинні будете пройти інструктаж з техніки безпеки. Дана процедура є обов'язковою, оскільки неправильне проектування газопостачання житлових будинків і невідповідна експлуатації газових приладів можуть викликати різні неприємності.

Потім вам буде потрібно провести оплату робіт з врізки в магістральний газопровід, займатися якими повинні спеціальні служби. Час виконання необхідно обговорювати окремо. Коли ця робота закінчена, фахівцями районної служби газу здійснюється відкриття газового крана з метою вчинення пробного пуску. Завдяки цим дії ви зможете виявити можливу наявність витоків у своєму будинку. Послуга платна, але економити на ній не варто, так як безпека будь-якої людини правіше цього.

після установки необхідного обладнання та його перевірки відбувається врізка вашого будинку в центральний газопровід (якщо у вас не автономна система газопостачання будинку)

Після цього відбувається запуск встановленого газового обладнання. Щоб це зробити, вам буде потрібно звернутися в компанію, з якою був укладений договір сервісного обслуговування.

6 стадій проектування газопостачання приватних житлових будинків

Проектування систем газопостачання складається з декількох стадій

1. Підготовка перед проектуванням.

На початковому етапі здійснюється підготовка перед проектуванням. Ця стадія включає в себе огляд об'єкта, визначення його особливостей, витрати газу за рік і розрахунки ліміту споживання.

2. Проектування внутрішнього газопостачання.

На цій стадії проектування робочі перевіряють тиск, при якому газ буде приходити до замовника, цей показник залежить від типу приміщення. У приміщенні прокладка проводки газу проводиться за допомогою сталевих труб. З'єднуються труби зварюванням, а інші з'єднання труб цілком припустимі в місцях монтажу запірної арматури.

3. Проект зовнішнього газопостачання.

У процесі розрахунків враховуються всі заходи, що забезпечують безаварійну та безперебійну роботу мережі, яка проводить газ. Газ надходить у приміщення через газорозподільні пункти. Потрібно взяти до відома можливість розривів між системою і сусідніми комунікаціями і слід позначити зону проходження системи, яка проводить газ. Вид прокладки газогону залежить від присутності інженерних, наявних комунікацій за місцем пролягання.

4. Проект газорегуляторних установок і пунктів

Встановлювані в об'єкті пункти і установки служать для розподілу і підтримки певного тиску газу. Пункти регулювання газу - пристрої, які служать для пониження тиску на вході.

5. Система очищення газу.

Для очищення газу використовуються спеціальні фільтри, які повинні очищати газ і не повинні дозволяти газу з'єднуватися з сторонніми речовинами.

6. Заключна стадія включає збір необхідної документації, складання креслень і схвалення проекту газовою компанією.


0 Comments:

Post a Comment