Add Your Gadget Here

Зимовий сад у будинку - це композиції з усіляких рослин, поєднуються один з одним особливим чином. Вони розташовуються в заздалегідь відведеному місці, яке, як правило, конструктивно повністю підходить до дизайну всього приміщення.

Зазвичай зимовий сад являє собою місце відпочинку, відповідно, при його облаштуванні обов'язково слід передбачити місце для стільців, стола, крісел та інших предметів меблювання. Ідеальний варіант - використання плетених меблів, яка відмінно переносить підвищену вологість у приміщенні.

зимовий сад з плетеними меблями

У тому випадку, якщо сад призначається, в більшості своїй, для прийому гостей, то для рослин слід залишити меншу частину простору. Якщо ви збираєтеся вирощувати в ньому певні види рослин, то потрібно брати до уваги температурний режим, рівень вологості і освітленості, необхідні для хорошого розвитку цих рослин.

якщо ви хочете приймати в зимовому саді гостей, то рослини повинні займати невелику площу в приміщенні

Після того, як ви визначили, яке саме функціональне призначення буде нести ваш сад, пора вибирати підходяще для нього приміщення і починати підготовчі роботи, в число яких входять облаштування систем поливу, опалення та вентиляції.

Варіанти розташування зимового саду

Зимовий сад, розташований поза домом

Одним з найпопулярніших варіантів розташування - облаштування зимового саду в скляних прибудовах до будинку, які з'єднані з кімнатами допомогою арок, дверей і галерей. Нерідко можна зустріти інші варіанти: схема зимового саду у вигляді кола або багатогранника, двухфасадність зимовий сад, який винесений за периметр будинку і влаштований на розі будівлі і т.д. Конструкція, функціональне призначення саду і вибір рослин може розрізнятися залежно від того, на якій стороні будинку він розташовується.

схеми основних видів зимових садів, які можна прибудувати до будинку

Якщо зимовий сад розташовується на південній стороні будинку, то необхідно подумати про можливість його затінення, встановивши спеціальні затінюючі пристрої, так як влітку рослини, навіть самі світлолюбні, можуть отримати різні опіки. Одним з важливих моментів, які послужать гарній захисту рослин від перегрівів, є відтінок використовуваного скла. Ідеальним варіантом буде скло ніжно-смарагдового відтінку, яке послабить вплив дуже сильних сонячних променів.

приклад зимового саду із затемненим склом, розташованим на південній стороні будинку

Зимовий сад в приватному будинку з північної сторони хороший у тому випадку, якщо в ньому передбачається проведення яких або робіт. Сонячне світло в цьому випадку буде розсіяним і м'яким, але тепла може не вистачати, тому необхідно заздалегідь подбати про облаштування додаткової системи опалення. При такому розташуванні рекомендується віддавати перевагу помаранчевим або тепло-жовтим відтінкам стекол, які посилять вплив сонячних променів.

приклад зимового саду з жовтими скельцями, розташованого на північній стороні будинку

Зимові сади, розташовані зі східної та західної сторін, також володіють певними перевагами і недоліками. Сад, який перебуває з східного боку, особливо хороший рано вранці, коли приміщення починають заливати промені світанкового сонця. Сад, який перебуває з західного боку, чудово виглядає у вечірній час, коли серед краси безлічі рослин з'являється можливість милуватися червоним заходом.

А на цьому відео Ви можете подивитися один з прикладів обладнання дуже красивого зимового саду поруч із будинком на місці звичайного парника

 

Зимовий сад, розташований в будинку

Природно, зимовий сад можна розташувати і в самому будинку, відвівши під його простір вільне приміщення. В ідеалі його слід заздалегідь включити в розробку проекту будинку, щоб уникнути надалі різних технічних і естетичних неприємностей. На жаль, дуже часто під територію зимового саду багато власників приватних будинків відводять приміщення, яке просто залишилося вільним після завершення всіх ремонтних робіт, а не підбиралося для цих цілей з урахуванням всіх особливостей і вимог.

Пам'ятайте про те, що зимовий сад являє собою не просто звичайну кімнату, заставлену рослинами, а цілий мікроклімат, який суттєво відрізняється від решти приміщень. З цієї причини в приміщення, яке відведено під облаштування зимового саду, має бути дотримано багато різних нюансів, в тому числі правильна освітленість, рівень вологості повітря, температурні режими для тих чи інших рослин. В іншому випадку може статися так, що деякі рослини попросту загинуть через невідповідних умов.

приклад облаштування зимового саду в самому будинку

Одним з найбільш невдалих рішень є облаштування під зимовий сад частині кімнати, так як іноді доводиться проводити обробку рослин з використанням хімічних засобів, що може бути шкідливо для здоров'я людей. Також на розвитку рослин вельми негативно позначається різка зміна температурних режимів.

Ідеальний варіант - відведення під облаштування зимового саду окремого приміщення, інтегрованого в будинок. Воно повинно бути відокремлене від решти кімнат за допомогою скляної роздвижної двері, яку на час обробки можна закрити, тим самим не доставляючи незручностей мешканцям будинку. Якщо є можливість вибору, то слід віддати перевагу даху, виготовленої зі скла, за рахунок чого рослини будуть отримувати необхідну кількість тепла і світла. При такому варіанті планування інтер'єр зимового саду буде чудово поєднуватися з архітектурою всієї будівлі.

один з кращих варіантів розташування - відокремити зимовий сад скляними дверима від іншої частини будинку

Конструкція і проект зимового саду

Перш ніж складати проект зимового саду необхідно ретельно обміркувати місце його розташування і композицію. Його можна облаштувати як оранжереї, окремо вартим, у вигляді прибудови до будинку.

У більшості випадків зимовий сад виконаний у вигляді каркасної заскленій конструкції, для чого рекомендується використовувати скла, які надійно укріплені в легких алюмінієвих профілях. Бажано підбирати подвійні, забезпечені наповнювачем, здатним вбирати зайву вологу. Як доповнення до скляної конструкції можна використовувати особливу плівку, проникну тепло всередину споруди, при цьому не перешкоджає його виходу назовні.

приклад конструкції приміщення зимового саду в приватному будинку

Скло, яке буде використовуватися для облаштування даху зимового саду, обов'язково має бути міцним і загартованим, так як в зимовий період на дах надаватиметься чималий тиск через снігові пластів. Для запобігання скупчення снігу на даху можна використовувати склопакети з електричним підігрівом.

Тип зимового саду

При розробці проекту зимового саду особливу увагу слід приділити типу дизайну оранжереї і вибору відповідної рослинності. Якщо ви вибрали тропічні рослини, то температурний режим повинен варіюватися в межах +19-25 градусів Цельсія. У такій обстановці дуже добре будуть себе почувати бегонія, фікус, драцена, тропічні ліани, гедіхіум, глоріоза та інші.

Субтропічні рослини потребують більш м'якою температурі повітря, яка не повинна перевищувати 12 градусів Цельсія. Тут можна вирощувати такі рослини, як плющ, пальма, гліцинії, пасифлори, цитрусові.

пальма є одним з улюблених рослин в зимовому саду у багатьох людей

На цьому відео можете подивитися приклади різноманітних видів і типів облаштування та оформлення зимового саду

Освітлення зимового саду

Для правильного розвитку рослин особливе значення приймає достатній рівень освітлення. Всім висадженим рослинам повинно вистачати світла і тепла, тому рекомендується встановити джерело додаткової локальної підсвічування. При тривалому зимовому періоді багато тропічні рослини в затемненому приміщенні не цвітуть, тому для кожної рослини рекомендується підбирати індивідуальні параметри освітлення.

заздалегідь продумайте правильне освітлення зимового саду, інакше багато рослин взимку можуть загинути

Вентиляція і опалювальна система в зимовому саду

Якщо відбувається облаштування зимового саду в будинку своїми руками, то системи вентиляції та опалення слід підбирати в комплексі. У цьому випадку найбільш оптимальним варіантом стане придбання спеціальної системи, яка вже включає в себе в себе необхідні для вентиляції та опалення пристрою. При виборі системи опалення та вентиляції слід відштовхуватися від характеристик, які здатні забезпечити для рослин якомога більш відповідний рівень життєдіяльності. Сюди варто включити вимоги, що стосуються температури і вологості повітря, площу і висоту оранжереї.

найпростіша система обігріву зимового саду, парника або теплиці в холодну пору року

Система поливу рослин

При великих розмірах зимового саду, коли обходити кожну рослину з лійкою не дуже зручно, ідеальним виходом стане використання автоматизованої системи поливу (наприклад, крапельного типу).

автоматичний полив рослин в зимовому саду

Після того, як зимовий сад облаштований, і всі необхідні системи підключені, можна підбирати стиль оранжереї. Цей стиль повинен бути єдиний, як для рослин, так і для внутрішніх елементів оздоблення споруди.


0 Comments:

Post a Comment