Add Your Gadget Here

При покупці квартири слід звертати увагу не тільки на її ціну, а й на планування. Особливу увагу потрібно приділити спальній кімнаті - добре, якщо вона буде максимально віддаленої від вхідних дверей. При такому розташуванні всі сторонні звуки, які виходять з коридорною під'їзної сходи, не турбуватимуть власників житла. Крім цього, хорошим рішенням для спальні буде ніша, де можна зробити вбиральню (при глибині менше ніж 120 см. зручніше буде зробити шафу-купе). Зараз ми детально розглянемо типові планування квартир у хрущовках і варіанти їх оформлення.

одна з типових планувань квартири в хрущовках

П'ятиповерхові проектні будинки, звані «хрущовки», вперше з'явилися в середині 1960-их років. У той час у містах стояла гостра проблема - нестача житла, але завдяки розробленим методом швидкомонтованих будинків, це питання було вирішено.

Такі будинки зводилися дуже швидко, всього кілька місяців - і будинок у кілька поверхів готовий! Його будували вже з готових блоків, тому вони і називалися бистровозводімимі. З новим видом будівництва прийшли зміни і в проекти міських кварталів. Одночасно планувалася ціла інфраструктура. У кожному мікрорайоні будувалися відразу свої дитячі установи (школи, дитячі садки), магазини і т.д.

стандартний 5-поверховий будинок радянської епохи

Планування однокімнатної квартири в хрущовці

У квартирах 60-их років, які вважалися «швидкими і дешевими», звичайно було не все зручно: маленькі кухні-6-7 кв.м., суміжні кімнати, поєднаний санвузол. До всього цього ще і досить низькі стелі, висотою від 2.45 м. до 2.55 м. Якщо ви все-таки стали власником такого раритету, то особливого приводу для занепокоєння немає, оскільки на сьогоднішній день є цілком доступні способи перетворити мінуси цієї квартири в плюси .

За допомогою практичних ідей можна перетворити «бабусину спадщину» в повніше зручний і затишний куточок. Розглянемо найпростішу однокімнатну квартиру.

стандартне планування однокімнатної квартири в хрущовці

У квартирі-хрущовці з однією кімнатою, через наявні габаритів, не вдасться облаштувати окрему спальню. На жаль, кімната буде багатофункціональною: і вітальнею, і кабінетом, і спальною кімнатою, і навіть дитячої. Від ліжок і тумбочок теж краще відмовитися. Але як тоді зробити таку кімнату затишною і хоч більш-менш зручною?

Незамінними помічниками в такому житлі послужать трансформери, які були широко поширені все в тих же 60-их.

Найбільш популярним вважається диван-ліжко, який володіє самими різними формами. Це такі дивани як «книжка», «розкладачка», дивани, мають висувний механізм і з відкидними боковушках. Але, безумовне лідерство серед таких диванів потрібно віддати дивану гіпертрансформери. У ньому отгибается майже все, що є - з легкістю можна прибирати спинку, підлокітники, подушки і т.п.

диван-трансформер незамінний атрибут меблів в однокімнатній хрущовці

Крім таких багатофункціональних диванів, не обійтися в такій ситуації і без розсувних столів, стелажів і легких поличок різних видів. Вдалим рішенням будуть і розсувні двері. Ось, мабуть, і весь основний асортимент меблів для квартир подібної планування.

простий розсувний стіл

Порівняно невелика площа викликає брак простору в квартирах з однією кімнатою, а вже тим більше в наших «хрущовках». Доведеться докласти зусиль для вивільнення кожного сантиметра житлового простору. Якщо прислухатися до порад фахівців, а їх на сьогоднішній день достатньо, то слід вдатися до такого прийому, як збільшення площі кімнати або санвузла та кухні за рахунок розширення коридору.

Засклити і утепливши балкон, ви можете створити дуже зручне місце. Ще краще, якщо ця зона стане житловий за заздалегідь розробленим і затвердженим проектом. Можна, як раз таки, помістити там крісло-ліжко.

приклад дизайну однокімнатної хрущовки

Планування двокімнатної квартири в хрущовках

Володарям «хрущовок» з двома кімнатами в будинку пощастило більше, ніж мешканцям одиничок (у просторіччі). Там вже є персональна територія, яка може бути повноцінною спальнею.

Балкон можна пристосувати під кабінет, і якщо кошти дозволяють, то площа краще збільшити (не забуваючи про необхідність розробки архітекторського проекту для збільшення балкона і узгодження його в потрібних інстанціях). Завдяки такому способу можна отримати додатковий метраж робочої зони. Якщо балкон залишити незаскленого, то можна зробити окремий вихід з кухні.

Двокімнатні "хрущовки» мають різні типи планування: «сорочечка» і «трамвай».

планування двокімнатної хрущовки - за типом сорочечка

На кресленні показана найбільш вигідна по зручності розстановка меблів, хоча і в такому вигляді вільного простору залишається дуже мало. Якраз з цієї причини балкон може істотно полегшити проблему нестачі простору. Якщо він буде утеплений, то з'являться ще й відсутні метри житла, на яких при бажанні можна розмістити ще що-небудь (туалетний столик, місце для роботи і т.д.)

проект дизайну інтер'єру 2-х кімнатної хрущовки

При розмірі спальної кімнати 2,40 х5.50 по типу «трамвай» цілком можна розмістити двоспальне ліжко. Тільки все це доставить деякі труднощі при збиранні та легкому пересуванні. Відмінним рішенням з таким видом планування стане споруджений подіум з повноцінними висувними ящиками для зберігання білизни та постільних речей. На підлозі по сторонам матраца вдало виглядатимуть світильники.

планування 2-х кімнатної хрущовки по типу трамвай

Напроти ліжка можна облаштувати шафа-купе або обладнану гардеробну, де найзручніше зберігати одяг та інші речі: прасувальну дошку, пилосос і інші необхідні речі. Крім цього, можна зробити і туалетний столик - потрібно всього лише провести заміну старого стандартного підвіконня, збільшивши при цьому ширину нового.

І перед вами вже - затишна, комфортна спальна зона.

Планування трикімнатної квартири в хрущовках

Як правило, трикімнатна «хрущовка» завжди має комору, яка знаходиться по сусідству з кімнатою. Цей момент потрібно враховувати при виборі спальні, так як суміжний комору відмінно підійде для вбиральні. Не варто хвилюватися, якщо не залишиться місця для зберігання білизни та постільних речей, так як для цих цілей відмінно підійде простий комод.

планування 3-х кімнатної квартири в хрущовці

Загальні рекомендації

Якщо великий місткий шафа зі скляним або дзеркальним оформленням поставити в однокімнатну квартиру, то можна візуально трохи розширити простір. Вибирати слід легку, неважку меблі. Кращий стиль для такого житла - мінімалізм, який, до речі, теж з 1960-их. Ознайомтеся з дизайном скандинавської меблів. Ці меблі дуже добре впишеться в інтер'єр невеликих квартир.

Важливе значення має також зонування малогабаритних спалень, хоча б за кольором і фактурою. А ось багаторівневий гіпсокартонний стелю робити не слід, він «вкраде» і без того не вистачає висоту.

Ось можете на відео подивитися як був зроблений дизайн в маленькій квартирі хрущовці

0 Comments:

Post a Comment