Add Your Gadget Here

Японія - країна вранішнього сонця. Ця дивовижна східна земля завжди відрізнялася наявністю цікавих звичаїв і традицій. Японський дизайн викликає величезний інтерес у фанатів екзотичних речей. Японські приватні будинки краще придбання для людей, що люблять умиротворення і гармонію. Житло, виконане в такому стилі, це справжній витвір мистецтва, воно володіє особливою лаконічністю.

Особливості японського житла

Традиційний японський будинок називається «минка», в перекладі це слово означає «будинок людей». Багато років тому японське суспільство поділялося на класи, і таке житло належало звичайним селянам, ремісникам і торговцям. Через час цей поділ суспільних верств зникло, і словом «минка» стали називатися будь-які традиційні будинки японців.

Головна особливість японського будинку, це широта діапазону стилів і розмірів виконання. У першу чергу будови тісно пов'язані з географічними та кліматичними умовами. Житло також відображає спосіб життя своїх мешканців. У літній час в країні досить спекотно, тому будинки будуються так, щоб вони могли добре обдуватися вітром.

традиційний японський будинок минка

Японський будинок чимось нагадує звичайний навіс. Це дах, яка спирається на каркас, зроблений з дерев'яних опор і крокв. Стіни замінюються розсувними стулками, тому тут немає ні вікон, ні дверей. Розсувні панелі в будинку можна і зовсім прибрати, тим самим регулюється розмір і форма кімнати.

У ролі вікон виступають зовнішні стіни під назвою «седзи», які також можуть розсуватися і вийматися. Вони обклеєні тонкої рисової папером білого кольору.

Багато, хто вперше бачить внутрішність японського будинку, вражені відсутності будь-якої меблів. Ніде немає прикрас, присутній лише картина, під якою стоїть красива ваза з живими квітами.

Конструкція японського традиційного будинку

Справжній японський будинок розрахований на теплу пору року. Приміщення добре вентилюється, рятуючи своїх мешканців від вологої спеки. Мінус в тому, що в такому будинку досить холодно взимку. Тут немає загального опалення, в традиційному житлі є тільки місцеве обігрівання.

Підлога покривається татамі, це солом'яні мати квадратної форми. Дерев'яна підлога без будь-якого покриття може бути тільки на кухні. У японських будинках не носять взуття. Щоб не бруднити підлогу мешканці одягають білі шкарпетки - табі. Взуття прийнято залишати на вході в приміщення, тут є спеціальна пріступочке, її називають «Генкай». Вона обов'язково повинна робитися нижче рівня підлоги.

Проект будинку в японському стилі розробляється згідно способу життя мешканців. Японці не використовують ліжка для сну, для цих цілей у них є м'які матраци футони. Вранці футон складають і забирають у спеціальні шафи, вбудовані в стіни. Робиться це для економії простору в приміщенні. Більш того одна кімната може бути не тільки спальнею, а й вітальні або їдальні.

Багато любителів східної культури цікавляться, як влаштований японський будинок? Пол виготовляється з дерева і обов'язково розуміється на 50 см від рівня землі. Такий вид конструкції забезпечує продування вітром, створюючи комфортний температурний режим в жарку пору року. Опорні стовпи будинку впираються в камені, які грають роль фундаменту, нехай і не суцільного. Завдяки цьому вертикальні стовпи не мають прямого контакту з грунтом, що дозволяє уникнути гниття.

схема пристрою конструкції японського будинку

При будівництві житла враховується фактор можливого землетрусу, тому будинок являє собою дерев'яну конструкцію у вигляді даху і колон. Стіни це всього лише перекриття між цими колонами, вони можуть бути різної фактури і щільності. Тільки одна з чотирьох стін є несучою, а інші використовуються як пересувних панелей.

Дахи японських будинків відмінно захищають від палючого сонця. Простота і легкість їх спорудження дозволяє швидко відновити будинок у випадку руйнування під час землетрусу. Дах виготовляється з натурального дерева або соломи.

Японські будинки називаються по-різному, все залежить від типу будови. Звичайнісіньке і поширена назва це «минка». Високий будинок прийнято називати «-біру», багатоквартирна спорудження «-мансі» -.

Дизайн інтер'єру в японському стилі

Інтер'єр в японському будинку це насамперед приємна обстановка з легкими елементами декору. Цей стиль має головна вимога - нічого зайвого. Атмосфера японського будиночка повинна дарувати безтурботність і спокій. На перовому плані повинна стояти краса природи, а значить, всі предмети виготовляються їх натуральних матеріалів.

Також тут вкрай вітаються лаконічні форми. Головний атрибут цього стилю - дерев'яні розсувні двері. Вони захищають від сонця і дощу, а також надає приємне матове світіння в приміщенні. У японському будинку можна побачити перегородки під назвою «фусума», виконані з тонкої рами і рисового паперу. Вони використовуються в якості поділу простору. Також їх можна назвати ширмами, які прикрашаються картинками. На них можна зобразити красиві квітучі дерева, войовничих самураїв або прекрасних танцюючих гейш.

Творчі особистості іноді хочуть створити щось особливе, що зможе підкреслити незвичайний японський стиль. У такому випадку можна написати картину, що зображає символ східної культури. Це може бути житло. Але як намалювати японський будинок? Для цього необхідно знайти приклад малюнка. Головне внести в свою роботу строгих і войовничих самураїв, ієрогліфи і квітучу сакуру, тоді картина буде відображати всю атмосферу японського життя.

У центрі японського житла розташовується низький столик і футон. Також тут стоять акуратні шафи-ларчики, світильники, які стоять на підлозі і ікебана. Людині звиклому жити в європейському інтер'єрі буде складно розташуватися в японському традиційному будиночку. Адже тут все розраховано для життя на підлозі. Більшість предметів, що знаходяться в приміщенні з даним стилем розташовані так, щоб мешканці користувалися ними в сидячому положенні.

Кольорове рішення японського стилю

Що стосується колірної гамми, властивої японському стилю, то головну роль відіграють природні відтінки, наприклад, колір рисового паперу, бежевого бамбука, водяний лінії, темного горіха і сакури. Для контрасту японці застосовують вишневі, чорні та коричневі тони. Відтінок стелі повинен мати приємні пастельні тони. Стіни зазвичай витримані в ніжних, світлих матових тонах. Така колірна гама повинна поєднуватися з сучасними меблями і декоративними елементами.

  • Якщо з'явилося бажання оформити свій будинок у японському стилі, то не рекомендується використовувати рулонні покриття з природних матеріалів. Слід пам'ятати, що рисовий папір, пробки і дерев'яний шпон не підійдуть для приміщень з підвищеною вологістю.
  • Як відомо для застілка підлог використовують тати. Але в сучасних приміщеннях для підтримки японського дизайну кращим варіантом стане штучний матеріал, що має природну текстуру, наприклад виконаний під річкову гальку або бамбук.

Декорування також повинно мати природне походження. Предметом декору можуть стати красиві гілки сакури або бамбук. Основа японського дизайну це стриманість, а значить, аксесуари повинні бути в розташуванні цього стилю. Стіни можна прикрасити традиційними кольоровими віялами. Акцентом в японському декоруванні є «токономе». Це ніші, де розташовуються різні предмети. Необхідний східний колорит можуть додати японські ляльки.

Мова про японському стилі викликає почуття простоти, комфорту і розчулення. Якщо людині подобається це відчуття, то можна сміливо приступати до зміни дизайну свого житла. Будинки в японському стилі це прекрасний вибір для того, хто мріє жити в спокої і гармонії з самим собою.


0 Comments:

Post a Comment