Add Your Gadget Here

Проектування систем вентиляції являє собою комплекс робіт, які містять ретельний підбір вентиляційного обладнання, точний розрахунок всіх необхідних параметрів, проектування повітророзподільної мережі та багато іншого. Перед початком робіт слід обговорити всі вимоги та технічні моменти з проектувальником, а також скласти технічне завдання на проект. У проект системи вентиляції повинні входити загальні дані про проектованої системі, всі необхідні розрахунки, принципова схема, а також специфікація на вентиляційне обладнання.

В основі робіт з проектування лежать точні виміри і розрахунки наявних параметрів. Перш за все, вам буде потрібно точний розрахунок повітрообміну в приміщенні, який дозволить надалі провести аеродинамічні розрахунки. За допомогою цих даних відбувається підбір розміру і типу воздуховодов, а також найбільш оптимальна потужність вентиляційних установок. Розробка системи вентиляції повинна здійснюватися відповідно до санітарно-гігієнічними, будівельними та пожежними нормами і вимогами безпеки. Готовий проект необхідно затвердити у відповідних інстанціях.

формула розрахунку повітрообміну в будинку

Проект вентиляції на паперовому або електронному носії здатний допомогти представити майбутню систему як можна більш точно і детально. Завдяки застосуванню сучасних комп'ютерних технологій врахувати всі функціональні особливості системи можна ще на початкових стадіях проектування.

Проектування вентиляції будинку - це розробка цілої системи вентиляції з урахуванням особливостей приміщення.

Проектування систем вентиляції та кондиціонування.

Для організації цього процесу необхідно використовувати сучасне обладнання, яке відповідає всім вимогам безпеки і комфорту. Від якості повітря в приміщенні залежить здоров'я, самопочуття і настрій людини. Саме тому варто відповідально підійти до проекту даних систем. Проектування систем вентиляції та кондиціонування варто довіряти тільки перевіреним фірмам і фахівцям, що мають досвід роботи в даній області.

Завдяки тому, що на даному етапі розвитку можна підібрати обладнання будь-якої складності і ціна також різниться від обраної фірми. Важливо виконання СНиП та МГСН.

При проектуванні систем вентиляції ви повинні чітко розрізняти, який саме тип вентиляції буде і який бюджет запланований на даний захід. Фірма, яка спеціалізується в даному питанні, розрахує вам вартість проекту, підбере обладнання, підготує всю необхідну документацію. Перед початком роботи над майбутньою вентиляцією важливо позначити свої побажання та задумки, можливо, це внесе суттєві корективи в розробку.

Проектування починає здійснюватися, після того як замовник надасть фахівцеві наступну інформацію:

  • технічне завдання
  • при замовленні системи для підприємств громадського харчування, виробничого або технологічного профілю потрібно технологічний проект
  • креслення будівлі для оцінки складності роботи

Програма для проектування систем вентиляції

VentCalc V.2.

VentCalc V.2. - Одна з програм для розрахунку вентиляції, яка буде корисна всім людям, що працюють з вентиляційними системами. Вона дозволяє здійснити ефективний розрахунок вентиляційної мережі в максимально короткі терміни. Щоб отримати необхідну інформацію, вам просто потрібно вказати загальну довжину основної гілки, початковий і кінцевий витрати повітря, а також деякі інші дані. Через якийсь час ви отримаєте готовий образ вентиляційної мережі, найбільш точно наближений до реальної картини. Крім цього, програма видасть її опір, за допомогою якого можна підібрати найбільш оптимальну потужність вентиляційного агрегату ще на початкових стадіях підготовки проекту.

робоче вікно програми для проектування вентиляції Ventcalc

Завдяки використанню цієї програми можна уникнути необхідності в складанні складних математичних розрахунків, коли вони, як такі, не потрібні. Простіше кажучи, основним призначенням програми є зручний і швидкий механізм розрахунку, який значно спростить багато завдань при проектуванні.

Цю програму можна використовувати при вирішенні питань, пов'язаних з регулюванням і ув'язкою вентиляційних мереж, а також для підбору вентилятора найбільш придатною потужності в самі короткі терміни.

Потік - програма для розрахунку систем опалення, охолодження теплопостачання калориферів та обладнання

Програму «Потік» використовують в тих випадках, коли потрібно виконати гідравлічний розрахунок 1-2 трубних і колекторних систем теплохолодоснабженія, а також при розрахунку даних центрального водяного опалення за допомогою різних теплоносіїв (розчину або води), з ковзаючим або постійним температурним перепадом в будівлях, де передбачається централізований або роздільний теплообліку. Холод і тепло доставляється в приміщення за допомогою місцевих нагрівальних приладів, фенкойлів або калориферів.

робоче вікно програми для розрахунку інженерних систем будівлі Потік

Системи, які володіють складною конфігурацією (бифилярно, однотрубні та інші), при необхідності діляться на окремі розрахункові блоки з подальшим автоматизованим об'єднанням, що дозволяє отримати загальну специфікацію наявного устаткування.

VSV - програма, що дозволяє здійснювати аеродинамічний розрахунок систем вентиляції, пневмотранспорту й аспірації

Ця програма здатна здійснити розрахунок для витяжних і припливних систем вентиляції. Можливо проектування розрахункової ділянки з різних типів повітроводів, матеріалів і т.д. У цих цілях передбачається опис ділянки системи під кількома ділянками із застосуванням єдиного номера ділянки. При визначенні напору вентилятора використовують розрахунок. Ув'язку систем роблять за допомогою конусних або плоских шайб (діафрагм).

робоче вікно програми VSV

RTI - програма, призначена для розрахунку втрат тепла, а також інфільтрації приміщень

Ця програма дозволяє визначати втрати тепла будівель, враховуючи при цьому втрати тепла на інфільтрацію. У ній міститься додаткова інформація про параметри повітря з урахуванням кліматичних даних, а також накопичувач кліматичних даних місця забудови. Крім цього, вона дозволяє автоматично визначати площі зон підлоги на грунті, як з урахуванням, так і без урахування шару теплоізолятора.

Завдяки проведенню своєчасного розрахунку можна визначити основні теплові втрати і втрати тепла на інфільтрацію крізь огороджувальні конструкції, теплові втрати всередині приміщень, теплові втрати приміщень з розрахунковими навантаженнями, необхідні для проектування опалення. Крім цього, програма дозволяє визначити температурний режим в кутах приміщень і на поверхнях конструкцій, коефіцієнти товщини шару теплоізолятора і його теплопередачі, температурний режим точки роси, теплові втрати за укрупненими показниками.

робоче вікно програми для розрахунку втрат тепла будівлі RTI

KALOR - програма, призначена для розрахунку повітронагрівачів і калориферів, секцій зрошення, а також підбору типових припливних камер

Ця програма дозволяє здійснювати точний підбір індивідуальних калориферних установок, що відповідають за підігрів того чи іншого повітряного об'єму на певний температурний перепад: для повітряно-теплових завіс, секцій підігріву припливних камер, пропарювальних камер.

Програма оснащена накопичувачем, в якому зберігається інформація про кліматичні особливості вашій місцевості, а також різні допоміжні дані про параметри повітря, з урахуванням кліматичних особливостей.

робоче вікно програми для розрахунків калориферів та повітронагрівачів Kalor

BOLER - програма, що дозволяє здійснювати теплові розрахунки бойлерних установок

Завдяки використанню цієї програми можна виконати різні теплові розрахунки бойлерних установок, які включають в себе пароводяні, 2-х і 4-х ходові ПП1 і ПП2.

Її основною функцією є розрахунок бойлерних установок для наступних схем:

  • Пароводяного теплообмінника,
  • Паровий бойлерної установки, яка складається з послідовно з'єднаних один з одним охолоджувача конденсату і пароводяного теплообміників,
  • Паралельної схеми,
  • 2-х ступінчастою послідовної схеми,
  • 2-х ступінчастою змішаної схеми,
  • 2-х ступінчастою схеми, де обмежений максимальний витрата мережної води на введення, а також водонагрівачів швидкісних кожухотрубних опорних перегородок з блоком.

робоче вікно програми Boiler

STOL - програма, що дозволяє здійснювати розрахунок повітрообміну в приміщеннях підприємств громадського харчування

А також STOL робить ретельний розрахунок, підбір і аналіз найбільш оптимальної роботи кондиціонера.

Дана програма дозволяє визначати параметри припливного повітря і повітряного балансу в гарячих цехах підприємств (як правило, кафе, їдальнях або ресторанів) залежно від того чи іншого встановленого обладнання.

робоче вікно програми STOL

VIBROS - програма, що дозволяє здійснювати розрахунок викидів котельні труби

Ця програма дозволяє автоматизувати підготовку даних по котельних установок для подальшого виконання розрахунків концентрацій небезпечних для людського організму викидів в атмосферу.

робоче вікно програми Vibros

Проектування систем вентиляції та кондиціонування

На сьогоднішній день найбільш популярними є системи кондиціонування, що працюють на базах кондиціонерів спліт-систем. Основною перевагою подібних систем вважається простота проектування, яка зводиться практично до підбору найбільш оптимального типу і розміру із стандартних варіантів. Крім цього, варто відзначити експрес методику розрахунку, що дозволяє обчислити найбільш точну теплове навантаження на те чи інше приміщення.

Завдяки такому простому підходу, розробкою систем вентиляції та кондиціонування можна займатися навіть тим людям, у яких відсутні певні навички у вирішенні подібних питань. Пам'ятайте про те, що установка систем кондиціонування, які знаходяться на базі кондиціонерів чиллерів-фанкойлов, спліт-систем з припливною вентиляцією, а також центральних кондиціонерів завжди супроводжується серйозними попередніми роботами з проектування.

Наприклад, при розробці центральних ВКВ слід мати такими матеріалами:

  • Загальна інформація, здатна найбільш точно охарактеризувати проектований об'єкт (місто або район, в якому розташовується об'єкт, призначення і орієнтування корпусу по сторонах світу).
  • Будівельні креслення окремих приміщень і будівель в цілому, які включають в себе розрізи і плани, де вказані різні позначки висот залежно від рівня землі, а також характеристики будівельних конструкцій (перекриттів, стін, дверних і віконних прорізів і інше).
  • Інформація про типи приміщень в архітектурних планах, з урахуванням норм пожежної безпеки.
  • Схеми технологічного проекту, де дана інформація щодо розташування і специфікації технологічного обладнання, а також зазначена встановлена ​​потужність. Крім цього, слід чітко знати характеристику технологічного режиму (кількість осіб, що працюють в одній зміні, число робочих змін, характеристика і режим роботи використовуваного обладнання та інше).
  • Освітленість приміщення (потужність і кількостей ламп).
  • Характеристика і місце розташування систем вентиляції та кондиціонування (якщо мова йде про реконструкцію будівлі).
  • Характеристика енергоносіїв холодопостачання і теплопостачання.

Складаючи завдання на проектування, слід брати до уваги те, що температура в приміщеннях розподіляється нерівномірно. Завдяки цьому ви зможете зробити точний розрахунок повітрообміну в приміщенні, з урахуванням інтенсивності перемішування повітряних мас. Збільшення повітрообміну здатне вирівняти рівень вологості і повітря в приміщенні.

На цьому відео можна подивитися як краще зробити вентиляцію приватного будинку

Розрахункові внутрішні параметри в кондиціонованих приміщеннях

Підбирати ті чи інші параметри повітря, які повинні підтримувати системи кондиціонування, залежить від великої кількості зовнішніх факторів. При виборі внутрішніх параметрів слід брати до уваги не тільки фактори акліматизації, а й те, яку саме роботу виконують люди в приміщенні. Якщо фізичну, то температура повинна бути нижче тієї, що в приміщеннях, де люди займаються розумовою роботою. Крім цього, в теплу і холодну пору року температура в приміщенні повинна повністю відповідати всім будівельним правилам та вимогами.

Обираючи ті чи інші повітряні параметри, пам'ятайте про те, що температурний і вологісний режим, завищений для холодної пори року або занижений для теплого, може стати причиною значних зайвих витрат на вартість пристрою і експлуатацію систем кондиціонування повітря.

Розрахункові параметри зовнішнього повітря

Крім усього вищесказаного, вибирати найбільш підходящу систему кондиціонування слід, відштовхуючись і від різних особливостей зовнішнього середовища. Тепловий баланс в приміщенні залежить не тільки факторів внутрішнього середовища, а й від таких, як вологість повітря і його температура, напрям і сила вітру, інтенсивність сонячної радіації, кількість опадів, що випадають і т.д.

Також варто відзначити, що температурний і вологісний режими впливають і на сам процес кондиціонування, встановлену потужність ВКВ і обсяг енерговитрат на її роботу, вибір того чи іншого способу обробки припливного повітря, вибір системи управління і автоматичного регулювання ВКВ.

Норми проектування вентиляції

Цей пункт хотілося б виділити окремо і розглянути тут коротко, які пред'являються норми до проектування вентиляцій:

  • самостійні витяжні системи варто встановлювати в таких місцях як коридори, курильні кімнати, санітарні приміщення, хол тощо-
  • система з припливним способом дії повинна проектуватися для приміщень, що не мають вікон-
  • розрахункові температури повітря позначені в спеціальних таблицях, які ви можете вивчити в нормативних документах (СНиП) -
  • не можна допускати відхилення від заданих температур в робочий час.

Етапи проектних робіт

Розробка системи вентиляції та кондиціонування будинку проводиться, як правило, в два основних етапи:

  • Перший етап включає в себе розробку проекту техніко-економічного обгрунтування. Ця стадія проектування супроводжується ретельним вибором та проведенням техніко-економічного обгрунтування типу системи. Крім цього, на цьому етапі слід визначити найбільш відповідні технічні майданчики для установки використовуваного обладнання, а також визначити деякі важливі характеристики: продуктивність системою тепла і холоду, повітряного об'єму, кількість. Також слід визначити місце розташування і тип кондиціонерів, витрата тепла і тип холодоносіїв, кількість і тип насосів і холодильних машин, маси і встановленої потужності електрообладнання системи. Після цього відбувається розробка попередньої схеми системи. Як тільки замовник затверджує її, починається розробка робочого проекту.
  • На другому етапі відбувається розробка робочого проекту, яка грунтується на даних будівельної планування, теплотехнічних характеристиках будівельних конструкцій, а також технологічного завдання. Потім здійснюється розрахунок тепловлаговиделеній, який дозволяє розрахувати повітрообмін для кожного окремого приміщення, здатний забезпечити всі необхідні параметри. Підбирається необхідне обладнання, яке відповідає за повітрообмін і напір у мережі. Відбувається заключний підбір найбільш оптимальної схеми системи та визначення всіх її характеристик. Потім здійснюється креслення планів, де позначено місце розташування обладнання, а також розводка мереж трубопроводів і повітропроводів.

Після цього здійснюється гідравлічний і аеродинамічний розрахунок, а також визначення рівня шуму. Ретельно заповнюються специфікації за матеріалами, обладнанню, арматурі (при цьому вказується їх вартість і фірма-виробник). Після того, як замовник погодив наявний проект з пожежною інспекцією та СЕС, проводиться замовлення необхідного обладнання. На цьому можна вважати, що стадія проектування повністю завершена.

приклад повного готового розрахунку системи вентиляції будинку

І після цього приступають вже безпосередньо до монтажу вентиляційної системи.

 Монтаж вентиляції

Для монтажу варто знайти фірму, що має величезний досвід в цій галузі. Від правильної роботи залежить термін служби всієї встановленої системи. Чим якісніше зроблена установка і монтаж, тим менше проблем у вас буде в майбутньому. Проектування і монтаж вентиляції, а точніше саме монтаж можна умовно розділити на кілька етапів.

Перелічимо їх:

  • підготовчий етап. Тут виробляється пробивання отворів, підготовка вентиляційної камери і підстави для самого обладнання
  • розводка мереж, установка клапанів вогнетривких, прокладання повітропроводів
  • безпосередньо сам монтаж системи
  • розміщення вентиляційних решіток і пристроїв для розподілення повітря
  • розміщення автоматики
  • запуск системи та перевірка роботи.

монтаж вентиляції фахівцями

Після монтажу ви отримуєте на руки всю документацію та акти про виконані роботи. 


0 Comments:

Post a Comment