Сьогодні, багато сімей намагаються придбати для себе недорогий заміський будиночок, а деяким таке «щастя» отримують безкоштовно - у спадок. На жаль, старі будинки не завжди облаштовані необхідними комунікаціями. Найчастіше, в них відсутня не тільки каналізаційна система, а й банальне водопостачання, що для сучасної людини є справжньою катастрофою. Тому, відсутність цих складових має стати приводом звернення до будівельно-проектним організаціям, які виконають проектування водопостачання та водовідведення на даній ділянці.
Проектування водопостачання та водовідведення - це складний етап процесу зведення інженерних споруд, який забезпечує вкрай важливі аспекти життєзабезпечення. У процесі проектування виконується гідравлічний розрахунок, як гарячого, так і холодного водопроводу. Також виконується розрахунок діаметрів кільцевого водопроводу, розраховуються втрати напору, а також визначається необхідна витрата води на випадок пожежі.
схема водопостачання приватного будинку
Якість проекту сильно впливає на формування умов подальший експлуатації, якість роботи і термін служби системи водопостачання. Кожен елемент системи потрібно ретельно підібрати, щоб не виникло перевантаження її окремих вузлів. Дуже важливо довірити розробку проекту професіоналу, у якого за спиною є досвід роботи в цій сфері.
Нормативи і правила при проектуванні інженерних мереж
Звичайно, монтаж систем каналізації та водопостачання, можна виконати і без проектної документації, ігноруючи норми. І як показує досвід, дуже часто власники сільських будинків вважають цю статтю витрат абсолютно необов'язковою. Але, така економія може обернутися ще більшими фінансовими витратами, та ще й втратою часу.
Всі помилки, допущені при самостійному проектуванні, проявляться вже на стадії виконання монтажу. Однією з неприємних проблем може стати перевитрата труб. І це - в кращому випадку. А в гіршому випадку, - сім'я отримає нестабільно працюючу систему, яка в самий невідповідний момент не винесе навантаження і створить «маленький Армагеддон» у вигляді великого потопу.
приклад пристрою і прокладки правильних інженерних комунікацій в заміському будинку
Проектування комунікаційних систем, як і будь-якого іншого будівлі, є досить відповідальною і складною роботою. Тим більше, якщо з цим завданням доводиться стикатися людині без певних навичок.
Рада. Щоб проект водопостачання і каналізації був грамотним і гарантував якісну і довгу роботу всієї системи, слід при його створенні керуватися певною документацією, де викладено основні норми і вимоги до будівництва даних систем.
Кожен елемент водопостачального і водовідвідного комплексу необхідно підбирати дуже точно, з урахуванням майбутніх навантажень і умов експлуатації, щоб не допустити перевантаження в окремих вузлах.
Коли вибирається оптимальний варіант прокладання водопроводу, рекомендується керуватися деякими факторами:
- властивостями матеріалів, які експлуатуватимуться-
- можливістю зручного сервісу-
- всі елементи повинні бути компактні-
- витратами на комплектуючі і на монтаж (такі витрати залежать від протяжності ліній і від кількості з'єднань).
Схема водопостачання приватного будинку
Водопостачання заміських приватних будинків складається з кількох елементів. Насамперед - це джерело води. А також:
- насос для подачі води з джерела до споживача-
- гідроакумулятор, який створює певний тиску в системі-
- система очисних фільтрів-
- установка водогрійного обладнання-
- і колекторна система.
Цілком логічним, буде твердження, що проектування водопостачання будинку починається з визначення: що буде служити джерелом води для конкретного житла.
схема установки насоса для водопостачання будинку
Центральний водопровід чи своя свердловина?
Не секрет, що власники будинків у провінційних сільцях дуже часто стикаються з проблемою відсутності централізованого водопроводу. А в тих місцях, де він існує якість води, не завжди є задовільним.
Вихід один - буріння свердловини.
так виглядає свердловина для води
Якщо свердловину доводиться бурити у вже побудованому будинку, то слід передбачити всі можливі нюанси з її експлуатації. Ставити її можна і в підвальному приміщенні, але тут існують свої недоліки.
Найкраще, помістити свердловину в технічному приміщенні, вільному від сторонніх предметів. Адже дане інженерна споруда буде вимагати періодичного сервісу. До того ж, воно займає досить багато місця і потребує гарній захисту від несприятливих атмосферних явищ.
Сьогодні, вирішити питання по свердловині, досить не складно. Таку послугу в наш час надають безліч фірм, а обладнання для забору води та подачі її в будинок, без проблем можна придбати і самостійно. При цьому, потрібно враховувати, що пробурена свердловина не є магістральний водовід і вона не подасть воду в автоматичному режимі з потрібним тиском. Тому, потрібно не тільки дістатися до водойми, але ще спроектувати і створити ефективну, якісну систему водопостачання.
Умовно проектування зовнішнього водопостачання можна поділити на кілька блоків:
- проект споруди, яку буде здійснювати водозабір з можливого джерела,
- проект зовнішнього водопроводу.
Система водозабору
Сучасну систему водозабору влаштовують таким чином: Насос з достатньою потужністю, занурюють у свердловину. Але, спочатку над свердловиною споруджують спеціальний підйомник, який візьме на себе більшу частину ваги від насоса і допоміжних його частин.
схема і система водозабору води з свердловини в будинок
Електричний кабель від насоса кріплять до шланга і не жорстко його фіксують через проміжки 1,5 метра. Також для влаштування даного обладнання можна використовувати і більш складні системи. Наприклад, синхронізовані між собою два барабана, один з яких забезпечить пересування вантажного троса, а на іншому будуть розміщені водяний шланг і кабель. (Не можна використовувати шланг для занурення насоса, а тим більше електричний кабель).
Зовнішній водопровід
Зовнішній водопровід - це якийсь комплекс, самопливних і напірних мереж, які служать для забору води, її очищення до нормативного показника і подачі в будинок.
Природно, що зі свердловини в будинок вода буде надходити по водопровідних трубах і для того, щоб вона в зимовий період не встигла замерзнути, передбачають їх укладання в траншеях, виритих на певній глибині. У разі якщо неможливо вирити траншею достатньої глибини, то цей трубопровід доведеться добре утеплити.
Також слід не забувати про натиск. Адже що подається рідина повинна надходити до користувача під певним напором. Тобто з такою силою, яку можна буде регулювати при закриванні або відкриванні вентилів крана. Найоптимальнішим варіантом буде сила напору 3-6 бар. Саме на нього розраховані стандартні санітарно-технічні прилади і запірна арматура.
схема проведення зовнішнього водопроводу в будинок
При правильному проектуванні і якісного монтажу всіх елементів водопроводу, напір води в системі буде в постійному стабільному стані.
Проект водопровідних мереж
Проектування мереж водопостачання та каналізації передбачає виробництво гідравлічних обчислень, визначення специфікації обладнання та матеріалів, ведення спеціальних відомостей про застосовуваних матеріалах, розрахунок водоспоживання, обчислення налаштувань балансувальної арматури, а також складання поетапних вказівок щодо виконання монтажу всієї системи.
Процес проектування супроводжується з прийняттям безлічі технічних і творчих рішень і включає в себе створення креслень і документів:
приклад простої робочої схеми водопостачання будинку
Нормативні документи
Насамперед, варто усвідомити, що проектування водопостачання та водовідведення необхідно виконувати з дотриманням відповідних правил, норм, ГОСТів та методик. Серед них:
- СНиП 2.04.01-85 * «-Внутрішній водопровід і каналізація будинків.
- СНиП 2.04.02-84 * «-Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди «-.
- ГОСТ 21.601-79 «-Водопровід і каналізація» -.
- ГОСТ 21.604-82 «-Водопостачання та каналізація. Зовнішні мережі »-.
В області проектування систем водовідведення та водопостачання основним нормативним документом, є СНИП, саме він регламентує всі сторони будівництва та проектування. На його основі здійснюється розрахунок балансу водопостачання та водовідведення. Для цього потрібно знати, яким буде обсяг споживання, тобто, скільки людей буде проживати в будинку, чи буде додаткове обладнання, яке вимагатиме підключення водопроводу. Так само слід враховувати і безліч інших факторів.
приклад схеми підключення водопроводу та проекту водопостачання приватного житлового будинку
Проект системи водопостачання слід робити обов'язково. Майже жодна бригада ремонтників, яка має великий досвід роботи в цій сфері, не врахує всі особливості даного об'єкта, не кажучи вже про розрахунок багатьох необхідних характеристик використовуваного обладнання та виборі матеріалу трубопроводів. Це завдання повинні виконувати більш кваліфіковані фахівці, які мають великий досвід планування систем.
Проведення розрахунків при складанні проекту «на око» загрожує проявом проблем не тільки з функціонуванням встановленого обладнання, а й з сусідами, а також з наглядовими органами. У підсумку, відсутність проектної документації може призвести до численних переробок і перевстановлення всієї системи водопостачання, і передбачувана економія на розробці обернеться великими витратами.
Схема виконання монтажу водопостачання
Варіантів виконання монтажу систем водопостачання в приватних будинках є декілька. Найпопулярнішим їх них, на сьогоднішній день вважається система з розводящим колектором. Даний варіант розводки дозволить зробити натиск рідини по всій площі будинку однаковим.
Монтаж систем водопостачання виконується таким чином: до одного колектора підключають всі опалювальні та сантехнічні прилади окремо.
Для автономного водопостачання ця схема дуже зручна, оскільки даємо можливість відключити один з вузлів, не торкнувшись при цьому сантехніку або опалювальний прилад. До того ж, при підключенні опалення перепад температур в різних кімнатах буде не так помітним. Менш помітними будуть також і перепади тиску, при включенні води в різних місцях одночасно.
Колектор вимагає свого розміщення в роздільному шафі, але так як він має невеликі габарити, його легко можна встановити в будь-якому зручному місці. При монтажі цієї схеми використовують металопластикові труби або із зшитого поліетилену а, як відомо, з ними легше здійснювати монтаж і робити заміну приладів.
Завдяки всім цим перевагам, колекторний варіант набуває все більшої популярності, навіть не дивлячись на велику витрату за матеріалом і монтажу.
розводка водопостачання в будинку за допомогою невеликого колектора
Проектування і монтаж систем водопостачання - це один із складних процесів, який виконується в кілька етапів, він вимагає професійних знань і навичок. Монтаж труб буває двох видів: внутрішній і зовнішній. Тип водопостачання залежить від місця розташування системи водопостачання. Зовнішнє водопостачання використовується для підключення до магістральних та місцевих джерел водопостачання. Такий водопровід прокладається в траншеях, на глибині, яка не перевищує рівень промерзання грунту. Для проведення водопроводу в будівлю, робочі використовують спеціальні поглиблення у фундаменті, які ущільнюються ізоляційним матеріалом.
Внутрішній монтаж потрібно виконувати згідно з проектом, забезпечуючи потрібну підводку трубопроводів до всієї системи. Для виключення проблем з експлуатацією водопостачання, монтаж слід довірити тільки професійному і кваліфікованого фахівця. Тільки фахівець з великим досвідом грамотно розташує трубопровід таким чином, щоб він не доставляв занепокоєння людям, що знаходяться в будівлі.
Працівник, який виконує монтаж труб, повинен знати величезну кількість нюансів роботи з різними матеріалами. Якість збірки водопроводу, його кріплення до різних поверхонь, встановлення та підключення сантехнічного обладнання повністю залежать від кваліфікації, досвіду роботи і знань працівника, який виконує дану роботу.
Проектування гарячого водопостачання
У процесі проектування систем гарячого водопостачання, робочі визначають тип розводки труб, вибирають відповідний матеріал, з якого виготовлені труби. Крім цього обов'язковим є проведення різного виду розрахунків та підбір відповідного обладнання для системи водопостачання. Для гарячої системи водопостачання в основному використовують труби з міді, поліпропілену, також з металопластику.
При проектуванні підбираються бойлер, розширювальний бак, завантажувальний циркулярний насос. Також при проектуванні гарячого водопостачання проводиться проектування системи з очищення води та водопідготовки. Дана система підготовляє надходить воду перед її надходженням у систему гарячого водопостачання. Проект системи водопідготовки і очитки води проводиться відповідно до проектувальної документацією.
труби для гарячого водопостачання будинку підбираються з міцніших матеріалів
Система оборотного водопостачання
Проектування системи оборотного водопостачання виконується з урахуванням розташування й особливості будівлі, в приватних будинках вона практично ніколи не використовується. Водовідведення потрібно виконати так, щоб продукти, які скидають користувачі, не заважали іншим комунікацій і не порушували естетичність ділянки.
так виглядає система оборотного водопостачання будівлі
Часто на промислових ділянках використовують проект оборотного водопостачання. Вода, використана один раз, проходить повну або невелику очистку і може бути використана в сільському господарстві або знову використовуватися в процесі виробництва. Дана схема часто використовується різними підприємствами, у яких є велика витрата води. При цьому значно зменшується споживання води із зовнішнього середовища і внаслідок цього скорочується потреба витрат на доставку води. Дана система позитивно впливає на екологію, так як шкідливі речовини не виходять в навколишнє середовище, а осаджуються, тобто осідають в фільтруючих спорудах.
Ярлыки: хазяйнуймо