Якщо ви вирішили зайнятися утепленням даху будинку, то найголовніше в цій справі - не економити на будівельних матеріалах. Дах постійно піддається дійсно серйозних навантажень - впливу опадів, різких температурних перепадів, сильних вітрів. Тому дах повинна бути не тільки красивою, але і обов'язково якісно виконаною.
Підготовка
Перш ніж приступати до основних моментів роботи, потрібно провести ретельну ревізію простору даху, так як на ній можуть бути присутніми різні пошкодження або гниль. Пошкоджені частини слід замінити, а всі дерев'яні елементи обробити антисептиком. Крім цього, необхідно перевірити трубопроводи і електропроводку, після чого можна приступати безпосередньо до самого утепленню.
Порядок проведення робіт
Утеплення покрівлі здійснюється, як правило, вже після повної споруди всього будинку. Цю роботу найкраще проводити з внутрішньої сторони конструкції, що дозволить уникнути розбирання покрівельного покриття.
До першого етапу проведення робіт відноситься монтаж гідроізоляції, яка в деяких будинках вже присутня між кроквами і покрівлею. Але в більшості випадків гідроізоляційний шар відсутній, тому його доводиться монтувати самостійно. Для цього необхідно використовувати гідробар'єрних плівку, головною особливістю якої є здатність пропускання пара, але не вологи. Крокви обволікають цією плівкою, використовуючи для зручності простий будівельний степлер.
Другий етап включає в себе укладання утеплювача. Одним з кращих матеріалів для цього є мінеральна вата, яка випускається у формі рулонів і плит. Її товщина повинна становити не менше 100 мм., Але при цьому - не перевищувати товщину крокв. Укладати вату необхідно таким чином, щоб її плити між крокв можна було вставити з незначними зусиллями, без зазорів.
найпростіша схема утеплення даху приватного будинку
Для зручності кріплення мінеральної вати можна використовувати капроновий шнур або рейки, які слід набивати перпендикулярно кроквах. Після цього на утеплювачі розміщують пароізолірующую плівку, яку теж слід прикріпити до крокв. Для додання красивого зовнішнього вигляду використовують гіпсокартон або ДСП, на які в подальшому можна поклеїти шпалери.
Особливості утеплення плоскої покрівлі
Якщо при будівництві була зведена плоска конструкція, утеплення даху будинку можна проводити не тільки зсередини, але і зовні. Кращим утеплювачем для плоских покрівель є базальтова мінеральна вата. Вона має тривалим терміном експлуатації, прекрасно протистоїть механічному впливу, забезпечує хорошу теплоізоляцію, відрізняється високими показниками пожежобезпеки.
схема утеплення плоскої покрівлі будинку
Порядок утеплення покрівлі плоского типу
- Монтаж паробарьера зі спеціальної плівки.
- Монтаж шару теплоізоляції.
- Укладання рулонного покриття (руберойд або синтетичні матеріали), який наклеюють за допомогою мастики, виготовленої на основі смоли (це шар виступає в якості гідроізоляції).
- Насипний матеріал.
Чим утеплити дах приватного будинку
Тепер давайте розберемося з тим, який же матеріал краще всього використовувати при утепленні дахів. Найпопулярнішими матеріалами для утеплення є скловата і мінеральна вата. Вони володіють величезною кількістю достоїнств, але все ж підходять не для кожної даху. Крім цих матеріалів, для найкращого утеплення варто розглянути пінополістирол і пінопласт, які так само володіють певними перевагами.
Основною перевагою мінеральної і скловати можна вважати легкість матеріалу. Їх блоки істотно легше, ніж блоки пінопласту і пінополістиролу аналогічних розмірів. Крім цього, вони володіють низькими показниками теплопровідності, завдяки чому відносяться до категорії одних з найкращих теплоізоляційних матеріалів. По суті, на цьому всі достоїнства цих утеплювачів закінчуються.
блоки мінеральної вати дуже легкі і їх може налаштувати
До недоліків відноситься те, що після закінчення декількох років ці матеріали часто починають злежуватися, через що в секторах виникають порожнечі, що істотно збільшують втрату тепла. Крім цього, скловата і мінеральна вата не захищені від впливу вологи, відповідно, утворюється конденсат може вкрай негативно позначитися на якості матеріалу. Їх дрібні частинки можуть стати причиною алергічної реакції, а процес монтажу настільки довгий, що може зайняти кілька днів.
Основна перевага пінополістиролу полягає в тому, що матеріал є вологостійким і довговічним. Він володіє високим рівнем теплоізоляції і, крім цього, не осідає після закінчення певного терміну експлуатації.
Так само варто звернути увагу на ту легкість і швидкість, з якою здійснюється монтаж цього матеріалу (як правило, монтажні роботи займають близько 3-6 годин). Якщо ж говорити про недоліки пінополістиролу, то найзначнішим серед них є його вартість - кілька тисяч рублів за 1 куб.м.
за допомогою пінополістиролу можна утеплити дах невеликого будинку всього лише за кілька годин
Виходячи їх вищесказаного, можна зробити висновок про значну перевагу пінополістиролу, використовуваного при утепленні дахів або мансард. Якщо у вас є можливість придбати цей матеріал, то перевагу варто віддати саме йому. Якщо у вас немає такої можливості, то можна провести утеплення даху своїми руками за допомогою мінеральної вати або ряду інших матеріалів, про що буде розказано нижче.
Є ще один швидкий спосіб утеплити дах - це зробити утеплення покрівлі за допомогою звичайної піни. Тут взагалі нічого придумувати не треба, просто заливаєте піною всі ділянки даху і все.
ось таким чином можна повністю утеплити дах будинку за допомогою будівельної піни
Також важливо враховувати будову даху вашого будинку і кліматичні умови, в яких ви живете, щоб правильно вибрати утеплювач і розрахувати який він повинен бути товщини - про це детальніше дивіться в цьому відео
Утеплення даху пінопластом
На сьогоднішній день наявність власного заміського житла стало давно звичним справою. Щоб проживання в таких будинках було комфортним, багато людей вдаються до утеплення дахів, яке в умовах російського клімату стає практично обов'язковою частиною зведення хорошого і добротного житла. Одним з найпопулярніших матеріалів, застосовуваних при таких роботах, вважається пінопласт.
При роботі з пінопластом використовують два способи утеплення - зовнішнє і внутрішнє, вибір яких залежить від типу даху. Зовнішнє застосовується на плоскій односхилої, внутрішній - на двосхилим.
У першому випадку вам спочатку потрібно розрахувати потрібну кількість пінопластових плит, товщина яких повинна складати близько 80мм. При цьому в запасі бажано завжди залишити 5-6 плит на випадок непередбачених обставин.
При утепленні даху, яка знаходиться в експлуатації вже довгий час, наявну покрівлю знімають, ретельно очищаючи утворилася поверхню. Після цього здійснюють монтаж гідроізоляційного шару з використанням гидростеклоизола або руберойду. Потім відбувається укладання плит пінопласту, краї яких повинні примикати один до одного як можна щільніше. Монтажна піна стане відмінним помічником у вирішенні питання протікання швів між плитами. При бажанні для цих же цілей можна скористатися герметиком для зовнішніх робіт або силіконом. Слідом на пінопласт монтують гексотекстіль, після чого готову покрівлю заливають бітумом.
У другому випадку спочатку відбувається установка даху на крокви. За технологією внутрішнього утеплення пінопластові плити монтуються між кроквами. Перш ніж почати монтаж необхідно обшити внутрішню поверхню даху гідроізоляційної плівкою за допомогою будівельного степлера.
спочатку робиться гідроізоляційна плівка потім укладається пінопласт
Після цього здійснюється укладання утеплювача. Плити з пінопласту кріпляться на спеціальні дюбелі або наклеюються на робочу поверхню (на думку фахівців, ідеальним варіантом стане використання відразу двох цих методів). Освічені шви обробляють монтажною піною. Після того, як пінопласт покладений, теплоізолятор обшивають додатковим шаром гідроізоляційного матеріалу.
Утеплення даху керамзитом
На сьогоднішній день, не дивлячись на велику кількість різних утеплювачів, керамзит був і залишається одним з найкращих утеплюючих матеріалів. Повністю всі свої достоїнства цей утеплювач розкриває при його використанні стельового перекриття, підлоги або даху. Основна його перевага полягає у відсутності так званої «точки роси», завдяки чому конденсат на керамзитовому покритті не утворюється.
При утепленні дахів використовується керамзитовий гравій, пісок і щебінь. Усі наявні дрібні щілини і зазори робочої поверхні засипаються керамзитовим гравієм. Щоб підвищити теплоізоляційні властивості цього матеріалу до керамзитового гравію часто додають пінополістирольну крихту.
схема утеплення покрівлі керамзитом
Послідовність утеплення керамзитом включає в себе кілька етапів. Для початку керамзитову суміш розсипають по поверхні бетонної плити перекриття якомога більш рівним шаром, який являє собою перший шар теплоізоляції. Потім на нього настеляється рулонний руберойд, на який надалі монтується покрівельне покриття. При бажанні на керамзитовий утеплюючий шар можна нанести гідроізолюючі покриття.
Утеплення даху мінеральною ватою і скловатою
Утеплення даху в цьому випадку починається з вибору підходящої товщини утеплювача. Як вже було сказано, для укладання теплоізолятора буде потрібно монтаж брусів, необхідних для створення секторів, але в деяких випадках їх установка не викликає необхідності, так як утеплювач можна закріпити в нішах між кроквами. У цьому випадку ширина утеплювача повинна дорівнювати відстані між кроквами.
Після придбання потрібної кількості матеріалу можна приступати до самих робіт. Запам'ятайте, що перш ніж починати укладання утеплювача, рекомендується надіти спеціальний одяг, яка зможе захистити вас від імовірності появи різних подразнень від волокон утеплювача. Крім цього, необхідно захистити всі відкриті ділянки шкіри, у тому числі й особи.
проста схема утеплення даху ЕКОВАТОЙ
Скловолокно або мінеральна вата укладається в споруджені ніші, впритул один до одного внизу і зверху. Сам утеплювач необхідно щільно притиснути до задньої стінки, що дозволить виключити утворення так званих містків холоду. Після того як проведено повне утеплення, зверху на теплоізолятор укладають пароізояцію. Вона необхідна для того, щоб утеплювач був надійно захищений від впливу внутрішньої вологи. Пароізоляцію кріплять або на крокви, або на бруси, використовуючи будівельний степлер, внахлест на 10 см., при цьому кінець верхнього шару матеріалу слід прикріпити скотчем до нижнього шару. На завершення утеплювач обшивають декоративним матеріалом, наприклад, дерев'яною вагонкою.
схема утеплення даху мінеральною ватою
Утеплення даху пінополістиролом
Укладання пінополістиролу практично нічим не відрізняється від укладання скловати. Якщо в конструкції даху відсутні секції, в які можна укласти пароізоляцію, то їх потрібно спорудити. Запам'ятайте, що при такому способі утеплення якісний продув є обов'язковою умовою.
схема утеплення даху пінополістиролом
Після спорудження секцій для укладання пароізоляції можна приступати до монтажу пінополістиролу. Його листи повинні входити впритул між кроквами або брусами. Листи утеплювача слід притискати їх якомога щільніше як один до одного, так і до основи ззаду.
Потім, коли укладання першого шару пінополістиролу завершена, можна укласти додатковий шар, що значно збільшить теплоізоляцію (але другий шар повинен бути менш щільним). Його монтують за допомогою саморізів до крокв або до рейок. Листи слід укладати поздовжньо покладеному першому шару.
На цьому відео можете детально подивитися як правильно утеплити дах дерев'яного будинку пінополістиролом
Після укладання пінополістиролу можна приступати до обшивки, в якості якої ідеально підійдуть дерев'яна вагонка або гіпсокартон.
Ярлыки: хазяйнуймо