Сильні морози є справжнім випробуванням практично для кожного приватного будинку. Як правило, власникам котеджів в цей час доводиться вирішувати два найбільш значущих питання: проблеми приватного будинку взимку, пов'язані з опаленням і снігом і льодом, що знаходяться на даху будинку.
мешканцям приватних будинків взимку доводиться стикатися відразу з декількома серйозними проблемами
Проблеми заміського будинку взимку
Однією з основних проблем взимку - недостатньо ефективна або зовсім неправильно влаштована теплоізоляція, що несе собою значні тепловтрати і, отже, збільшення витрат на опалення житла. Також сюди можна додати порушення збереження несучих конструкцій, промерзання стін і покрівлі і т.д.
З цієї причини до питання про утеплення будинку слід підходити як можна більш відповідально, особливо, враховуючи багатий асортимент теплоізоляційних матеріалів на сучасних будівельних ринках. Найчастіше використовуються всілякі гранульовані засипки (наприклад, керамзит), мінеральна вата зі скловолокна або базальтового волокна, пінополістирол, задувная вата і стиснутий пінополіуретан в балонах.
краще заздалегідь утеплити на зиму стіни свого будинку
На сьогоднішній день провести якісну теплоізоляцію можна практично в будь-якій будівлі - хоч в новому, хоч і в давно побудованому. Забезпечити хорошу теплоізоляцію, а також захистити від опадів і вітрів допоможе система навісного вентильованого фасаду з теплоізоляційним шаром з мінеральної вати, яка захищена гідроветрозащітной мембраною.
Завдяки тому, що вентильований фасад володіє малою вагою, його можна легко встановити на будь-яку споруду, в тому числі, з бруса або колоди. Основними достоїнствами мінеральної вати є її негорючість, зручність монтажу, високі показники тепло-і звукоізоляції.
мінеральна вата є одним з найкращих матеріалів для утеплення будинку
Іншим важливим перевагою вентильованих фасадів є величезний асортимент різних видів облицювання. Багато замовників віддають перевагу профлисту і сайдингу, останнім часом стають популярні фасадні касети, керамограніт, лінеарні панелі.
Найбільшу увагу потрібно приділити питанню облаштування покрівлі, на яку може припадати близько 25% всіх тепловтрат. Крім цього, недоліки в конструкціях покрівельного «пирога» можуть привести до намокання теплоізоляційного шару, в той час, як його характеристики можуть погіршитися удвічі при зволоженні всього на 5%. З часом з'явилася волога провокує розвиток грибків, викликає гниття крокв і обрешітки, руйнує обробку приміщень.
У більшості випадків такі проблеми з'являються в результаті самостійного облаштування господарем будинку покрівельного «пирога», при якому застосовуються розрізнено придбані складові: утеплювач, металочерепиця, плівка і т.д.
Через відсутність спеціальної підготовки і розуміння властивостей різних використовуваних матеріалів може виникнути безліч проблем. З цієї причини ще на самому початку рекомендується звернутися до фахівців, здатним підібрати всі потрібні елементи покрівлі в повній відповідності з кліматичними умовами і особливостями проекту котеджу.
при проектуванні і будівництві даху будинку не забувайте про її теплоізоляції і можливості зберігати тепло в зимовий період часу
Якісно проведена теплоізоляція може не тільки створити затишну обстановку в будинку, а й знизити кількість рахунків за опалення. Іншим фактором, що впливає на підсумкову суму, є вид використовуваного палива, який визначається типом котла.
Як і при облаштуванні покрівлі, про вибір відповідного котла слід подумати ще на етапах початкового будівництва. Одним з найбільш економічних варіантів в російських умовах є газовий котел, ККД якого доходить до 95%, а його інерційність - не надто висока. Крім цього, вартість газу на сьогоднішній день залишається цілком прийнятною. Котел не потребує окремому приміщенні, тому, при бажанні, його можна встановити навіть на кухні. Такі пристрої працюють в автоматичному режимі і повністю безпечні у своїй експлуатації.
газові котли для опалення будинку
Якщо тепло в зимовий час року слід берегти, то від льоду і снігу необхідно позбавлятися. Насамперед, потрібно подумати про захист від снігу, що падає з даху. Для цього можна використовувати спеціальні пристрої - снігозатримувачі, завдяки яким сніжна маса буде порційно пропускатися між снігозатримувачами і покрівельним покриттям, не дозволяючи великим брилах падати вниз.
у уникнення неприємних наслідків у зимовий час краще встановіть ось такі снігозатримувачі на даху свого будинку
Бурульки і полою утворюються в результаті витоку тепла через покрівлю. Наприклад, гідроізоляційні плівки з мікроперфорацією (популярні завдяки своїй вартості) можуть провиснути під вагою скопилася вологи і втратити свої гідроізоляційні властивості. Плівка в цих місцях починає пропускати воду, теплоізоляційний шар вбирає її, внаслідок чого перестає утримувати тепло. Разом з цим відбувається зледеніння даху і подальше утворення бурульок.
У більш сучасних покрівельних системах використовують гідроізоляційну мембрану замість традиційної плівки, яка не втрачає своїх захисних властивостей.
схема покрівлі даху з використанням гідроізоляційної мембрани
Природно, скупчення льоду і снігу несуть загрозу не лише для самого будинку. Вони можуть створити значні проблеми і на ділянці. Щоб розчистити доріжки, можна використовувати лопату, а для прибирання великих площ буде потрібна допомога снігоприбирача. Якщо навколо будинку утворилася ожеледь, бажано використовувати спеціальні протиожеледні системи.
запасіться на зиму в будинок підручними засобами, щоб бути готовим, якщо буде великий снігопад
Вони можуть зруйнувати сніговий накат і тонкий лід за кілька хвилин. Усунення товстого шару льоду може зайняти кілька годин. Після цього пухка залишкова маса забирається за допомогою підручних засобів.
Ярлыки: хазяйнуймо