Add Your Gadget Here

Утеплення дерев'яного будинку зсередини

Найпоширенішими матеріалами для утеплення дерев'яних будинків зсередини є пакля і мох. Основна причина, по якій перевага віддається саме цим матеріалам, полягає в необхідності утеплювача, що знаходиться в спресованому стані, мати високу паропроникністю і низькою теплопровідністю. В іншому випадку недолік тепла і гниття стануть постійними супутниками стін будинку.

Волокна льону і моху володіють трубчастої структурою, що дозволяє виконувати їм всі необхідні функції, а які у них речовини перешкоджають поширенню гнилі і різних мікроорганізмів. Природно, мох і клоччя, як і інші матеріали, володіють деякими недоліками, найбільш значущим серед яких є досить складний процес їх монтажу.

утеплення дерев'яного будинку клоччям досить трудомісткий і времязатратний процес

Щоб вирішити цю проблему, на сьогоднішній день все частіше вдаються до використання нетканих матеріалів, які виготовляються з джуту і відходів, що залишилися після виробництва лляних ниток. Джутовий і лляної утеплювачі виготовляються у двох видах: «межвенцовий повсть» і «стрічкова пакля». Стрічкову паклю виготовляють за допомогою кардочесальной машини. Джут або льон ретельно прочісується, що дозволяє отримати з поздовжніх волокон стрічку, вже повністю готову до укладання.

Запам'ятайте те, що лляна повсть і льноватин - це дещо різні матеріали. Вони виготовляються з однакової сировини, але за зовсім різною технологією. Крім цього, у льноватина щільність істотно нижче і, відповідно, це не найкращий варіант для надійного утеплення будинку.

при виборі утеплювача звертайте увагу на його щільність

Вибираючи відповідний утеплювач для дому, особливу увагу слід приділяти на його щільність, при цьому набувати необхідно матеріал тільки з натурального волокна. Перероблене волокно не може якісно утримувати тепло, тому взимку в приміщенні може бути холодно. Також варто відзначити наявність сторонніх домішок в матеріалі (наприклад, нитки), щільність яких по всьому полотну повинна бути однаковою.

Якщо говорити про переваги цих матеріалів, то варто відзначити високі показника однорідності льону і високу стійкість до гниття у джуту. Фахівці все частіше радять використовувати при утепленні не один матеріал, а їх суміш.

при утепленні будинків рекомендується використовувати суміш льону і джуту

Утеплення дерев'яного будинку зовні сайдингом

Більш сучасним і функціональним матеріалом для утеплення дерев'яних будинків зовні є сайдинг, завдяки якому з'являється можливість займатися обробкою стін житла практично при будь-яких погодних умовах (якщо температура повітря становить не нижче 10 градусів). Крім цього, сайдинг підходить для обробки будинку, побудованого не тільки з деревини, а й будь-якого іншого матеріалу.

Утеплення стін і монтаж сайдинга можна здійснювати за будь-якої температури повітря (за винятком морозів, через які матеріал стає занадто ламким). Сайдингові панелі можна встановлювати на всі типи стін будівлі, включаючи бетонні або дерев'яні. Їх кріплять до стіни будинку за допомогою обрешітки, виготовленої з металевих профілів або дерев'яних планок. Сайдинг відмінно підходить оздоблення та утеплення стін нового будинку, старих дерев'яних будівель або об'єктів, що будуються без переривання їх експлуатації.

Для кріплення сайдінгових панелей використовують, як правило, саме дерев'яну обрешітку. Утеплення будинку з її використанням стає більш економічним, а монтаж зручнішим. Щоб решетування була довговічною і надійною, для її виготовлення рекомендується застосовувати ретельно просушену деревину, заздалегідь оброблену спеціальними захисними засобами.

схема утеплення дерев'яного дерев'яного будинку сайдингом

Дерев'яну обрешітку можна підготувати кількома різними способами.

Перший варіант полягає в міжкаркасного утепленні стін. У цьому випадку як утеплювач під сайдинг застосовують плити базальтового утеплювача, щільність яких досягає 30-50 кг/м3. При бажанні замість базальту можна використовувати скловату. Товщину утеплювача слід розраховувати з урахуванням місцевих кліматичних особливостей і матеріалу, з якого виготовлена ​​конструкція стіни. Крім цього, товщина утеплювача повинна підходити до товщині брусків дерев'яної обрешітки. Теплоізолятор вставляють між брусками обрешітки, проведення додаткового кріплення звичайно не потрібно.

Після цього закріплений в обрешітку утеплювач закривають дифузійної мембраною, яка забезпечує надійний захист від вітру і якісну гідроізоляцію. Спеціальна структура мембрани відповідає за високі показники паропроникності. У свою чергу, мембрана є відмінним захистом від вологи, що надходить ззовні, при цьому виводячи надлишки вологи з утеплювача, що утворюється за рахунок температурної різниці всередині і зовні будинку. Мембрану кріплять до обрешітки, як можна щільніше до утеплювача за допомогою скоб і будівельного степлера (також можна скористатися цвяхами з широким капелюшком).

таке утеплення стін дерев'яних будинків сайдингом є одним з найпоширеніших на даний момент

Щоб забезпечити правильну роботу мембрани і всієї утеплювальній системи, перед нею необхідно підготувати вентиляційний зазор, мінімальна ширина якого повинна становити не менше 20мм. Для його виготовлення слід взяти додатковий брусок (перетин: 50 * 20 * 40мм), що встановлюється з таким же кроком, що й бруски в першому ряду обрешітки.

Потім на готові шари системи утеплення стіни виконують монтаж сайдінгових панелей. Під час робіт з сайдингом слід скористатися оцинкованими саморізами з прес-шайбою, які забезпечать надійне кріплення утеплювача. Правильна технологія монтажу сайдингу завжди вказується в інструкції по роботі з матеріалом.

До недоліку цього способу утеплення стін можна віднести те, що бруски обрешітки будуть знижувати загальну ефективність утеплення, так як коефіцієнт теплопровідності у них більше, ніж у утеплювача (відповідно, вони будуть виступати в якості містків холоду). Крім цього, в результаті поступового сповзання утеплювача або неякісно проведеного утеплення, між плитами матеріалу можуть утворитися щілини, які точно так само будуть пропускати тепло.

Якіснішим варіантом утеплення стін будинку вважають використання перехресної обрешітки і монтаж утеплювача. Незважаючи на те, що даний варіант у фінансовому плані обійдеться дорожче, він зможе повністю компенсувати різні помилки при роботі з матеріалом і більш ефективне утеплення.

утеплення стін за допомогою перехресної обрешітки є більш якісним, хоча й більш дорогим, варіантом

Утеплення дерев'яного будинку пінопластом - чи варто робити

Багато хто, на жаль, часто роблять утеплення свого будинку з дерева пінопластом або полістиролом. Але робити це категорично не рекомендується, всі подробиці дивіться в даному відео

Утеплення підлоги в дерев'яному будинку

Пол - поверхня, з якою ми найчастіше маємо контакт в житло. Утеплення підлоги в дерев'яному будинку грає важливу роль для забезпечення здоров'я, яка проживає в ньому родини, особливо, якщо в ній є діти. Адже малюки більшу частину часу проводять саме на підлозі. Також саме на цю область будинку доводиться значна частина втрати тепла.

Матеріали, застосовувані для утеплення підлог в дерев'яних спорудах:

  • Суха стяжка
  • Пінопласт
  • Мінеральна вата
  • За нормативами пожежної безпеки пінопласт не бажане використовувати як теплоізоляційного матеріалу. Краще для цього підійде мінеральна або скловата. Мати не горючі, володіють дуже низьким коефіцієнтом теплопровідності і водопоглинання. Завжди можна вибрати утеплювач тієї товщини, яка вам необхідна.

    Мінеральна вата - це сучасний і один з найпопулярніших утеплювачів. Вона володіє всіма необхідними характеристиками: відмінно поглинає звуки, чудово теплоізолюється, а також вона практично не підтримує процес горіння.

    При використанні даних матеріалів не забудьте подбати про паро-та гідроізоляції підлоги. Зазвичай для захисту гігроскопічного утеплювача і лаг від проникнення вологи застосовують поліетилен, ПВХ мембрани, руберойд.

    Вибирати теплоізоляцію необхідно виходячи з виду закладеного фундаменту. Споруда, що стоїть на стрічковому і стовпчастих фундаменті, потребує додаткового утеплення. Під підлогою роблять прошарок з піску і керамзиту, тільки після цього монтують чорнову підлогу. Утеплювач, в якості якого може виступати один із запропонованих вище варіантів, укладається на нього.

    Іноді керамзит засипають між чорновою і основним підлогою, а зверху гранул укладають утеплювач. Монтаж мінвати і скловати здійснюється на пароізоляцію, а зверху встановлюють гідроізоляційні матеріали. Також необхідно створити умови для вентиляції утеплювача, залишивши зазори між чистовим підлогою і плівкою.

    схема додаткового утеплення дерев'яної підлоги керамзитом

    Суху стяжку також нерідко застосовують для утеплення дерев'яних конструкцій. При її монтажі не можна використовувати гідроізоляційні матеріали. Зазвичай під час установки гіпсоволокнистих листів використовують промаслений папір.

    Фахівці рекомендують взагалі завжди починати утеплення підлоги будинку знизу, використовувати замість керамзиту для цього можна також і пісок. Враховуючи те, що він добре пропускає вологу, під підлогою спочатку слід настелити руберойд, на який зверху насипають невеликий шар піску.

    Щоб результат був більш ефективним, можна провести додаткове утеплення, при якому по всьому периметру підстави підлоги кріплять поліетиленову плівку. Після цього необхідно постелити шар мінеральної вати.


    0 Comments:

    Post a Comment