Add Your Gadget Here

Якось батько попросив намалювати йому проект будинку. Хотів він порахувати, скільки пінобетону піде на стіни.

- Не питання, - кажу. - Давай розміри фундаменту, дверей, вікон і одного блоку пінобетону.

Створюю у своїй улюбленій програмці новий елемент, називаю його «піноблок». Масштаб беру 1:10 і пішов ліпити, не забуваючи про висоту розчину. Накидав з десяток блоків, згрупував і замостив ними все прямокутники-стіни. Потім зверху накладаю вікна, виводжу їх на передній план. Так само роблю з дверима.

Поки прикладав двері, батько вже порахував кількість блоків. Навіть прикинув, скільки йому доведеться половинок напіліть і скільки цементу з піском замовляти.

Ось техніка до чого дійшла. Раніше я б списав полтетрадкі, поки б звів дебіт з кредитом.

Сподобалося мені цю справу. Ввів я в програму і розміри ондулина і руберойду. А що? Напевно, коли батько почне крити дах, заощаджу йому гроші і нерви. Всі купимо за розміром.

Проектування теплиці

Успішне проектування дачного будиночка не залишило жодних сумнівів. Будівництво теплиці також почав з проектування в моїй улюбленій програмі.

Ну, раз проектувати будемо по-сучасному, то і будувати будемо із сучасних матеріалів. Стільниковий полікарбонат - чудовий матеріал для теплиці. Міцний, легкий, пластичний. Потрібно тільки не забути, що одна сторона листа полікарбонату спеціально захищена від ультрафіолетових променів. Прикрутиш правильної стороною, і теплиця прослужить довше. Ще потрібно не забути закрити торці поперечних розрізів. Інакше наб'ється пил, налезут комашки, і вся праця з будівництва теплиці нанівець.

Але це все потім, а спочатку проектні роботи. Як звичайно починаю з елементів. Малюю в масштабі профільну трубу і зберігаю в бібліотеці. Потім креслю лист полікарбонату. Масштаб зазвичай 1:10, щоб легше було рахувати. Береш потім креслення, вимірюєш потрібну сторону в міліметрах, а на заготівлі відкладаєш той же розмір, але в сантиметрах. Досить зручно і голова вільна.

Коли всі матеріали розсортовані і підписані, розкладаю їх на чистому аркуші і починаю «вирізати» потрібні деталі. З цієї викрійці копіюю заготовки на інший аркуш. Можна їх пронумерувати і підписати, якщо елементів багато. Далі малюю контури теплиці, розмічаю двері, кватирки, фронтони, віддушини.

Стільниковий полікарбонат возять довгими листами по 12 метрів. Згорнуті в трубу ці листи поміщаються навіть в Тентований Газель. Накреслив я довгу смужку в масштабі 1:10, розклав на ній викрійки і бачу, що якщо вкоротити теплицю на 10 см, то якраз все викрійки поміщаються на цілих аркушах полікарбонату.

Без цих викрійок довелося б переплачувати за зайвий лист.




0 Comments:

Post a Comment