Як виглядає сучасний будинок? Строгі лінії і лаконічність стилю хай тек, затишні дерев'яні будиночки, чи все-таки класика? Найпопулярніші проекти будинків не обмежуються одним стилем або направленням. Але основними акцентами зараз стають екологічність, функціональність і натуральні елементи в оформленні котеджу.
Набагато менше уваги приділяють люди довговічності будівель. Раніше будинки будували на віки, для кількох поколінь. Зараз тенденція змінилася, і на передній план вийшли інші вимоги. Матеріали для зведення будинків вибирають більш сучасні та економічні, але поки що все одно найпопулярнішими є споруди з колод, бруса або цегли. Що ж до стилю, то лідирують проекти дерев'яних і каркасних будинків, завжди популярної залишається класика, а також набирає обертів популярність сучасних будівель в стилі хай тек.
простий популярний проект каркасного будинку
Будова котедж до нас прийшло з-за кордону зовсім недавно. Приватний будинок і котедж один від одного не відрізняються. Ще донедавна така будова, як котедж багатьма сприймалося, як просте будівлю, яке можна було використовувати тільки в теплу пору року. Але з удосконаленням технологій будівництва та підведення комунікацій до будинку стали з'являтися досить значні заміські будинки для постійного проживання.
Матеріали для споруди заміського будинку
Перш ніж переходити до будівництва будинку потрібно попередньо скласти проект і визначити вид будівельного матеріалу, з якого він буде зводитися.
Є декілька популярних варіантів:
- з цегли-
- з дерева-
- пінобетону-
- газобетону-
- піноблоку-
- каркасно-щитове будову.
Всі ці технології будівництва відрізняються своїми функціональними можливостями і часом експлуатації.
проект двоповерхового будинку з піноблоків
Будинки та котеджі з цегли
Котеджі або будинку з цегли вважаються найпопулярнішими. Все це обумовлюється властивостями такого будівельного матеріалу.
Цегла вже протягом багатьох років зарекомендував себе як дуже міцний і довговічний будівельний матеріал. Він має досить привабливий зовнішній вигляд і дуже простий у монтажі всієї загальної конструкції. Цегла може підтримувати постійну температуру в будинку і забезпечує маленькі тепловтрати. З його допомогою зводяться багатоповерхові будови, які мають тривалий термін експлуатації.
проект красивого цегляного будинку
Переваги та недоліки цегельних котеджів
Цегла дозволяє втілити в життя дуже цікаві і складні архітектурні проекти. Служить такий матеріал 100-150 років. Не варто також забувати про міцність і надійність будови, яке виконано з цегли. При будівництві цегельного котеджу є можливість заощадити на обробному матеріалі на зовнішніх стінах будівлі, так як цегла має відмінну зовнішню естетику. Варто тільки зробити декоративну кладку і вид будови буде просто унікальний.
котедж з клінкерної цегли
При зведенні такого котеджу не варто переживати з приводу гризунів, комах і будь-яких інших мікроорганізмів. Цегла не боїться всіх подібних впливів, чого не можна сказати про деревину. Стіни цегельного будови мають високу паропроникність (стіни дихають). У разі швидкого зведення цегляного будинку буде не потрібно чекати його усадки.
Не варто також забувати і про те, що цегла не горить, а значить, будинок буде безпечним. На цегляних стінах можна буде здійснити будь-які оздоблювальні роботи і використовувати різноманітні перекриття: бетонні заливки, спеціальні плити та багато іншого.
Не дивлячись на велику кількість переваг цегляної будівлі, є і значні недоліки. Без якісної системи опалення стіни з цегли дуже холодні. Немає можливості заощадити на спорудженні фундаменту, так як цегляна будівля досить важке і вимагає тільки «значного» підстави.
Якщо є бажання купити будинок або котедж із цегли, то його вартість буде в кілька разів перевищувати вартість будови з будь-якого іншого будівельного матеріалу. Сам процес будівництва досить трудомісткий і займає велику кількість часу.
Проекти цегляного будинку або котеджу
Спочатку перед плануванням будівництва буде необхідно продумати проект будівлі. На сьогоднішній день є дуже велика кількість дизайнерських рішень, які втілені в життя. Можна з цим питанням звернутися до архітектора, який за певну плату скласти якісний проект майбутньої будови, що включає в себе не тільки площа конструкції, але і кількість, і якість використовуваного будівельного матеріалу.
Перше, на що потрібно буде звернути увагу - поверховість будівлі. Котедж з цегли може бути одно-, двох і триповерховим. Є можливість побудувати і більш значні будівлі, але експлуатувати їх як приватний будинок буде нераціонально. Саме з цієї причини багатоповерхові будови з цегли призначені для проживання великої кількості мешканців.
Щоб визначиться з вибором кількості поверхів, потрібно буде оцінити можливості заміської ділянки і виміряти його площу. Поверховість будівлі впливає на можливість і складність прокладання комунікацій до будинку.
Рада. Якщо ділянка не надто великий, то буде краще зупинити свій вибір на одноповерховому будову, але з мансардою.
проект одноповерхового цегляного будинку з мансардою
Наступним важливим кроком буде правильно підібрана внутрішнє планування. Тут можна і пофантазувати, так як цегла дозволяє зробити практично будь-які дизайнерські задуми. Внутрішнє планування визначає житлову площу в будинку. Також варто звернути увагу на комунікації, які повинні бути підведені до сантехнічним об'єктах в будинку.
Також потрібно визначитися з тим чи будуть додаткові будови або приміщення: котельня або басейн, може сауна. Є великий вибір таких приміщень. Все це повинно бути враховано в проекті, так як потребують додаткових інженерних рішень. Систему підведення комунікацій до будинку потрібно буде обговорити з фахівцем, щоб потім не було труднощів з забезпечення будинку або додаткових будов на ділянці джерела електричної енергії, води і так далі.
Планування котеджу з цегли
На сьогоднішній день існують популярні проекти для цегельного будови великої різноманітності. Варто тільки правильно визначитися з поверховістю. Як правило, з цегли зводяться двоповерхові будови. Вважаються, що найпопулярніші проекти одноповерхових будинків із цегли зводяться вже разом з гаражем. У цьому випадку варто правильно продумати систему вентиляції. Це потрібно для того, щоб в гаражному приміщення не було високої вологості повітря, так як буде різний температурний режим в будинку і в самому гаражі.
приклад планування одноповерхового цегляного будинку з гаражем
На першому поверсі такого будинку затишно розташовуються зони відпочинку, кухня та санітарні кімнати. На другому поверсі знаходяться спальні та дитячі кімнати. Кількість таких приміщень визначається загальною площею будови. Найчастіше зводять котеджі в 160 кв.м. Такий розмір дозволяє досить ефективно розподілити всі зони одноповерхових будинків.
Кухонна зона буде в такому разі становити не менше 6-8 квадратів. Але тут є можливість зробити планування «студію», де кухонна зона і вітальня мають загальну площу. Дуже часто своєрідним розділовим бар'єром між двома такими зонами служить барна стійка.
приклад планування 2-х поверхового цегляного будинку
Також варто продумати підйом на другий поверх і вибрати сходи. Такі конструкції можуть бути дерев'яні або металеві. Для цегляного будови найчастіше зупиняють свій вибір саме на металевій драбині. Вона дуже міцна і довговічна. Є можливість зробити декоративну ковку такої конструкції.
Щоб сходи була зручною, потрібно зробити ширину щаблів не менш 30 см і її підйом буде не менше 25 см.
Можна буде використовувати і дерев'яні сходи, але тільки вона буде в кілька разів коштує дорожче металевої унаслідок екологічності матеріалу.
Вартість будівництва цегельного котеджу
Щоб вірно розрахувати вартість будівництва цегельного будинку та котеджу, потрібно буде попередньо скласти проект майбутньої будови і погодити його у відповідних інстанціях. Також слід на ділянці призвести геодезичні роботи. Вони проводяться з тією метою, щоб визначити якість і структуру грунту на ділянці, глибину залягання грунтових вод і глибину промерзання грунту. Від цього залежатиме глибина фундаменту і його вигляд. Підстава будинку вважається найдорожчим елементом всього будівництва.
Варто визначити цегляну кладку для зведення будови. Цегла можна класти різними способами і від цього залежатиме розмір фундаменту. Покрівля теж вважається не надто дешевим матеріалом. Є великий вибір покриттів, які застосовуються для даху. Вони відрізняються своїми функціональними властивостями і вартістю.
на фото дах цегляного будинку, зроблена з металочерепиці
Рада. Найкраще при виборі покрівлі зупинити свій вибір на металочерепиці. Це новий матеріал, але вже встиг завоювати велику аудиторію користувачів з причини своєї практичності і довговічності.
Поради з будівництва цегельного котеджу
Перед процесом будівництва буде необхідно врахувати кілька порад. Не варто купувати цеглу в зимові холоди. Він може зберігатися на вулиці, і його структура буде руйнуватися під впливом морозів і кліматичних условій.Лучше все здійснювати покупку такого будівельного матеріалу навесні перед початком будівництва.
Сам по собі цегла вважається холодним матеріалом і слід робити його кладку разом з утеплювачем, але для цього має бути відповідна ширина стін. Якщо будівництво будинку триває взимку, то в розчин для кладки цегли потрібно додавати пластифікатори, щоб забезпечити повільне замерзання цементу.
утеплення фасаду з цегли
Будівництво будинку, як правило, здійснюється влітку. Цегла слід перед використанням замочити у воді, щоб він не занадто швидко втратив вологу. Таким чином, кладка підвищить свою міцність. Кладку цокольного поверху варто виконувати з глиняної цегли (червоного). З нього також зводяться димоходи та вентиляційні канали.
Віконні отвори можна буде в процесі відразу викласти в чверть цегли і відпаде потреба декоративно обробляти укоси. Можна зробити цікаву кладку, де шов між цеглою матиме певний колір. Все це досягається шляхом додавання в розчин спеціальних фарбувальних елементів.
Будівництво будинків з дерева
Кожна людина мріє про заміський будинок, в який би приїжджав з родиною і відпочивав на природі. На сьогоднішній день існує велика кількість будівельного матеріалу, за допомогою якого можна буде збудувати добротний і теплий будинок. Головне, що грає роль при виборі будинку - це матеріал, з якого він буде зведений. Одним з таких є дерево. Як би не любили наші співвітчизники масивні цегляні і кам'яні будинки, і як би не хвалили виробники різні сучасні види будматеріалів, лідерів у цій галузі залишається дерево. Проекти дерев'яних будинків дуже популярні і сама будова виглядає дуже затишно і буде комфортним.
проект дерев'яного 2-х поверхового будинку з гаражем з колоди
Природний, природний і теплий матеріал має безліч переваг, а інноваційні способи його обробки та обробки дозволяють йому зберігати свої властивості довгі роки. Найпопулярніші проекти будинків з дерева - це будівлі з цілісного бруса або колод, одноповерхові, з мансардою і терасами. Такі «лісові» будиночки закохують в себе відразу, в них завжди панує атмосфера тепла та сімейної ідилії.
стандартний популярний проект дерев'яного будинку з колоди
Дерев'яний котедж можна вибудувати з бруса: простого або клеєного. Можна використовувати оциліндрованої дерево. Все залежить від можливостей і потреб. Деревина володіє великими перевагами. Вона відмінно піддається обробці, установці і обклеювання. Також досить просто з'єднувати дошки за допомогою цвяхів або шурупів. Щільність такого матеріалу не поступається міцності металу. Не варто забувати, що стіни з дерева мають низьку теплопровідність, тобто в будинку буде постійно підтримувати нормальний температурний режим.
на фото популярний проект простого дачного будинку з бруса
Великою популярністю будови з дерева користуються унаслідок екологічно чистого матеріалу. Вони здатні виводить з приміщення зайву вологу, і підтримувати оптимальний мікроклімат всередині будинку. Термін експлуатації дерев'яних будови становить близько 100 років (практично також, як і у цегляної будівлі).
Але, не дивлячись на велику кількість позитивних характеристик, в застосування деревини для будівництва будинку є й істотні недоліки. Дерево дуже легко загорається і схильне до гниття. Також потрібно буде для дерев'яних стін захист від різноманітних комах. Саме з цієї причини деревина проходить попередню обробку розчинами, які зможуть захистити її від таких впливів.
Планування котеджу з дерева
Перед зведенням такого цікавого і міцного будови потрібно буде попередньо добре продумати розміщення кімнат у дерев'яному будинку. Якщо в цегляному котеджі в подальшому є можливість зробити перепланування будинку (знести або побудувати міжкімнатні перегородки), то в дерев'яному котеджі зробити це практично неможливо, так як стіни між собою закріплені спеціальної зв'язкою.
В одноповерховому дерев'яному будинку всі кімнати знаходяться на одному рівні. Дуже часто один поверх в котеджі вибирають родини. Але в проекті повинна бути передбачена мансардний дах і в разі потреби можна буде її використовувати. Але в такому випадку фундамент теж повинен мати відповідну міцність, щоб витримати додаткове навантаження.
приклад планування дерев'яного будинку розміром 12 на 12
Як правило, на одному поверсі стандартного дерев'яної будови може розміститися до 5-х кімнат: кухня, вітальня, ванна кімната і дві спальні (для дорослих і дитяча). На даху надалі можна буде спорудити ще кілька спалень. А можна буде зробити деякі переміщення і залишити перший поверх тільки для відпочинку і прийняття гостей. При використанні мансардного даху потрібно продумати шляху підйому на неї.
планування дерев'яного будинку з мансардою, призначеної для відпочинку
Рада. У дерев'яному котеджі рекомендується використовувати таку ж дерев'яну драбину, конструкція прослужить не менше, ніж металева.
Популярні проекти економічних будинків
Доступність і простота зведення сучасних будинків - причина їх все більшої популярності. Вони, як правило, невеликі, на одну сім'ю, з одним або двома поверхами. Внутрішній простір використовується з максимальною вигодою. Найпопулярніші проекти економічних будинків - це каркасні канадські будинки і лаконічні геометрично правильні будівлі в стилі модерн.
економічний проект простого канадського котеджу
Каркасне будівництво - один з найбільш фінансово вигідних видів споруди приватного будинку. Матеріали, які використовуються в ньому, недорогі й надійні, а швидкість їх зведення просто вражає. Невеликий каркасний будинок збирається, як дитячий конструктор, всього за кілька місяців.
Стиль хай тек належить до економічних домівках через максимально раціонального використання внутрішнього простору, а також зниження вартості забезпечення такого будинку ресурсами за рахунок інноваційних технологій. Проекти таких будинків з кожним роком стають все популярнішими.
проект дерев'яного будинку з клеєного бруса в стилі хай-тек
На даний момент проте найпопулярніші проекти будинків і котеджів зводяться з цегли або дерева. Кожен з таких будівельних матеріалів володіє своїми властивостями і функціональними можливостями. Більш практично застосувати цегла для зведення будинку, але теплий і затишний дерев'яний будинок буде більш комфортним.
Ярлыки: хазяйнуймо