Кухню, по праву, можна вважати одним з найбільш важливих місць у будь-якому будинку, особливо, для господині. Воно й зрозуміло, адже від рівня комфорту на кухні багато в чому залежить настрій і, відповідно, якість роботи того, хто готує обід. Одним з питань, яке заслуговує найбільшої уваги, є правильне планування кухонного приміщення. Які види планування бувають, і якому саме варіанту варто віддати перевагу?
Планування кухні в приватному будинку
Будь планування кухні грунтується на трьох головних елементах: холодильник, мийка і варильна поверхня. Цей базовий трикутник є гарантією мінімальних часових і силових витрат на приготування їжі. Від відстані між цими елементами залежить комфорт і продуктивність роботи на кухні - чим воно менше, тим більше зручності. Найбільш оптимальна відстань від миття до грубки становить порядку 1200-1800мм, до холодильника - 2100мм.
На цьому відео можете подивитися приклад планування і розміщення меблів в кухні приватного будинку
«П»-подібне планування кухні
«П»-подібне розміщення предметів меблювання та побутової техніки доцільним буде тільки в тому випадку, якщо ширина кухні становить, мінімум, 3 метра. Багато жінок віддають перевагу таким типам планування, при якій мийка розташовується поруч з вікном (що дозволяє під час миття посуду милуватися видом з вікна). Якщо вам теж подобається такий варіант, пам'ятайте, що його реалізація можлива лише за наявності широкого підвіконня (щоб бризки брудної води не потрапляли на скло). Крім цього, вам потрібно установка спеціального змішувача, який можна укладати на бік, тим самим відкриваючи вікно, коли це необхідно.
приклад П-образного планування кухні в приватному заміському будинку
У тому випадку, якщо площа кухні невелика, варіанти реалізації планування такого типу слід підбирати найбільш ретельно. У маленькій кухні при «П»-образної плануванні поряд з вікном можна отримати цілком пристойне обіднє місце, яке буде, все ж, володіти невеликими недоліками. Такий варіант найкраще підійде для сімейної пари з двох чоловік. Якщо вам потрібне повноцінне обіднє місце, то його краще облаштувати у вітальні, а в кухонному приміщенні організувати тільки невелику зону для перекусів. Ширина стільниці на цій стороні дозволить отримати додаткові кілька сантиметрів, придатні для користування ящиками і зручного пересування.
П-подібне планування маленької кухні
Кутове планування кухні
Кутове розміщення предметів меблів і побутової техніки є стандартним для багатьох російських квартир, але також може підійти і для невеликого приватного будинку площею до 100 кв.м, в якому кухня займатиме невеликий простір. При організації невеликої відстані між грубкою, мийкою і холодильником, можна отримати практично ідеальний простір.
планування невеликий кутовий кухні
Лінійне планування кухні
Лінійний варіант розміщення меблів чудово підійде в тих випадках, коли члени сім'ї воліють харчуватися не вдома. Таке планування не займає зайвого простору, але при цьому володіє всім необхідним для приготування швидкого сніданку. Якщо ви вирішите додати кілька ящиків, то зможете отримати повноцінну кухню, в якій буде зручно будь-якій господині. При цьому зверніть увагу, що лінію меблювання не можна сильно розтягувати, в іншому випадку, в процесі приготування їжі, вам доведеться бігати з одного кута в інший.
приклад лінійної планування кухні в приватному будинку
Якщо у вашому будинку високі стелі, то можна вдосконалити таку планування ще більше, облаштувавши ящики-антресолі для зберігання речей, застосовуваними лише час від часу. Короб з гіпсокартону дозволить перенести вентиляційний канал в більш зручне місце.
Паралельна планування кухні
У деяких випадках, за особливої конфігурації житлової кімнати або розташування вікон, можливий лише один-єдиний варіант планування кухні. Якщо двері розташовуються навпроти вікна, то під техніку і меблі можна відвести дві протилежні одна одній стіни. Паралельна планування особливо зручна в тих випадках, коли всі необхідні речі повинні бути під рукою - щоб дістати їх, достатньо повернутися на 180 градусів.
паралельна планування кухні особливо підходить для кухонь нестандартної конфігурації
Острівне планування кухні
Острівне планування кухні є дуже привабливим варіантом, але її реалізація можлива лише при великих площах, наявності вентиляційного каналу для витяжки, а також трудомісткою розводці води. Якщо ви не хочете, щоб ваш кухонний гарнітур було видно гостям, подумайте про використання розсувний системи дверей. Завдяки цьому ви зможете приховати кухню, одночасно змінюючи наповнення простору.
острівне планування кухні буде хорошим варіантом, якщо у Вас велика кухня в будинку
Запаси
Починаючи планування кухні, обов'язково слід враховувати всі важливі зони, які необхідно розташовувати в певному порядку. Наприклад, зона зберігання запасів поряд з холодильником, після якої слід зона зберігання посуду поруч з мийкою. Предмети кухонного начиння, які ви використовуєте частіше за інших, слід розташовувати на рівні пояса або витягнутої руки, щоб у потрібний момент вони завжди знаходилися поруч. Правильне розташування кухонного гарнітура дозволить заощадити сили і час, позбавивши вас від непотрібної біганини.
Дизайн інтер'єру кухні вітальні
Якщо ви віддали перевагу кухні-вітальні, то в першу чергу необхідно ретельно продумати її дизайн. Поєднання двох кімнат є досить ризикованою справою, при реалізації якого потрібно передбачити всі, здавалося б, навіть самі незначні деталі. Вдале розташування предметів меблів і підібрана колірна гамма дозволять перетворити це приміщення на чудову вітальню, в якій буде зручно як домашнім, там і гостям.
Перше, що має на увазі планування кухні вітальні - розділити приміщення на окремі зону відпочинку й зону приготування їжі. При цьому для останньої зони слід виділяти мінімум простору (наприклад, вузька смужка в третину довжини кімнати). Тут надалі буде розташовуватися побутова техніка. Бажано вибирати вбудовані варіанти, які займають менше місця. Крім цього, необхідно передбачити окреме місце для зберігання дрібної побутової техніки, яка не повинна перебувати у всіх на виду.
Щоб розділити зони можна скористатися напівпрозорими перегородками або невеликими кімнатними рослинами, що створюють подобу живої огорожі. При виборі колірної гами для оформлення можна або підкреслити цілісність кімнати за допомогою близьких один до одного відтінків, або контрастно виділити зони за допомогою різних колірних рішень.
цікавим рішенням буде використання замість перегородки красивою барной стійки
Якщо у вас немає бажання ставити великий обідній стіл, то цілком достатньо буде декоративної і стильною барної стійки, яка виступатиме в якості перегородки. У зоні відпочинку можна розташувати телевізор, диван і, якщо достатньо місця - невеликий столик. Звичайно, найкраще купувати меблі, виконану з одного матеріалу, навіть якщо її окремі елементи будуть відрізнятися один від одного за кольорами. Завдяки цьому інтер'єр кухні-вітальні буде виглядати єдиною і гармонійної композицією.
Переваги кухні, об'єднаної з вітальні
Найважливіше перевага такого виду перепланування полягає в отриманні одного світлого і просторого приміщення замість двох маленьких. Під час посиденьок, вам не доведеться залишати своїх гостей, відлучаючись на кухню, так як готувати закуски тепер можна не перериваючи спілкування з близькими людьми. Процес накривання на стіл значно спрощується, оскільки більше не потрібно бігати з посудом в руках з однієї кімнати в іншу. Можна одночасно дивитися телевізор і готувати їжу. Поєднана з вітальнею кухня дозволяє наглядати за дітьми, не відриваючись від інших важливих справ.
інтер'єр кухні-вітальні з великими вікнами
Недоліки кухні, суміщеної з вітальнею
Такий тип планування має мінімумом недоліків, але про них потрібно все-таки знати, перш ніж затівати такий серйозний крок у зміні свого житла. Насамперед, як можна здогадатися, об'єднавши кухню і вітальню, ви позбудетеся одного приміщення. Цей момент обов'язково повинен враховуватися сімейними парами, так як в майбутньому для дитини потрібно окрема кімната. Крім цього, потрібно зазначити ще кілька нюансів:
- При суміщенні вітальні і кухні, потрібно установка сильної витяжки над плитою, оскільки різні запахи, що з'являються при приготуванні їжі і поширюються по всій квартирі, можуть когось дратувати.
- Спати поруч з плитою та стугонливим холодильником не надто зручно.
- Вам доведеться відмовитися від килимів світлих відтінків, а також набагато частіше мити підлогу, так як об'єднаний простір кухні і вітальні потребує ідеальній чистоті.
такий гарний дизайн інтер'єру кухні-вітальні потребують надалі більшої витрати часу на прибирання та підтримання чистоти в цьому приміщенні
Наостанок потрібно додати, що такий вид перепланування у квартирі потребують обов'язкового погодження з БТІ, де вам повинні видати дозвіл на знесення фрагмента або всієї стіни в цілому. Це крок є невід'ємною частина для забезпечення вашої ж власної безпеки, так як ви можете випадково демонтувати несучу стіну будинку, що стане причиною руйнування всієї конструкції будівлі.
Ярлыки: хазяйнуймо