На сьогоднішній день багато людей при вирішенні питань, пов'язаних з вибором майбутнього житла, вважають за краще використовувати проекти будинків з терасою, так як такі варіанти мають масу переваг в порівнянні з іншими.
У більшості випадків тераса розглядається як якесь продовження житлового приміщення, тому її зовнішній вигляд повинен повністю гармоніювати з плануванням і дизайном будинку. Відповідно, розмір тераси залежить від розмірів самої будівлі. У будинку з великою площею тераса займає досить значну площу, надаючи власникові будинку безліч можливостей для експлуатації.
великий двоповерховий будинок з терасою
У маленьких будинках тераса, в свою чергу, не велика, але, тим не менш, цілком затишна і зручна.
маленький будинок з невеликою терасою
Крім цього, розміри тераси залежать від її майбутнього призначення. Якщо на ній буде розташовуватися мінімум найнеобхідніших меблів, то немає сенсу відводити під неї занадто велику площу. Якщо ж на терасі планується облаштування зимового саду і місця для відпочинку великої компанії людей, то її площа повинна розраховуватися таким чином, щоб господар зрештою не відчував різних незручностей.
зимовий сад на терасі
При виборі проекту майбутнього будівництва, якщо є така можливість, бажано підбирати саме ті варіанти з вже заздалегідь передбаченим зведенням тераси. У цьому випадку її будівництво буде здійснюватися на одному фундаменті з усім домом, а в процесі робіт будуть використовуватися ті ж самі матеріали, що й при обробці всієї будівлі. Крім цього, вона буде розташовуватися під спільним дахом. Завдяки всім вищевказаним причин тераса відмінно впишеться в загальний архітектурний вигляд будинку і стане його справжньою окрасою. Якщо можливості підібрати проекти котеджів з терасою немає, слід запросити проектувальника, щоб він зміг створити проект окремої тераси, яка в подальшому буде прибудована до вже існуючої будівлі.
літня тераса в заміському будинку
Проекти одноповерхових будинків з терасою
Завдяки своїй компактній конструкції такі будинки займають на ділянці зовсім небагато місця, при цьому вони залишаються просторими і комфортними. Вхід в будинок йде через терасу, потім слідують всі інші приміщення (кухня, вітальня, спальня і т.д.). Як правило, тераса розташовується з південного боку, що відмінно дозволяє насолодитися прекрасною теплою погодою літнім вечором.
проект одноповерхового будинку з терасою
Проекти двоповерхових будинків з терасою
Такі варіанти являють собою невеликі, компактні будинки з максимально зручним розподілом житлової площі. На першому поверсі знаходяться вітальня (яку при бажанні можна розділити на гостьову зону, їдальню і кабінет), кухню з проходом у вітальню і додаткову кімнату. На другому поверсі розташовується простора спальня.
проект двоповерхового будинку з терасою
Проекти дерев'яних будинків з терасою
Дерев'яний будинок з терасою - чудовий варіант для проживання не тільки жарким літом, але і холодною зимою. Якщо ви збираєтеся відвідувати свою дачу в зимовий час року, то бажано заздалегідь подбати про якісне утепленні житла.
Проекти таких будинків досить затишні, володіють місткою кухнею, де вільно може розташуватися вся родина. Половину першого поверху займає простора вітальня, а на мансардному поверсі розташовується зручна спальня.
дерев'яний будинок з терасою і мансардою
Проект будинку з терасою на даху
Мабуть, найвідомішим з подібних проектів є творіння Джона Де Сальва з Мічиган-Сіті. Будинок володіє невеликими розмірами - усього 110 кв.м. на три рівні. Досить сміливий і незвичайний силует стає більш м'яким за рахунок парасольок на даху, на якій розташовується тераса, виконує роль вітальні на відкритому повітрі.
будинок з терасою на даху у вигляді зеленого саду
Проекти будинків з терасою і мансардою
Будинки з терасою і мансардою - вельми комфортне і в той же час економічне житло, яке ідеально підійде для великої родини. Котедж з раціональної і зручним плануванням відмінно впишеться навіть на невелику земельну ділянку. Кількість житлових кімнат, як правило, коливається в межах 4-6. За рахунок мансарди існує можливість збільшення корисного житлового простору без зайвих грошових витрат.
Проекти будинків з бруса з терасою
Будинки з бруса з терасою, насамперед, відрізняються приголомшливим зовнішнім виглядом. Тераса являє собою відкриту прибудову, яка розташовується перед входом в котедж. Її розміри можуть бути самими різними і залежать, в першу чергу, від уподобань майбутнього власника будинку щодо її використання. Для додання фасаду будинку ще більш привабливого зовнішнього вигляду, перила тераси нерідко прикрашаються за допомогою різьблених дерев'яних балясин, завдяки чому котедж виглядає дуже красиво і стильно.
будинок з бруса з терасою розміром 6x6
Будинок з бруса з терасою являють собою дуже вразливий приклад того, як можна раціонально використовувати додатковий вільний простір. Насамперед, на терасі можна поставити невеликий обідній стіл, за яким сім'я буде обідати й вечеряти, насолоджуючись теплим літнім повітрям. Крім цього, тут можна поставити шезлонги і пляжний столик.
Проекти будинків з терасою і гаражем
Будинки з терасою і гаражем, незважаючи на свою компактне планування, повністю оснащені всіма необхідними архітектурними та функціональними деталями. Кухня-їдальня і вітальня є єдиним перетікає простором, який завершується напівкруглим еркером. Це приміщення прикрашене чудовим каміном і має вихід на терасу. Крім цього, в будинку є три спальні і одна ванна кімната.
проект будинку з терасою і гаражем
Проекти каркасних будинків з терасою
Каркасні будинки з терасами на сьогоднішній день стають все більш популярні. Причина цілком зрозуміла - такі будови вельми економічні, надійні, зводяться в самі найкоротші терміни. Ці будинки не потребують будівництві масивних фундаментів, за рахунок чого і скорочуються часові та фінансові витрати.
Каркасні будинки є досить хорошим варіантом для людей, охочих придбати якісний будинок для дачі з усім необхідним. Планування, як правило, включає в себе вітальню, санвузол, спальню, парну і кімнату відпочинку. Тобто, власник будинку отримує повний комплекс, необхідний для гарного відпочинку та відновлення сил. Тераса, безсумнівно, стане одним з найулюбленіших місць, де можна сховатися від палючих променів спекотного сонця і почитати книгу, пограти в настільні ігри або подивитися телевізор.
проект каркасного будинку з терасою
Технологія зведення увазі використання виключно натуральних, екологічно чистих матеріалів. Основою подібної споруди є деревина, а для обробки зовнішніх стін застосовується цементно-стружкова плита. Як утеплювач використовується мінеральна вата або мати з базальтового волокна.
Для чого необхідні проекти будинків з терасою?
Тераси або веранди, в основному, виступають в якості додаткових прибудов до будинку. Вони використовуються не настільки активно, як інші приміщення в будинку, так як проживати в них можна лише в теплу пору року. Вартість їх установки не надто висока, при цьому вони здатні зробити котедж набагато більш респектабельним, гарним та солідним. Якраз з цієї причини багато людей віддають перевагу трохи витратитися, але придбати оригінальне і функціональне житло з терасою.
Як самостійно облаштувати терасу?
Щоб самостійно облаштувати терасу, зовсім необов'язково бути професійним будівельником. Потрібно просто залити фундамент (стовпчастий або стрічковий), після чого приступити до установки каркаса (його в подальшому слід міцним матеріалом) і виконати завершальні, косметичні роботи. Для отримання красивою і надійною тераси цього цілком достатньо.
На цьому відео показано облаштування дерев'яної тераси з нуля.
Розробка дизайну тераси
Мабуть, одним з найскладніших етапів роботи з терасою є створення її дизайну, тому вирішення цього питання краще відразу довірити професіоналові. Звичайно, якщо ви розбираєтеся в цій темі і володієте почуттям стилю, то можете самостійно спробувати зробити щось гарне й оригінальне. У процесі роботи обов'язково виникнуть якісь труднощі, але по завершенню ви зможете пишатися унікальним і, найголовніше, власноруч розробленим дизайном тераси.
приклад відмінного дизайну тераси заміського будинку
У разі чого, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців, які володіють достатнім досвідом, щоб не допустити дрібних і прикрих помилок.
Ярлыки: хазяйнуймо