Add Your Gadget Here

Дендроплан ділянки займає одне з найбільш важливих місць серед всієї проектної документації, що додається до генерального ландшафтному планом садової ділянки. Дендрологічний план являє собою креслення, на якому відзначені всі рослини, що висаджуються на садовій ділянці.

При створенні дендроплана відбувається ретельний набір рослин, які будуть повністю поєднуватися із загальним стилем оформлення садової ділянки, а також поєднуватися один з одним в залежності від біологічних особливостей.

Крім рослин, дендроплан включає в себе зображення різних будівель, в число яких входять доріжки, плановані прибудови, кордони і зони.

приклад дендрологічного плану садової ділянки

Завдяки створенню дендроплана можна вчасно врахувати багато важливих моментів: особливості садової ділянки, екологічні та біологічні характеристики рослин і багато іншого. Мабуть, головною особливістю дендроплана є відтворення максимальних розмірів рослин (тобто вказуються розміри рослин в дорослому стані). Відповідно, в момент посадки чагарників і дерев необхідно враховувати всі розміри, так як під час посадки їх розміри ще не відповідають зазначеним у дендроплану.

приклад дендроплана садової ділянки з альтанкою та живоплотом (розміри рослин вказані в їх дорослому вигляді)

Складання дендроплана, природно, не обходиться без професійного фахівця. Всі посадочні місця, як правило, позначаються дробом, у чисельнику якого стоїть порядковий номер рослини відповідно до асортиментної діяльністю, а в знаменнику - кількість рослин певного виду (якщо рослина одиночне, то знаменник відсутній).

У яких випадках потрібно дендроплан ділянки?

Якщо при проведенні ремонтних і будівельних робіт планується пересадка чи вирубування дерев, то обов'язково буде потрібно дендроплан садової ділянки. Надалі дендроплан і перечетная відомість надаються до Департаменту природокористування. Висновок і порубкових квиток, які повинні бути видані Департаментом, є необхідними документами, які дають право на пересадку або вирубку зелених насаджень.

Якщо в процесі робіт відбувається пошкодження або знищення рослин, то забудовникові необхідно виплатити їх вартість, а також здійснити озеленення в рахунок відшкодування заподіяної шкоди і збитків. Крім цього, дендрологічний план необхідний під час проведення робіт з озеленення ділянки.

Складання дендроплана входить в список робіт, які рекомендується робити одночасно з геологічними вишукувальні роботи. Якщо дендроплан відсутня, то дотримуватися нормативні відстані між будовою і осями рослин, а також регламентовані проміжки між ділянками зелених насаджень попросту неможливо.

Якщо дендроплан складений вчасно і професійно, то ви зумієте уникнути зайвих витрат під час озеленення і благоустрою території.

такий дендроплан важко зробити без професійної допомоги фахівців

Фактори, що впливають на складання дендроплана

Від того, наскільки грамотно буде складений дендрологічний план, залежить майбутній зовнішній вигляд ділянки, а також правильний розвиток і довголіття рослин. При складанні плану слід враховувати періоди цвітіння рослин, розміри крони дерев і т.д.

При розробці посадкового плану необхідно враховувати наступні фактори:

  • Умови розвитку. Кліматичні та грунтові умови повинні якнайкраще підходити для всіх обраних рослин. Висадку слід здійснювати з урахуванням фактичного рельєфу місцевості, а також потреби рослин у вологості, сонце і теплі.
  • Сполучуваність. Рослини, призначені для посадки, повинні однаково відповідати як довкіллю, так і загальному архітектурному стилю будівель, розташованих на ділянці.
  • Сумісність. Висадка рослин повинна здійснюватися у відповідності з певними правилами сумісності, порушувати які не рекомендується. Наприклад, сосну найкраще висаджувати поруч з ялівцем та дубом, ялина - з березою або горобиною, а шипшина і ялицю - з модриною.
  • Доступність. Рослини повинні розташовуватися таким чином, щоб доступ до них був максимально зручний. У цьому випадку догляд за ними не буде супроводжуватися ніякими проблемами, а зовнішній вигляд ділянки стане більш красивий.
  • Сезонність. Дотримання термінів цвітіння рослин, а також правильна колірна комбінація допоможуть зробити садову ділянку ще красивішим і доглянутим. Щоб здійснити правильний розрахунок, слід знати географічну широту, на якій розташовується садову ділянку.
  • Вартість озеленення. Одними з найбільш важливих факторів, що впливають на складання дендроплана, є побажання замовника і його бюджет.

Якщо ви думаєте про те, як зробити дендроплан самостійно, то краще всього віддати перевагу професійним комп'ютерним програмам. Завдяки їх використанню можна ідеально поєднати один з одним посадковий і фактичний плани ділянки, що дозволить якомога більш об'єктивно оцінювати ефективність тих чи інших посадок.

На цьому відео ви можете подивитися як правильно оформляти дендроплан в програмі Наш Сад

Асортиментна відомість

Обов'язковою супровідним документа будь-якого дендроплана є асортиментна відомість, яка повинна включати в себе список всіх рослин, запланованих на посадку. Асортиментна відомість здатна значно заощадити бюджет, відведений на закупівлю посадкового матеріалу.

Рослини в асортиментній відомості розподіляються за групами, в певній послідовності:

  • Дерева і чагарники хвойних порід-
  • Дерева і чагарники плодових порід-
  • Листяні рослини-
  • Ліани.

приклад оформлення асортиментній відомості

Всередині однієї групи рослини діляться на види і сорти, які вказуються у відомості під індивідуальним присвоєним номером. Найменування рослини завжди пишеться рідною мовою та латиною, крім цього, потрібно вказати кількість примірників. У перелік характеристик рослини, які вказуються в асортиментній відомості, включені: декоративні особливості, різновид кореневої системи, висота рослини, проекція його крони. 


0 Comments:

Post a Comment