Add Your Gadget Here

Мода на каміни, які в даний час вже можна віднести до раритету, не проходить по сей день. Вони як і раніше в тренді, і інтерес до них не пропадає. Особливо популярні вони в заміських будинках. Сучасний ринок по камінним послуг дуже широкий і різноманітний - тут вам можуть запропонувати величезний асортимент різних моделей, які ідеально впишуться в будь-який проект будинку або котеджу.

Якщо реалізувати проект будинку з каміном, то в вашому котеджі з'явиться своєрідна атмосфера затишку, якась родзинка інтер'єру, ну а ваш сімейний відпочинок або зустріч з друзями пройдуть незабутньо. Спостерігаючи за полум'ям і його відблисками ви будете насолоджуватися теплом палаючого вогню, відчуєте як йде нервову напругу, що накопичилася за певний час, відчуєте умиротворення душі і тіла. Будинок з каміном принесе вам, вашим дітям і онукам радість і затишок.

камін в будинку завжди створює теплу і затишну обстановку

Проекти одноповерхових будинків і котеджів з каміном

Для даного будинку характерні суворі і прості лінії. Його можна віднести до економічного і легкому в будівництві. До додаткового перевазі проекту належать наявність гаража з двома місцями для паркування машин з прямим переходом в будинок.

Слід зазначити внутрішнє планування будинку. Вона дуже зручна для використання. Об'єднана з їдальнею і кухонною зоною вітальня також має зручністю. Всі кімнати мають окремі місця для шаф, кухня побудована з місткою коморою. Особливою прикрасою кімнати служить камін, який розташований близько диванної зони, тут же можна виявити і вихід на терасу. Експлуатаційні витрати можуть бути значно знижені через каміна, поміщеного біля стіни, що є сусідами з господарською зоною.

приклад планування одноповерхового будинку з каміном і гаражем

У зону відпочинку входять три спальні кімнати і одна ванна. Делікатне відділення цієї частини будинку від загального житлового простору передбачено коридором, з якого, до речі, є виходи в будь кімнати, що дуже функціонально.

Проект двоповерхового будинку з каміном

Наявність каміна в будинку, хоча б одного, є важливою умовою тепла і затишку. По-перше, в силу природних причин виникнення будь-яких проблем з опаленням, завжди тут же знайдеться рішення цієї проблеми - при топці каміна тепло з'являється дуже швидко. По-друге, як кажуть: вогонь має якусь лікувальну силу. Допомагає не тільки від застуди, а й здатний позбавити вас від негативу і накопиченої втоми, тобто очищає від поганої енергії. Коли сидиш біля вогню, то приходить деяке заспокоєння і умиротворення.

Спілкування з рідними та друзями біля каміна відбувається в легкій, невимушеній обстановці, так як ви розслабляєтеся і стаєте більш відкритими. Ніщо не відволікає уваги від бесіди. Можна назвати це навіть душевними розмовами. Збираючись всі разом біля вогню, і дорослі, і діти відразу ж об'єднуються в одне ціле. Як у давні часи вогонь об'єднував, зігрівав, годував, допомагав мислити, так і зараз він сприяє єднанню. Камін - душа вашого будинку і всієї родини.

Наданий проект цегляного будинку можна віднести до стилю поміщицьких садиб дев'ятнадцятого століття. За проектом в цьому будинку йдуть два поверхи. Для першого поверху характерною особливістю є наявність двухсветного холу і їдальні з терасою. Це можна віднести до центру поверху.

Також до проектованих елементів можна віднести кухню, їдальню, ванну, вбиральню, робоче приміщення, вестибюль, кабінет, постірочную, комору, невеликий спортзал і велику камінну, які знаходяться всі навколо холу по периметру першого поверху.

Для того щоб потрапити в будівлю, потрібно пройти через ганок з декоративними колонами. На другому поверсі є: зона відпочинку з двома спальними кімнатами, ванна, санвузол і сходовий хол - галерея. Обидві спальні з вбиральнями і виходами на балкони.

Камін в цьому будинку є не тільки декоративним елементом, а й символом тепла і затишку. Його можна назвати «серцем» вдома, так як саме біля нього вечорами збирається вся родина. Створена каміном атмосфера тепла і затишку благополучно вписується в сімейний життєвий уклад. Особливо органічний камін у великих приватних будинках і котеджах, саме у вітальнях кімнатах. А англійські будинки або будинку в стилі шале так взагалі не представляються без камінного куточка.

Проект вітальні з каміном

Вітальню з каміном можна спорудити не тільки в заміському будинку, а й міській квартирі, бажано у великому приміщенні. Якщо ви є власником міського житла достатніх розмірів, або постаралися збільшити вітальню шляхом знесення однієї стіни, то можете сміливо приступати за справу і створювати зону з каміном.

При цьому слід взяти на замітку, що при будівництві каміна відразу потрібно спланувати підходяще місце для нього. Він не повинен знаходитися на близькій відстані або взагалі поруч з телевізором, так як це два «конкурента», однаково привертають увагу.

Ось тут можете подивитися, як була оформлена вітальня з каміном в одному житловому приватному будинку

А ми зупинимося на інших практичних радах, що стосуються правильної розстановки меблів, і спробуємо наочно показати ту чи іншу варіацію готового інтер'єру.

У невеликих віталень з необмеженим простором можна застосувати таку розстановку: телевізор поставити навпроти дивану і крісел, причому крісла можна розгорнути або до каміна, або до телевізора, а сам камін краще розташувати біля іншої, перпендикулярної стіни.

Якщо обладнати камін біля стіни з вікном або, тим більше, між двома вікнами, то це буде вже не так ефективно, і навіть, в деякій мірі, збитково. При такому плануванні буде опалюватися тільки зовнішня стіна, а не все приміщення, так як вулична атмосфера буде «забирати» тепло через вікна.

Тому кращим варіантом установки каміна стане його розташування біля стіни, що межує зі спальною кімнатою або з іншим приміщенням. До того ж, стіна без вікон не відволікає, і спостерігати вогонь з палаючими іскрами буде комфортніше.

найкраще розташовувати камін на протилежній від вікна стороні вітальні

При сімейних посиденьках і проведенні вечорів камін стане елементом об'єднання. Тому, було б зручно сидіти біля нього в м'яких кріслах і диванах. По обидва боки від каміна будуть дуже до речі пара книжкових шаф і етажерки. Влаштувавшись зручніше, ви лише простягнете руку і дістанете улюблену книгу.

Любителям домашнього чаювання доречний буде невеликий столик для цих цілей, який вдало впишеться між м'якими меблями (диваном та кріслами). Отже, після викладених вище рад, можна виділити кілька основ:

  • Для зручного і комфортного проходу до камінної зоні з місцями для сидіння, довжина між диваном та кріслами, які знаходяться навпроти один одного має становити не менше 1 метра.
  • Невеликий столик в середині м'яких меблів додасть затишок.
  • Шафи і етажерки наповнять інтер'єр і зроблять його функціональніша.

приклад такого зручного розташування м'яких меблів у вітальні поруч з каміном

Поряд з цим виникає питання про телевізор, адже яка вітальня без нього? У будь-якій кімнаті, а тим більше на кухні без телевізора здається тихо і трохи порожньо. Як ми вже згадували вище, камін і телевізор конкурують між собою, борючись за увагу. Тому розташовувати їх разом на одній стіні не має сенсу, адже так чи інакше ви будете дивитися на щось одне.

За запропонованим вище варіанту встановлювати їх рекомендується на різних стінах. На одній стіні - камін, а на протилежній від каміна стіні - телевізор. На диванах і кріслах, що знаходяться в цій же кімнаті, можна із зручністю дивитися телевізор і надалі споглядати камінний вогонь. Залишається тільки лише правильно вибрати камін. Тут чіткі правила відсутні, так як все індивідуально, і часто залежить не тільки від фінансових можливостей, але і від пристрою житла.

Не у всіх квартирах дозволяється споруджувати справжні каміни з відкритим вогнем. У цьому випадку на допомогу приходять електричні каміни, які так само різноманітні, як за стилем, так і за якістю.

в квартирі можна зробити такий ось красивий електричний камін

Якщо ви бажаєте придбати камін, але не розпорядженні достатню кількість вільного простору, ви можете розташувати камін і телевізор на сусідніх стінах. Просто в цьому випадку доведеться позначити деякі зони, які розділять інтер'єр для перегляду телевізора і відпочинку біля каміна.

Власникам великих віталень, які до того ж мають трохи більше витягнуту форму, варто подумати над поділом простору на дві різні зони: зона для каміна і для телевізора. Для цих цілей можна скористатися простими прийомами: за допомогою декоративних штор, кутового дивана, відкритих полиць або стелажу. Всі ці елементи декору відмінно підходять для зонування приміщення.

приклад планування вузькою і довгою вітальні з каміном, розділеної на 2 зони

Для уточнення хочемо нагадати про недоцільність розташування телевізійного ретранслятора над каміном - інтер'єр виходить не тільки незручним, але і розрізненим. Ваш погляд не зможе зосередитися на одній точці спостереження, тому ви будете перемикатися з картинки на екрані «ящика» на палаючі вогники в каміні. Це метання може привести до дискомфорту, а звідси і до неповноцінного відпочинку.

Не можна також забувати про ще одному важливому елементі для вітальні з каміном і телевізором - це про наявність хорошого, якісного освітлення. Відповідні стилю та встановлені у потрібних місцях оригінальні світильники будуть набагато виграшніше виглядати у вашому інтер'єрі, ніж проста, банальна люстра. Освітлення краще всього зробити в двох варіантах: основний і додатковий. До основного джерела світла можна віднести просту вбудовану стельову лампу в кількості не менше 10 штук (хоча залежить це від площі вітальні).

До додаткових приладів можна віднести різні бра, настільні лампи, які не так складно встановити на журнальному столику навпроти каміна або на стіни у м'яких меблів. Не зайвим буде і торшер, наприклад, у крісла, завдяки чому ви з легкістю і великим задоволенням зможете насолоджуватися читанням книг біля каміна.

приклад планування вітальні з каміном

При поділі простору вітальні на різні зони важливими додатковими джерелами будуть різні освітлювальні пристрої для перегляду телепередач, читання книг, чаювання біля каміна. 

0 Comments:

Post a Comment