Add Your Gadget Here

Міська забудова характеризується високою щільністю, насиченістю будівлями та елементами інфраструктури. Вартість міської землі дуже висока, тому густозаселенниє центри міст традиційно забудовуються багатоповерховими житловими будинками і будівлями, в яких розміщуються різні підприємства та установи. На вигляд міст ці споруди роблять безпосередній вплив, формую міське середовище. Тому проекти багатоквартирних будинків, за якими ведеться забудова, істотно впливають на візуальний вигляд населених пунктів. У період масової урбанізації широко застосовувалися типові проекти багатоквартирних будинків, далеко не завжди відповідали навіть мінімальним естетичним стандартам, що призвело до обтяжуючому одноманітності та стандартизації міського середовища проживання, негативно позначається на зручності жителів і можливості розвитку міських територій.

Крім технологічної привабливості, застосування типових рішень значно скорочує і проектування внутрішніх мереж, так як в них розроблені частини водопостачання, каналізації, опалення, проект електропостачання багатоквартирного будинку. У сучасній архітектурі проявляється тенденція, спрямована на подолання застарілих підходів до формування міської забудови.

оригінальний проект багатоповерхового багатоквартирного будинку для французького міста Сет

Проекти багатоповерхових багатоквартирних будинків

Сьогодні проекти багатоквартирних багатоповерхових будинків намагаються максимально індивідуалізувати, використовуючи сучасні технології, архітектурні прийоми і планувальні рішення. Відмова від масового використання типових серій, які давали можливість тиражувати типові проекти багатоповерхових будинків, прив'язуючи їх відповідно з характером будівельного майданчика і особливостям існуючої архітектури, позитивно позначається на зовнішньому вигляді сучасних мікрорайонів і забудовуються ділянок.

Хоча і сьогодні широко застосовують типові проекти, особливо при забудові житлових комплексів, але приділяється значно більша увага забезпеченню індивідуального вигляду окремих будівель і гармонійне пов'язування однотипних по конструкції будівель в оригінальний архітектурний ансамбль.

Малоповерхові багатоквартирні будинки

Одним із способів поліпшити міське середовище і забезпечити комфортність проживання, є тенденція на зниження поверховості будинків по мірі віддалення від центру та зменшення щільності забудови. Тому актуальним питанням для формування забудови зовнішніх діаметрів великих поселень, міст і селищ з невеликою кількістю жителів, є вдалий і пророблений проект малоповерхового багатоквартирного житлового будинку.

проект малоповерхового багатоквартирного будинку на 33 квартири

Малоповерхове будівництво дозволяє уникати таких великих витрат, як організація ліфтового господарства у житловому будинку і пристрій технічного поверху для забезпечення функціонування систем комунікації висотного будинку. Тому забудова від двох до п'яти поверхів, домінує на територіях з невисоким потенціалом забезпечення обслуговування складних систем.

Наприклад, проект триповерхового багатоквартирного житлового будинку буде істотно відрізнятися від шестиповерхового або дев'ятиповерхового будинку, навіть якщо за плануванням квартир та іншим показникам, вони максимально близькі.

типовий проект 3-х поверхового багатоквартирного будинку

При малоповерховому будівництві скорочуються витрати не тільки на виконання специфічних вимог до будівель підвищеної поверховості, а й зменшуються витрати на влаштування фундаментів, спрощуються самі фундаменти, оскільки сприймається несучим підставою навантаження не настільки велика. Малоповерхове будівництво має значні переваги на територіях з невисокою вартістю землі і прийнятними витратами на організацію і підведення інфраструктури життєзабезпечення.

Все активніше використовуються індивідуальні системи водопроводу, каналізації та опалення, що входять в комплекс самої будівлі або невеликої групи будинків, що дозволяє відмовитися від підключення до централізованих мереж і заощадити значні ресурси.

Проекти малоповерхових багатоквартирних будинків користуються успіхом і при забудові окремих територій, створення комфортабельних заміських поселень. У них реалізується і компактність, зручність, відносна дешевизна щільно скомпонованого житла, що зводиться з меншими витратами.

проект багатоквартирного житлового будинку на 6 сімей

Проект двоповерхового багатоквартирного житлового будинку наближає рівень комфортності проживання в квартирі практично до приватного будинку, особливо якщо він припускає дворівневі квартири з окремим входом і прилеглим індивідуальним ділянкою.

типовий проект 2-х поверхового багатоквартирного будинку

Конструктивні особливості багатоквартирних будинків

Різноманіття видів і типів багатоповерхових будинків реалізується так само через конструктивні рішення. Проекти панельних багатоквартирних будинків привертають швидкими термінами реалізації і відносною дешевизною площі. Незважаючи на архаїчність і обмеженість архітектурних форм, такі будівлі дозволяють створювати досить органічні архітектурні ансамблі при використанні в комплексі будівель виразнішого вигляду в якості домінанти забудови.

Застосування сучасних ізоляційних матеріалів і високоякісних форм для відливання панелей на заводах будівельних конструкцій, дозволяють позбавитися від хронічних недуг цього типу будівель, характерних для початку епохи їх застосування в радянський період.

типовий панельний багатоквартирний будинок

Респектабельність і капітальність пропонують більш дорогі проекти цегляних багатоквартирних будинків, стійко займають верхні позиції ринку елітного житла. Цегляні будівлі найбільш дорогий вид житлового будівництва, хоча використання колодцевой кладки з якісними утеплювачами дозволяє знайти «золоту середину» між розумною товщиною стіни і прийнятною теплопровідністю.

монолітний цегляний багатоквартирний будинок

Розширюється пропозиція щодо нових на ринку нерухомості будівель з монолітних конструкцій. Більш виразні в архітектурному виконанні, не пов'язані з жорсткими параметрами габаритів несучих конструкцій і перекриттів, проекти монолітних багатоквартирних будинків викликають певний інтерес, незважаючи на своє південне походження і деякі складнощі в зведенні при негативних температурах, а так само низькою технологічності і високих витратах ручної праці на будівельному майданчику.

Але багато недоліки технології монолітного бетону викупаються тим, що за наявності необхідних опалубок і робочої сили, такі будівлі не вимагають складних готових конструкцій для влаштування несучих елементів.


0 Comments:

Post a Comment