Для багатьох людей проекти будинків з цокольним поверхом викликають особливий інтерес, тому що ця частина будівлі, на їх думку, являє собою ідеальну конструкцію фундаменту. З цією думкою можна сміливо погодитися - як правило, цокольний поверх виготовляється з монолітної залізобетонної плити (яка використовується при будівництві фундаменту), завдяки чому відрізняється високою стійкістю і витривалістю.
Крім цього, фундамент з цокольним поверхом здатний забезпечити додаткову площу (де можна розмістити пральню, спортзал або будь-які інші приміщення) і надати респектабельність всій будівлі.
в цокольному поверсі цього будинку розташовані невелика лазня, басейн і підсобні приміщення
Незважаючи на вищевказані гідності, серед людей побутує думка про те, що проекти котеджів з цокольним поверхом не дуже-то економічні. Природно, в процесі зведення підвалу будівлі будуть потрібні додаткові витрати, але цей момент нітрохи не впливає на їх популярність. Крім того, що на отриманій додаткової площі можна розташувати всі підсобні приміщення, цокольний поверх здатний зробити підлоги в кімнатах першого поверху набагато тепліше, а самі приміщення - комфортними і сухими.
Проект заміського будинку з цокольним поверхом ідеально підійде для дачної забудови, так як підвал будівлі стане відмінним місцем для зберігання різних інструментів або врожаю.
Наявність цокольного поверху здатне значно вплинути на поверховість будівлі, що можна віднести до досить позитивного моменту, так як при ІЖС висота будинку не перевищує двох поверхів (якщо не вважати мансарди). Нижній поверх котеджу (підвальний або цокольний) відноситься до категорії надземних поверхів, відповідно, враховується при установці поверховості будівлі (в тому випадку, якщо верх його перекриття перевищує позначку землі більше, ніж на два метри).
На цьому невеликому відео ви може подивитися приклад проекту будинку з цокольним поверхом з колод.
Щоб розібратися більш точно, можна в якості порівняльних прикладів привести характеристики подпола і підземного поверху. У відповідності з будівельними нормами частина споруди, у якої рівень підлоги нижче планувальної позначки землі більше, ніж на половину висоти приміщення, називається поверхом. При цьому стіни цілком можуть бути утворені конструкціями фундаменту, в результаті чого провести межі між ними стає досить-таки просто.
Під першим надземним поверхом мається на увазі та частина споруди, підлога якої розташовується на рівні планувальної землі. У тому випадку, якщо окремі частини котеджу володіють різним числом надземних поверхів, його поверховість слід визначати по максимальному числу поверхів у всьому споруді.
проект двоповерхового будинку з цокольним поверхом
План будинку з цокольним поверхом відрізняється самими різними варіантами архітектури будинку. Цокольний поверх за своєю площею може відрізнятися від розмірів основної споруди. У тому випадку, якщо його площа перевищує розміри першого і другого поверхів, то його стельове покриття, в більшості випадків, виступає в якості експлуатованої покрівлі, на якій розташовуються тераси.
При відкритій терасі, яка не має навісу, гідроізоляція даху цокольного поверху повинна проводитися з особливою ретельністю. У тому випадку, якщо дах все ж таки присутня, нехай навіть і напівпрозора, власник котеджу може не задаватися питаннями забезпечення додаткового захисту цоколя від вологи.
Завдяки різноманітності нестандартних архітектурних рішень, деякі проекти будинків з цокольним поверхом з газобетону передбачають можливість споруди цокольного поверху, за своєю площею менше, ніж площа основної будівлі. Способів реалізації цього варіанту безліч, і в цьому питанні все залежить від побажань майбутнього власника котеджу.
Проекти будинків з цокольним поверхом - конструктивні особливості
По своїй конструкції фундаменти цокольних поверхів практично нічим не відрізняються від конструкцій фундаментів тих споруд, проект яких не має на увазі наявність підвальних або напівпідвальних приміщень. Стрічковий фундамент, в більшості випадків, укладається таким способом, при якому його підошва розташовується на кілька сантиметрів нижче позначки підлоги.
Приблизно в 80% фундамент і стіни цокольного поверху виготовляються зі збірних готових бетонних блоків, в деяких випадках фундамент можуть зводити з використанням бетону або цегли. Якщо грунт не володіє особливою міцністю, блоки ставлять на залізобетонні подушки, яка укладається на піщану підготовку товщиною в межах 150 мм.
Якщо грунт не надто насичений вологою, для будівництва стін бажано застосовувати полегшені блоки з порожнечами, особливо в тих випадках, якщо передбачається опалення приміщення цокольного поверху. Цоколь обов'язково повинен бути оснащений вентиляційними отворами, необхідними для природної вентиляції замкнутого простору.
Однією з найбільш часто зустрічаються помилок при будівництві цокольного поверху є перестраховка по міцності, внаслідок чого будівництво конструкції обходиться вельми дорого. Іноді кошторис на будівництво цоколя за своєю вартістю може прирівнюватися до кошторису на зведення всіх інших частин котеджу, разом узятих. У цьому випадку рішення багатьох питань залежить від будівельної компанії і досвідченості архітектора - якщо за роботу взялися дійсно професіонали, то можливість побудови якісної конструкції за розумною ціною цілком реальна.
Єдиний момент, на якому точно не варто економити - гідроізоляція стін і фундаменту цокольного поверху. Сирість може згубити будь-яке приміщення, яким би міцним воно не замислювалося при створенні проекту. Щоб уникнути вбирання вологи цоколем, навколо будівлі необхідно звести вимощення.
Технічні приміщення в цокольному поверсі
Людина, яка не розбирається в будівництві, навряд чи зможе помітити різницю між стандартним цокольним поверхом і високим підпілля, в той час як для власників будинку різниця досить помітна. Основна відмінність полягає в тому, що в цокольних поверхах існує можливість розміщення газових котелень (чого не можна сказати про підвалах). Крім цього, тут нерідко перебувають санвузли, постірочниє, комори та інші корисні приміщення.
У недавньому часі були досить популярні проекти будинків з цокольним поверхом і гаражем, розташованим в цоколі, але в даний час цей варіант стає все менш затребуваний через свою неекологічності. Причина полягає в тому, що від специфічних «автомобільних» запахів в будинку в цьому випадку можна позбутися тільки при наявності надпотужної системи вентиляції. Крім цього, якщо гараж знаходиться значно нижче рівня грунту, то в'їзний шлях володіє великим ухилом, що не зовсім зручно, особливо, в зимовий час - крижана кірка заважає як в'їхати в гараж, так і виїхати з нього. У цьому випадку вирішити проблему допоможе доріжка з невеликим ухилом, протяжність якої становитиме кілька десятків метрів. При цьому варто враховувати те, що вона може дещо зіпсувати навколишній ландшафт, тому слід заздалегідь ретельно продумати це питання.
проект будинку з цокольним поверхом і гаражем
Будівництво будинку з цокольним поверхом - основні рекомендації
1. Для початку необхідно визначити якість грунту, на якій буде зводитися проект одноповерхового будинку з цокольним поверхом. Для цього слід вирити траншею достатньої глибини і досліджувати зріз землі. Підходящий грунт буде легкою за вагою і представляти собою пісок без великих «прожилок» глини.
2.Затем слід вирити котлован під будинок з глибиною приблизно один метр. Після цього потрібно перейти до облаштування фундаменту, яке являє собою товсту стяжку. Товщина даного елемента конструкції буде залежати від всієї ваги будівлі в цілому.
Як правило, товщина основи складає близько 10 сантиметрів, хоча ця цифра може змінюватися залежно від якості грунту: при малосжімаемим грунтом під стіни цоколя рекомендується засипати «подушки». Тобто, кожен окремий випадок є строго індивідуальним. Після остаточного визначення товщини підстави пора приступати до заливці стяжки.
3.Періметр майбутнього будинку, за яким планується зведення несучих стін, слід укласти фундаментні блоки, які повинні прилягати щільно один до одного. Необхідно залишити отвори для проводок, труб і вікон. Фундаментні блоки скріплюються між собою за допомогою цементного розчину. Висота будови повинна бути більше одного метра.
4.Сверху над цоколем слід встановити армований пояс. Щоб це зробити, арматуру необхідно пов'язати, зміцнити в конструкції будівлі і залити бетоном.
5. Потім настає черга зведення стін з цегли або плит і перекриття плитами першого поверху. Над цим перекриттям встановлюються балки, які потрібно покрити паро-та гідроізоляційними шарами і покрівельними матеріалами.
6. До будинку підводиться електрика, газ і вода. Потім виконується установка вікон і дверей, а також внутрішня і зовнішня обробка будинку.
Ярлыки: хазяйнуймо