Зараз проектування каналізації будинку не складає і праці. Сучасні дачні або заміські ділянки за ступенем комфорту та забезпеченості не поступаються зручним квартирах. Ще донедавна житло на таких ділянках не користувалося великою популярністю. Обумовлено це було тим, що дуже важко проводилися необхідні для нормальної життєдіяльності комунікації.
Але технології будівництва з кожним роком удосконалюються і вносять свої корективи в уже існуючі стандарти. Наприклад, раніше користуватися водою на заміській ділянці можна було тільки з криниці. Зараз є альтернатива такому джерелу: свердловина або центральна магістраль водопроводу, також може бути вирішена проблема і з відведенням стічних вод.
схема пристрою зовнішньо побутової каналізації будинку
Зливова система каналізації приватного будинку
Є різні каналізаційні відходи. Всі вони відрізняються способами споруди та функціональними властивостями:
Зливова каналізація (дощова) являє собою систему відходу надлишок води з даху або інших виступів, доріжок, майданчиків. Побутова каналізація призначається для збору і відводу кінцевих продуктів життєдіяльності людини. Вона підрозділяється на внутрішню і зовнішню.
схема обладнання та пристрої зливової каналізації приватного будинку
Зовнішня каналізація відповідає за відведення стічних вод до встановлених на заміській ділянці системам очистки. Требуется правильно зробити проектування зовнішньої каналізації, так як з внутрішньої частини в неї буде надходити основна маса стічних вод. Системами очищення на ділянці можуть бути зливні ями, септики різного розміру.
Як правило, вона складається з:
- фільтрів-
- очисних приладів-
- трубопроводу-
- насоса-
- випуску.
Завдання зливової каналізації, щоб стічні води з даху зібрати в один потік, а після цього направити в колекторний колодязь, з якого вода надходить у грунт або виводиться за межі дачної ділянки. Для цього потрібно з'єднати всі лотки. жолоби і труби, які збиратимуть воду з даху будинку. А потім завдяки невеликому нахилу вода стікатиме по цих конструкціях і накопичуватися в потрібному нам напрямку.
жолоби для зливової каналізації можна зробити відкритими зверху
Видалення дощової води з ділянки
Буде краще, якщо стік зливових вод буде встановлений окремо від побутової каналізації. Якщо з'єднати такі системи, то потрібно буде задуматися над вибором більшого резервуара для збору стічних вод. Сток зливових вод можна буде використовувати для поливу, а якщо зливова та побутова каналізація будуть з'єднані, то такого зробити не вийде.
Монтаж зливової системи каналізації не складає особливих труднощів. Найголовніше - зробити правильний нахил каналізаційних труб. Для організації каналізації найчастіше використовують гофровані труби великого діаметру. Вони здатні впорається з великою кількістю води і вчасно здійснювати її відведення.
Після цього буде необхідно встановити дощоприймач, де збирається зливова вода з усього ділянки. З нього всі стоки будуть скидатися в колектор, який виробляє в разі необхідності очистку.
монтаж зливової каналізації
Труба зливової каналізації повинна зверху бути обладнана спеціальною воронкою, яка дозволяє збирати і спрямовувати воду в трубу. Таку воронку закривають сіткою-фільтром, щоб у неї не потрапляли листя або інше сміття.
Як тільки всі елементи зливової каналізації вже встановлені, систему можна запускати в експлуатацію - провести пробний запуск. Для цього в одну з встановлених воронок наливається певну кількість води. По тому, як вона буде проходити по трубах, можна буде визначити місця протікання або неякісних з'єднань.
Проектування каналізації, яка виконує роль водовідведення під час негоди, що складається з водостоку і жолоби, дуже проста. Зливова каналізація забезпечить відведення води під час злив або негоди з великих площ.
найпростіша зливова каналізація в заміському будинку
Види каналізації приватного будинку
Проектування внутрішньої каналізації дозволить здійснювати збір стоків всередині будівлі. Основними елементами такої системи буде все сантехнічне обладнання, які використовується в будинку.
Залежно від того, як саме будуть на ділянці пересуватися стічні води, зовнішня каналізація може бути самопливної, де викид стічних вод забезпечується різницею нахилів труб. Що зливова, що побутова каналізація часто об'єднуються в одну мережу. Все це дуже зручно, але застосовується лише за однієї умови - зливна яма або септик повинен бути достатнього розміру.
Є кілька типів каналізації в будинку: зливна яма, фільтруючі колодязі, септики. Найпростішим і зручним способом організації каналізації в заміському будинку вважається звичайна зливна яма. Вона відома людям ще з давніх часів. Самим основним плюсом її буде те, що вона дешева і дуже проста в монтажі. Але у неї є ще й недолік.
З ями в теплу пору року виходить досить неприємний запах, і він часто перекреслює переваги такого виду каналізації. Якщо в яму помістити спеціальний резервуар для збору стічних вод, то про таке запаху можна забути. Але будуть збільшуватися витрати на обслуговування зливної ями, так як її потрібно буде регулярно очищати за допомогою ассенізаторской машини. А це вимагатиме зведення й будівлю спеціальної ділянки, за яким автомобіль зможе під'їхати і очистити яму від фекальних відходів, у тому числі і в умовах, коли часто і постійно на вулиці йде дощ.
Можна використовувати на дачній ділянці також фільтруючі колодязі. Така система представлена залізобетонними кільцями, які покладені один на одного і закріплені між собою. Дно такого колодязя залишається відкритим і тільки засипається шаром піску і щебеню. Це дозволяє організувати природну фільтрацію стічних вод. Такі системи очищення дуже добре працюють на піщаних грунтах.
Як правило, фільтруючі колодязі наповнюються набагато довше, ніж зливні ями або інші септики. Але все залежатиме від обсягу самого колодязя.
На сьогоднішній день в приватних будинках найчастіше можна зустріти септики. Очищення стоків в такій системі проходить у кілька етапів. Септики є екологічними і проводити їх очищення буде необхідно близько 1 разу на рік. Така система має один, але істотний недолік. Вона займає багато місця на самій ділянці.
типовий проект і прокладка каналізації з використанням септика в приватному будинку
Як правильно вибрати тип каналізації? Все залежатиме від грунту на ділянці і від щоденних потреб у витраті води кожного мешканця приватного будинку. Також варто врахувати глибину пролягання грунтових вод, і яку саме площу є можливість виділити під організацію каналізації.
Підготовка документації
Перед тим, як приступити до спорудження каналізації в приватному будинку потрібно ретельно продумати повністю всю систему.
На план будинку потім наноситься маршрут по якому будуть проходити каналізаційні труби. Також ви вказуєте і повинні брати до уваги матеріал з якого будуть самі труби, а також елементи їх кріплення і монтування в будинку. Тільки після цього можна робити повний розрахунок матеріалів, які будуть потрібні для установки каналізаційній системі в будинку.
Рада. Найкраще проектувати каналізацію ще на етапі будівництво заміського будинку. Тільки тоді можна буде врахувати деякі нюанси. Все це дозволить більш компактно розташувати всі труби для відводу стічних вод і заздалегідь спланувати очисні споруди.
Проектування каналізації потрібно довірити спеціалісту, щоб надалі не було проблем з виведенням стоків з житлового приміщення, і звести до мінімуму кількість зливних ям. Змонтувати каналізаційні відходи можна буде власноруч. Потрібно буде тільки дотримуватися деякі рекомендації по установці і з'єднанню труб.
На цьому відео можете подивитися проект найпростішої системи каналізації, яку можна зробити своїми руками
Важливі деталі, які потрібно враховувати при будівництві
креслення і схема правильного пристрою каналізаційних труб приватного двоповерхового будинку
Утилізація води, використовуваної в побуті
Для комфортного проживання в квартирі або заміському будинку необхідно наявність декількох санвузлів, наприклад, на кожному поверсі. Як правило, монтаж системи каналізації являє собою не дуже складний процес.
Спорудження побутової каналізації починається з викопування котловану під злив стоків. Для того щоб визначити його розміри потрібно вибрати тип каналізаційної системи. Якщо зупинити свій вибір на зливний ямі, то необхідно дотримуватися деяких правил: дно ями засипається піском і щебенем. Можна і не застосовувати такий матеріал, тільки з часом зливну яму доведеться засипати, так як очищенні вона вже не підлягає. Якщо використовувати септик, то його горловина повинна бути на поверхні землі для зручності обслуговування.
схема установки побутової каналізації в приватному будинку
Після цього відбувається підключення всього існуючого в будинку сантехнічного обладнання: раковини, унітази, побутова техніка і так далі.
Рада. Для внутрішньої каналізації найкраще підійдуть пластикові труби. Зовнішню систему буде ефективніше виконувати з чавунних або азбестових труб.
При монтажі каналізації не варто забувати і про нахил труб. Він повинен бути таким, щоб стічні води без проблем поступали в зливну яму. Як правило, такий нахил складає до 30-40 С.
Каналізація в багатоквартирному будинку
Система каналізації багатоквартирного багатоповерхового будинку в значній мірі відрізняється від каналізації на дачній ділянці. У багатоповерховому будинку є спеціальна відвідна труба для стічних вод. Вона одне загальна для всього стояка. Замінити її буде можливо без проблем.
проект прокладки і влаштування каналізації багатоквартирного будинку
Каналізація в квартирі відноситься до внутрішніх каналізаційних систем. Робити проводку труб для стічних вод потрібно з урахуванням усього сантехнічного обладнання та побутових приладів, які працюють від подачі холодної води. Найчастіше для таких цілей використовують пластикові або металопластикові труби. Вони відрізняються легкістю монтажу і практичністю.
Проектування каналізації будинку має бути виконане після аналізу грунту і глибини пролягання грунтових вод. Також варто врахувати кількість сантехнічного обладнання, які використовується в будинку. Відразу потрібно визначитися з об'ємом каналізаційної ємності. Це залежить від того, чи буде зливова каналізація поєднана з побутовою. Тільки відштовхуючись від всіх цих показників, можна правильно розподілити відходи стічних вод.
монтаж і установка каналізаційних труб
Вкрай важливо довірити монтаж системи каналізації професіоналу. Не варто довіряти таку роботу фірмам або приватним робочим, у яких немає позитивної репутації на будівельному ринку. Допущені працівниками помилки при монтажі і проектуванні усунути вкрай складно і дорого.
Ярлыки: хазяйнуймо