Add Your Gadget Here

Вузькими називаються ділянки, чия ширина не досягає 15 метрів. Використання простих проектів будинків у цьому випадку буде неприйнятно, тому що крім нормативної відстані до кордонів володіння, при облаштуванні слід враховувати ще деякі інші фактори. Найбільш оптимальними стануть проекти будинків для вузьких ділянок, які створюються спеціально для таких територій. Що необхідно враховувати при виборі відповідного проекту?

Відстань від меж ділянки

Будинок, зведення якого планується на вузькій ділянці, повинен облаштовуватися відповідно до технічних норм дотримання відстані від самого будинку до кордонів ділянки. Стіну з дверима або вікном, якщо вона спрямована в бік кордону земельної ділянки, не слід встановлювати ближче чотирьох метрів. Стіну без дверей і вікон, в свою чергу, слід розміщувати не менше, ніж у трьох метрах від межі ділянки. На відстані від півтора метрів можна розташувати балкони, тераси, краю схилів даху, козирки над ганком, сходинки зовнішньої сходи та інші елементи споруди.

При бажанні будинок можна розташувати трохи ближче, проте відстань повинна відповідати нормам місцевого плану забудови ділянок.

приклад планування будинку на вузькій ділянці

Крім цього, будова можна розташувати на відстані приблизно 1,5 метра, в тому випадку, якщо на сусідній ділянці зовнішня стіна будинку віддалена у напрямку до протилежної сторони від тієї ж межі більше трьох метрів. При цьому важливо, щоб що зводиться будівля:

  • Володіло висотою не більше, ніж у вже існуючих будівель,
  • Розташовувалося в перпендикулярному до кордону напрямку, на відстані, яка визначається згідно з уже існуючими будівлями на сусідніх ділянках, які знаходяться на відстані більше 3 метрів від кордону.

приклад планування і розташування будинку на вузькій ділянці поряд з сусідами

У деяких ситуаціях будівництво будинку здійснюється безпосередньо поруч з кордоном ділянки (що можливо тільки при відповідних будівельних дозволах). На сусідній ділянці повинен знаходитися будинок, чия стіна розташовується на тій же самій кордоні. У цій ситуації добудовували частина будинку (або новобудова) повинна:

  • Володіти стіною, прилеглої до кордону, довжиною не менше 3 метрів, а також рівний з прилеглою стіною сусіднього будинку заввишки.
  • Прилягати до існуючої будівлі по всій довжині своєї стіни.

будинок на вузькому учатски, побудований в США (площа котеджу 354 кв.м, площа ділянки 419 кв. м.)

На що необхідно звернути увагу при покупці вузької ділянки?

Вузькі ділянки, важкі для забудови, повинні бути дешевше, ніж ділянки квадратної форми. Однак, крім форми, при покупці слід взяти до уваги ще кілька чинників.

Розташування відносно сторін світу

Стіну з вікном не рекомендується розташовувати ближче 4 метрів від межі ділянки. Тобто, якщо ділянка своїй вузькій стороною спрямований до вулиці, то, цілком імовірно, від скління ширшої частини будинку доведеться відмовитися. Вікна доведеться встановлювати на тильній частині будинку і його фасаді.

При виборі ділянки також необхідно звернути увагу на його розташування відносно сторін світу. Якщо вікна будуть розташовуватися тільки з боку заходу і сходу - у приміщеннях буде холодно і темно.

Геотехнічні питання

Вибирати ділянку бажано, придивляючись до його геотехнічних особливостям. На вузьких ділянках особняки нерідко зводять у кілька поверхів, причому планування тут на увазі наявність не тільки мансарди, але й цокольного поверху. Завдяки цьому можна уникнути зменшення і без того вузького житла за рахунок котельні або господарських приміщень.

При цьому враховуйте те, що проекти будинків і котеджів для вузьких ділянок, планування яких передбачає наявність підвалу, коштують дорожче приблизно на 20%. Крім цього, перш ніж купувати ділянку, слід поцікавитися у сусідів, у яких є будинок з підвалом, що не затоплюється чи він водою час від часу.

проект будинку на вузькій ділянці з підвалом

Якщо все гаразд, це ще не означає, що вам можна облаштовувати підвал. Причина полягає в тому, що власник сусіднього будинку цілком міг провести додаткові захисні роботи від впливу грунтових вод (наприклад, щільна конструкція або дренаж). Після проведення водно-грунтового аналізу, можна вирішувати, який саме підвал будувати - сухий або з підвищеним захистом від води.

Проекти будинків для вузьких ділянок - загальна інформація

Перш ніж купувати той чи інший проект, слід з'ясувати інформацію, що стосується місцевих планів забудови. Завдяки цьому можна чітко визначитися з тим, який саме приватний будинок можна зводити на обраному ділянці.

Проекти котеджу для вузької ділянки при бажанні придбати безкоштовно, так як багато компаній можуть надати своїм клієнтам типові, а не індивідуальні розробки.

До одного з найбільш головних параметрів відноситься ширина лицьового фасаду, що не обмежується типом забудови. Тобто виходить, що можна зводити не тільки невеликі будинки, а й величезні будівлі, які підходять для проживання великої кількості людей. На підходящої території можна реалізувати зведення проектів одноповерхових будинків для вузьких ділянок, двоповерхових або з мансардою.

проект одноповерхового будинку з мансардою та гаражем для вузької ділянки

Проекти будинків з піноблоків для вузьких ділянок - поради з будівництва

Будинки, розташовані на вузьких ділянках, повинні володіти підвищеною теплоізоляцією, так як в цьому випадку енергоефективність трохи нижче, ніж у традиційних квадратних будовах. Щоб вікна не орієнтувалися на паркан, їх необхідно проектувати на коротких сторонах будинку.

Для збільшення кількості світла вікна бажано робити великих розмірів. Вітальня і кухня повинні знаходитися у торцевих стін, а спальня - на другому поверсі. Щоб уникнути перекриття світлового потоку, внутрішні сходи повинна розташовуватися уздовж довгої стіни.

проект компактного будинку з піноблоків для вузької ділянки

Готові проекти будинків для вузьких ділянок розробляються з урахуванням особливостей інженерних комунікацій території, а також можливостей проїзду будівельної техніки. Будівлі повинні знаходитися в найбільш затіненій стороні ділянки, що дозволить безперешкодно пересуватися по сонячній стороні.


0 Comments:

Post a Comment