Add Your Gadget Here

Курінь являє собою житлове споруда простого, шатрового типу, при виготовленні якого використовуються підручні матеріали, здатні забезпечити захист від спеки, вітру, дощу або від холоду. Ці споруди закриті з усіх сторін, що є запорукою більшої комфортності в порівнянні з звичайними заслонами.

Курені прийнято ділити на дві категорії, в залежності від форми конструкції: круглі і прямокутні. Відмінною рисою круглого куреня є можливість споруди за максимально короткий час, велика місткість, невелика кількість необхідних будівельних матеріалів. У свою чергу, прямокутні курені надають можливість розташовуватися людям по довжині куреня в один або два ряди, залишаючи при цьому вільний прохід до лежанки. Опалюються прямокутні курені за допомогою печей-времянок. Експлуатувати в зимовий час року споруди цього типу вельми скрутно, так як позичена підходящого температурного режиму не завжди можливо через сильну повітропроникності матеріалів, використовуваних при їх будівництві. Основними елементами при облаштуванні куреня є остов, решетування і дах.

схема установки простого куреня

При створенні кістяків куренів використовують різні способи, з урахуванням розміру споруди, її форми, необхідного терміну експлуатації та міцності. В якості основи остова виступають крокви, які розставляються на відстані порядку 0,5 м один від одного і виготовляються з жердин товщиною приблизно 6-10см.

На крокви укладають обрешітку з жердин, чия товщина складає близько 3см., А відстань між ними - близько 30см. Прив'язувати жердини до крокв слід за допомогою мотузки, дроту або лика. Якщо такий варіант вас не влаштовує, ви можете виготовити обрешітку з гнучких Хворостін, товщина яких доходить до 3см., А довжина - до 4м., Або з хвойних гілок, товщина яких залишається такою ж, а довжина становить близько 1,5 м.

Решетування, виготовлена ​​з довгих Хворостін, здатна дати остову більше жорсткості і міцності, ніж решетування з сучків, але її виготовлення супроводжується більш значними трудовитратами. Крім цього, в зимовий час року прути стають дуже крихкі, що не додає роботі зручності. При облаштуванні куренів круглої форми можна використовувати обрешітку, виготовлену з сучків невеликої довжини. Для більшої ефективності бажано застосовувати обидва типи обплетення, для більшої міцності найбільш тендітних ділянок кістяка - довгі прути. Крокви кожного ската остова розташовують на землі і за допомогою плетіння пов'язують в рами, які надалі встановлюють на необхідне місце.

Облаштовуючи будинок курінь, для покрівлі слід використовувати солому, хвойні гілки, очерет або будь-який інший відповідний матеріал. Найкращим матеріалом вважаються хвойні гілки, серед яких переважають ялинові з великих дерев. Покриття ската хвоєю здійснюється у напрямку знизу вгору, горизонтально, приблизно через кожні 0,5 м., що дозволяє отримати надійне двошарове покриття (якщо довжина гілки становить від 1,5 до3м). Гілки слід укладати таким чином, щоб кінці живців розташовувалися на обрешетіне, при цьому деяку частину живців необхідно просунути в проміжки між парними перехресними обрешетінамі. Для облаштування самого першого ряду використовують гілки довжиною близько 0,5 м., а для всіх інших - звичайної довжини. Коник слід покрити подвійним шаром, при цьому перепускаючи гілки з одного ската на інший. У цьому випадку товщина покриття вийде близько 20-25см. Такий спосіб покриття забезпечує надійний захист від вітру і дощу. На 1кв.м. вам потрібно близько 0,3 м3 густохвойних обрубаних гілок.

Простий будинок курінь для дітей

Якщо вам необхідний зовсім простий курінь (наприклад, призначений для ігор дітей у садку), можете скористатися більш легким варіантом його будівництва. У цьому випадку його ширина становитиме близько 1,5 м., довжина - близько 2м., А висота стель - близько 1,5. Матеріали використовуються традиційні - гілки чагарника або дерев, сіно, солома, трава і т.д. Підстава - овальне або чотирикутне. Також можна зробити ось такий найпростіший двосхилий курінь.

схема установки самого простого куреня для дітей

Зведення чотирикутного куреня починають з установки двох міцних жердин, діаметр яких сягає близько 4см. Жердини (або живці) повинні знаходитися на відстані порядку 2м. один від одного. В ідеалі облаштовувати курінь краще на якомусь підвищенні, що дозволить уберегти його від затоплення під час дощу. Жердини встановлюються вертикально в землю, після чого з обох сторін обкладаються дерев'яними гілками (в результаті цих дій ви повинні отримати конструкцію, схожу на будиночок). Між жердинами по їх верхній частині укладають гілки такої товщини, щоб конструкція була міцною і не могла обвалитися під вагою даху.

Потім, від цієї жердини необхідно навісити гілки підставою верх, на які в подальшому укладаються сіно, солома та трава. За допомогою мотузки або дроту елементи конструкції скріплюються між собою, що дозволяє отримати більш міцну і надійну конструкцію. Гілки необхідно вибирати сучкуваті, так як в процесі укладання вони будуть зачіпатися за верхню жердину і один з одним, що дозволить домогтися ще більшої міцності.

З обох сторін куреня рекомендується встановити жердини, що розташовуються посередині бічної стіни, паралельно верхньої. Використовувані гілки і трава повинні бути звернені вниз, за ​​рахунок чого дощова вода буде безперешкодно стікати по них, не потрапляючи в сам курінь. У самій споруді можна облаштувати підстилку з сухої трави або соломи. Для облаштування входу в курінь використовують щиток, виготовлений з переплетених один з одним тонких гілочок і прутів.

ось такий простий курінь, зроблений своїми руками можна поставити для дітей на своїй дачній ділянці

Дачний будинок курінь для житла

Такі будиночки, які легко можна звести компанією з двох-трьох чоловік, дуже прості і затишні. На першому поверсі звичайно розташовують кухню і їдальню, а на другому - робочий кабінет невеликих розмірів і спальню. Відкрита тераса, на якій в сонячну погоду можна поставити шезлонги або плетені крісла, дозволяє з'єднати простір кухні і садової ділянки. Потрапити на другий поверх можна за допомогою легкої, простий сходів.

приблизна планування двоповерхового будинку у вигляді куреня

Для зовнішнього оздоблення будиночка використовують, як правило, деревину і скло. Для обробки дерев'яних поверхонь потрібно оліфа, який захистить матеріал і додасть йому чудовий золотистий відтінок. При зведенні такого житла немає ніякої необхідності в облаштуванні складного фундаменту - достатньо звичайних плит на піщаних подушках або легкого фундаменту з бетонних блоків. Система опалення відсутнє, але в зимовий час року можна використовувати електричний обігрівач або камін.

а от проект ще більш простого одноповерхового дачного будинку у вигляді куреня

Як побудувати дачний будиночок-курінь

Перш ніж починати будівництво такого будиночка, вам слід ретельно розчистити майданчик - позбутися верхнього шару грунту і викопати місце під фундаментні плити. Далі необхідно на стовпчики фундаменту укласти три колоди (які будуть основою) довжиною 7,5 м. і діаметром 30см. На них слід настелити дошки чорної підлоги, після чого на утворилася майданчик укладають 10 заздалегідь підготовлених будівельних конструкцій з перетином 15х6см. і довжиною 6,3 м. Відстань між ними повинна становити порядку 66см. Поверх крокв укладаються дошки і ретельно прибиваються.

На отриману стіну кріплять рейки 50х50мм., В горизонтальному напрямку, через кожні 50см. Потім на рейки кріплять нестругані дошки і настилають шифер або руберойд. Після цього необхідно настелити підлогу першого та другого поверхів, звести торцеві стіни, встановити віконні рами. На завершення виконуються роботи з внутрішнього оздоблення: установці сходів, перегородок та електрики, що дозволяє отримати дуже затишний і комфортний будинок у вигляді куреня.

Курінь - альтанка

Курінь-альтанка стане незамінним місцем відпочинку у вашому саду. Величезна перевага такої альтанки полягає в тому, що її будівництво під силу не тільки дорослому, а й підлітку (при деяких навиках). Для її зведення найкраще використовувати рівні дошки і жердини, а не традиційні ялинові лапи.

Курінь такого типу, як правило, облаштовують на грунті, але в ідеалі краще все-таки використовувати спеціальний дерев'яний наст, що дозволить спокійно ночувати в такій споруді (у літній час року), не побоюючись простудних захворювань. У більшості випадків для виготовлення дерев'яного настилу застосовують дошки, товщина яких досягає 20 мм. При бажанні, ви можете використовувати звичайні дошки горбиль.

краще зробити відразу ж у вашій альтанці дерев'яний міцний наст

Якщо ви збираєтеся експлуатувати курінь-альтанку протягом довгого часу, то всі дерев'яні елементи рекомендується просочити спеціальним складом, який дозволить захистити їх від гниття. Якщо цього не зробити, то дошки прийдуть у непридатність після першої ж зимівлі. При цьому враховуйте, що з метою збільшення терміну експлуатації, дошки потрібно укладати на спеціальний фундамент, а не голу землю. Проекти куренів альтанок дозволяють використовувати в якості фундаменту цегляна або бетонну основу, а також товсту бревенчатую раму, яку можна виготовити всього лише за кілька годин (в цьому випадку її теж доведеться обробити всіма необхідними захисними розчинами).

Зводити курінь найкраще на попередньо обробленому земельній ділянці з максимально рівною поверхнею. Стійки куреня потрібно закопати в землю приблизно на 0,5 м., що дозволить забезпечити більш високу стійкість і надійність конструкції. Вкопують в землю кінці слід заздалегідь обробити машинним маслом і обернути руберойдом.

При зведенні стін куреня-альтанки використовують дошки, які повинні бути оброблені захисними складами і, при бажанні, пофарбовані фарбою. Периметр куреня облаштовується за допомогою бічних опор.

При будівництві таких конструкцій рекомендується застосовувати колоди, товщина яких досягає 20 см., а довжина - приблизно півтора метра. Щоб будова за своєю формою було максимально наближене до куреня, верхню частину стійок слід скосити. Основні стійки ретельно кріплять на бічних, що забезпечує надійну підтримку даху. Відстань між стійками в ідеалі не повинно перевищувати одного метра. Поверх стійок укладаються кілька ригелів, на які надалі здійснюватиметься укладання покрівлі.

простіша альтанка з колод

Варто відразу обмовитися, що до бічних стійок бажано заздалегідь прикріпити спеціальні кроквяні ноги, кріплення яких здійснюється за допомогою саморізів (цвяхи можуть стати причиною появи тріщин в деревині). У самому верху у коника крокви з'єднуються зі стійками.

Щоб оплести стіни гілками якомога якісніше рекомендується використовувати спеціальні жердини, які кріпляться у вертикальному положенні. Вони будуть виступати в якості основи для гілок. При цьому бажано використовувати гілки верби або дикого горіха, так як вони мають найкращою гнучкістю. Вони відмінно гнуться, їх важко зламати, а експлуатувати їх можна в перебігу декількох років. Зрізані гілки заплітаються у вигляді вісімки і пропускаються послідовно за кожну стійку. 


0 Comments:

Post a Comment